Články vyhledané na "8":

Zobrazeno 1 - 30 výsledků z 174 nalezených.
Vyhodnocení soutěže Moje léto 2022

Článek: Vyhodnocení soutěže Moje léto 2022

Vaše léto bylo plné slunce, vody, přírody a nezapomenutelných okamžiků s rodinou a přáteli. Aspoň tak vypadala naše velká soutěž Moje léto 2022. Děkujeme vám za tolik krásných fotografií a vítězům blahopřejeme.

Soutěž: Moje léto 2022

Článek: Soutěž: Moje léto 2022

Léto je v plném proudu - je čas pochlubit se letními úlovky. Pošlete nám fotografie s letní tematikou do soutěže MOJE LÉTO a získejte možnost vyhrát pěkné ceny. Pro soutěžní fotografie můžete hlasovat ZDE.Aktualizace (20.9.2022): Soutěž byla 20.9.2022 ukončena.

Jak opravit kapající kohoutek rychle, levně a vlastníma rukama

Článek: Jak opravit kapající kohoutek rychle, levně a vlastníma rukama

Začala vám protékat páková baterie? Příčinou může být zrnko písku nebo nánosy vodního kamene, které způsobily prasknutí kartuše uvnitř baterie. V takové chvíli není nutné volat instalatéra ani kupovat nový drahý kohoutek. Plně postačí vyměnit pouze kartuš, kterou pořídíte za pár korun. Přinášíme vám ...

Pronájem bytů v Plzni. Nabídka klesá, ceny pronájmů rostou

Článek: Pronájem bytů v Plzni. Nabídka klesá, ceny pronájmů rostou

V letošním roce se setkáváme s nejvyššími cenami veškerého zboží na trhu za poslední dobu. Jinak tomu není ani u pronájmů, které letos trhají rekordní ceny. Příčin, které stojí za rekordními částkami pronájmů, je hned několik, ať už je to vysoká inflace, vysoké úroky u hypoték nebo návrat studentů a turistů do ...

Tak trochu jiný diář. Představujeme TraDiář 2023

Článek: Tak trochu jiný diář. Představujeme TraDiář 2023

„Těším se, až zasadíme první semínka, jak uvidím zase ty malé zázraky všedního dne – vracející se čápy, rozkvetlou jabloň, barevné podzimní listí. Těším se na to, jak je každý den vlastně trošku jiný, třeba jen tím, jak do letního slunovratu přibývá světla a pak ho zase ubývá," představuje ...

Soutěž o kurz "Žijte ve své zahradě" s Ferdinandem Lefflerem

Článek: Soutěž o kurz "Žijte ve své zahradě" s Ferdinandem Lefflerem

Plánujete stavět dům? V tom případě potřebujete vědět, kolik peněz vás bude stát! Zkuste použít nový interaktivní konfigurátor domu, v němž si naprosto jednoduše naplánujete svůj vysněný dům a hned uvidíte skutečné náklady na stavbu.

Bioklimatická hliníková pergola ARTOSI s unikátními doplňky

Článek: Bioklimatická hliníková pergola ARTOSI s unikátními doplňky

Bioklimatická hliníková pergola ARTOSI byla v ryze české společnosti ISOTRA vyvinuta s důrazem na přesnost, kvalitu zpracování a možnosti individuálních úprav. Pergola se v mnoha ohledech přizpůsobí zahradě i vašim potřebám.

Nová řada chladniček Fresco: Více prostoru, více chytrých funkcí

Článek: Nová řada chladniček Fresco: Více prostoru, více chytrých funkcí

Značka Candy uvádí novou řadu volně stojících a vestavných chladniček Fresco. Jejich vnitřní XXL prostor i ve standardní velikosti staví na flexibilitě s až 100 různými možnostmi uspořádání, aby vyhovovaly všem životním stylům. Díky technologii Total No Frost Circle+ s rovnoměrným prouděním vzduchu umožňují ...

Stavební sklo v interiéru - funkce a(nebo) design?

Článek: Stavební sklo v interiéru - funkce a(nebo) design?

...sklo poskytuje obojí! Pokud plánujete rekonstrukci svého bytu nebo zcela nový interiér, nezapomeňte, že díky novým technologiím získává sklo nové vlastnosti. Technologie při výrobě skla může ovlivnit řadu věcí, jako jsou: barva, průsvitnost, transparentnost, matnost a v neposlední řadě i bezpečnost.

Bylinky a jejich pět pé

Článek: Bylinky a jejich pět pé

Bylinky… Nabízejí je a prodávají pod širým nebem v tržnicích, v zahradnických centrech,  kamenných obchodech, dokonce i v supermarketech. Staly se módním artiklem, anebo je to jeden z  projevů našeho rádoby „návratu k přírodě“, snahy o zdravější životní styl a zájmu o zdraví vůbec?

