Společnost CEMEX oznamuje výsledky za čtvrté čtvrtletí a celý rok 2011

Společnost CEMEX, S.A.B. de C.V. („CEMEX“) (NYSE: CX), oznámila, že oproti srovnatelným obdobím roku 2010 její konsolidované čisté tržby vzrostly ve čtvrtém čtvrtletí roku 2011 o 6 % na přibližně 3,7 miliard USD a za celý rok vzrostly o 8 % na 15,1 miliard USD. Provozní EBITDA ve čtvrtém čtvrtletí 2011 vzrostl o 13 % na 542 milionů USD a za celý rok meziročně vzrostl o 1 % na 2,3 miliardy USD.

Nejdůležitější konsolidované finanční a provozní výsledky společnosti CEMEX za čtvrté čtvrtletí a celý rok 2011

  • Nárůst konsolidovaných čistých tržeb ve čtvrtletí byl dán vyšším objemem a cenami (z hlediska místních měn) zejména našich provozů v regionu Severní Evropa, Jižní, Střední Amerika a Karibik a ve Spojených státech.
  • Hlavním hybatelem poptávky na většině našich trhů byl sektor infrastruktury a bytové výstavby.
  • Volné cash flow po odečtení investičních výdajů na údržbu dosáhlo v tomto čtvrtletí 374 mil. USD, což je o 51 % více než ve stejném období roku 2010, kdy byla jeho hodnota 248 mil. USD. Za celý rok 2011 volné cash flow po odečtení investičních výdajů na údržbu kleslo o 25 % na 386 mil. USD.
  • Provozní zisk ve čtvrtém kvartálu 2011 vzrostl o 79 % na 224 mil. USD oproti srovnatelnému období roku 2010 a za celý rok 2011 vzrostl o 12 % na 960 mil. USD.
Fernando A. Gonzalez, výkonný viceprezident pro finance a administrativu, řekl: „Jedná se již o páté čtvrtletí v řadě, kdy naše výsledky zaznamenaly prvotřídní růst. Zejména nás těší čtvrtletní výsledky našich provozoven v regionu Severní Evropa, Jižní/Střední Amerika, Karibik a ve Spojených státech. Co se týče našich ročních výsledků, poprvé za čtyři roky jsme zaznamenali růst čistých tržeb a provozního EBITDA.

Nadále se zaměřujeme na náš proces transformace, kde jsme během druhé poloviny roku 2011 dosáhli opakovaného zlepšení ve stabilním EBITDA na cca 150 mil. USD, a očekáváme, že do konce tohoto roku dosáhneme 400 mil. USD.

Během roku 2011 jsme prodali aktiva za 225 mil. USD a za dalších 500 mil USD plánujeme prodat během tohoto roku.

Splnili jsme své závazky z prosince 2011 a splnili bychom je i bez kompenzace našich venezuelských aktiv. Nadále jsme si jisti naší schopností splnit veškeré své finanční závazky. S předstihem jsme uhradili všechny závazky dle Dohody o financování až do prosince 2013, vytvořili rezervy pro úhradu našich burzovních certifikátů (Certificados Bursátiles) splatných v tomto roce a aktivně posílili potřebnou likviditu.”

Konsolidované výsledky společnosti

Během čtvrtého kvartálu roku 2011 čistá ztráta dosáhla 146 mil. USD, přičemž ve čtvrtém čtvrtletí roku 2010 byla ztráta 574 mil. USD.

Celkový dluh klesl ve čtvrtém kvartálu na 388 mil. USD.

Nejdůležitější výsledky ve čtvrtém čtvrtletí 2011 na geografických trzích

Čisté tržby našich provozoven v Mexiku klesly meziročně ve čtvrtém čtvrtletí roku 2011 o 9 % na 818 mil. USD ve srovnání s 902 mil. USD ve čtvrtém kvartálu roku 2010. Provozní EBITDA při stejném srovnání vzrostl o 7 % na 307 mil. USD.

Provozovny společnosti CEMEX ve Spojených státech vykázaly ve čtvrtém kvartálu 2011 čisté tržby 682 mil. USD, což je oproti stejnému období roku 2010 nárůst o 19 %. Provozní EBITDA zaznamenal ve čtvrtletí ztrátu 20 mil. USD.

V Severní Evropě ve čtvrtém kvartálu 2011 vzrostly čisté tržby o 16 % na 1,1 mld. USD oproti 950 mil. USD ve čtvrtém kvartálu 