Krásná střecha lusknutím prstu

Článek: Krásná střecha lusknutím prstu

Slova z titulku jsou možná trochu nadnesená, nicméně zase tak daleko od pravdy nejsou, protože krásná nová střecha z přiložených fotek byla hotová za pouhých 8 dní. Tak krátký čas stačil k tomu, aby majitelé rodinného domu získali bezpečný domov, chráněný elegantní a stabilní střechou.

Máme tě rádi, mami!

Článek: Máme tě rádi, mami!

Den matek se slaví po celém světě více jak sto let. V České republice patří tradičně maminkám druhá květnová neděle, která letos připadá na 8. května. Nezapomeňte proto maminku obejmout, popřát jí a poděkovat za její péči například milým dárkem. Máme pro vás tipy, jimiž jí zaručeně uděláte radost.

Příběh pana Martina: Denis, hlučný postrach okolí

Článek: Příběh pana Martina: Denis, hlučný postrach okolí

„Můj příběh je úplně obyčejný, nevidím na něm nic překvapivě jiného. Mám pocit, že takových jako já jsou tisíce,“ bagatelizuje už po vyhrané bitvě s hlukem pan Martin.

Tichá kanalizace, nebo tichá pračka?

Článek: Tichá kanalizace, nebo tichá pračka?

Světová zdravotnická organizace doporučuje, aby hladina hluku v bytě přes den nepřesáhla čtyřicet decibelů. Pračka, spláchnutí toalety, hluk z kanalizace nebo špatně těsnící okno však mohou způsobit hluk mnohem vyšší. Co nejvíc ruší klid domova a do čeho se vyplatí investovat?

Trendy v povlečení pro rok 2022

Článek: Trendy v povlečení pro rok 2022

Trendy v designu bytových doplňků se neustále mění. Jaké trendy nás letos čekají v oblasti přikrývek a povlečení?

Rozmarýnu netrapte zimou

Článek: Rozmarýnu netrapte zimou

Rozmarýna lékařská (Rosmarinus officinalis) je hezká dekorativní stálezelená květina, která je vhodná také pro chladnější vnitřní prostředí třeba i s nepřímým denním světlem. Nezapře ale svůj jižní původ - pokud je dlouhodobě vystavena nízkým  teplotám a drsným povětrnostním podmínkám, strádá.

Rozhodování o zdroji tepla: 7 důvodů pro tepelné čerpadlo

Článek: Rozhodování o zdroji tepla: 7 důvodů pro tepelné čerpadlo

Sledujete neútěšnou situaci na trhu s energiemi a přemýšlíte, jakým směrem se vydat, abyste dosáhli energetických úspor ve vašem obydlí?  Přinášíme vám 7 důvodů, proč je pro vás tepelné čerpadlo tím pravým zdrojem tepla.

Omezení hypoték se blíží: Co to znamená pro zájemce o vlastní bydlení?

Článek: Omezení hypoték se blíží: Co to znamená pro zájemce o vlastní bydlení?

Minulý a letošní rok se pořádně podepsal na stavu české ekonomiky, což ovlivnilo nejen cenu zboží a služeb, ale i úvěrů. Největší změny zaznamenají hlavně zájemci o vlastní bydlení, na které čekají přísnější podmínky pro sjednání hypotečních úvěrů.

Tyčový vysavač - praktický pomocník pro rychlý a kvalitní úklid

Článek: Tyčový vysavač - praktický pomocník pro rychlý a kvalitní úklid

Bezdrátové tyčové vysavače patří vedle těch robotických k stále častější volbě při udržování čistoty podlahových ploch v domácnosti. Jejich základní výhodou je fakt, že se s nimi snadno manipuluje a při práci s nimi vám nepřekáží šňůra. Výrobci se snaží zdokonalovat jejich výkon a vybavení tak, aby byly ...

Čas na ochranu stromů proti sviluškám, hálčivcům a vlnovníkovcům přírodní cestou

Článek: Čas na ochranu stromů proti sviluškám, hálčivcům a vlnovníkovcům přírodní cestou

Své stromy a vinnou révu můžete proti škůdcům účinně ochránit i bez chemie za pomocí parazitického roztoče Typhldromus pyri - dravého roztoče, který likviduje svilušky hálčivce a vlnovníkovce. Aplikuje se v zimním období do sadů, vinic a zahrad.

Výroba domácího salámu? V udírně úplně jednoduše

Článek: Výroba domácího salámu? V udírně úplně jednoduše

Výroba domácího salámu má hned několik výhod. Tou první je jednoznačně to, že máte plnou kontrolu nad složením salámu a nemusíte se bát, že by obsahoval něco, co tam nepatří. Kromě toho salám vždy přijde vhod. Umíte si snad představit rohlík či chleba ke svačině bez kousku salámu? Skvěle se také hodí na výrobu ...

Jak si zpříjemnit zimní večery?

Článek: Jak si zpříjemnit zimní večery?

Mráz, brzká tma, vlezlo a sychravo. Zima je únavné období, což nepřidá na fyzickém zdraví, ani na lepší náladě. V takových dnech není nic příjemnějšího, než si zalézt pod deku s šálkem dobrého čaje a oblíbenou knihou. Jak si ale můžete udělat zimní večery ještě o něco příjemnější? Inspirujte se našimi tipy.

Dokonalá souhra hliníkové pergoly ARTOSI a screenové rolety ALFA-ZIP

Článek: Dokonalá souhra hliníkové pergoly ARTOSI a screenové rolety ALFA-ZIP

Hliníková pergola ARTOSI a screenová roleta ALFA-ZIP, to je dokonalé souznění moderního designu a praktičnosti. Samonosná bioklimatická pergola ARTOSI i látková roleta ALFA-ZIP jsou ryze českými výrobky přicházející přímo z vývojového oddělení společnosti ISOTRA.

Praha hlásí vyprodáno i přes rekordní ceny. Střední třída dosáhne jen na pronájmy

Článek: Praha hlásí vyprodáno i přes rekordní ceny. Střední třída dosáhne jen na pronájmy

Rekordní ceny a zároveň rekordní prodeje by měly ohlašovat realitní bublinu. Splasknutí ale nepřichází a byty v metropoli jsou prakticky vyprodány. Jen za první pololetí se prodalo 4 750 bytů, tedy téměř stejně jako za celý rok 2020.

Realizace: Velkoryse prosklený dům s výhledem na kostelík

Článek: Realizace: Velkoryse prosklený dům s výhledem na kostelík

V jihočeských Ledenicích vyrostl cihlový a velkoryse prosklený „user friendly“ dům, na jehož návrhu pracoval Ateliér Vostracký. Architektům se podařilo pochopit všechna přání majitele, který by dnes ani po třech letech bydlení nic neměnil.

Spořte energie za topení a chlazení s chytrým systémem zónové regulace

Článek: Spořte energie za topení a chlazení s chytrým systémem zónové regulace

Chcete si zajistit tepelný komfort svého domova či kanceláře a navíc ještě uspořit energii? Pak topení či chlazení řiďte s pomocí chytrého systému, který díky integrované umělé inteligenci umí jednotlivá zařízení zapínat přesně ve chvíli, kdy je to skutečně potřeba.

Vdechněte vašemu domu nový vzhled

Článek: Vdechněte vašemu domu nový vzhled

Máte starší dům a chystáte se na rekonstrukci? Plánujete zateplovat a uvažujete o tom jakou zvolit fasádu? Odpovědí mohou být obkladové pásky Terca Klinker v 8 různých vzhledech připomínajících klasické cihelné zdivo. Toto řešení je velmi oblíbené pro svůj vzhled a bezúdržbovost.

Praha má kritický nedostatek nových bytů. Čtvrtina najde kupce v neveřejných předprodejích

Článek: Praha má kritický nedostatek nových bytů. Čtvrtina najde kupce v neveřejných předprodejích

Dle dat realitní kanceláře LEXXUS, jednoho z největších prodejců nemovitostí v Praze a okolí, čtvrtina bytů najde kupující v neveřejných předprodejích určených investorům. Nic na tom nemění nízká výnosnost investice do rezidenčních realit ani rostoucí pořizovací ceny. Dlouhodobí investoři se naučili, že na ...

Piperáda s vejci

Článek: Piperáda s vejci

Piperáda je jídlo z paprik, rajčat a cibule a pochází z oblasti Biskajského zálivu. V různých verzích se připravuje v Gaskoňsku i Baskicku. Do tohoto gaskoňského receptu se přidávají vejce, takže piperáda je nejen ještě barevnější, ale i vydatnější. Hledáte-li recept na snadnou a chutnou večeři nebo i na improvizovaný ...

dTest se zaměřil na sušičky potravin. Jak vám pomůžou zpracovat úrodu a podle čeho je vybírat?

Článek: dTest se zaměřil na sušičky potravin. Jak vám pomůžou zpracovat úrodu a podle čeho je vybírat?

Sušení je velmi praktický a šetrný způsob uchování potravin. Jak jsou na tom s přednostmi a nedostatky samotné sušičky, zjišťovala nezávislá spotřebitelská organizace dTest, která důkladným zkouškám podrobila jedenáct modelů. Ve zkouškách neobstála velikost otvorů v sušicích platech, jimiž ve všech případech ...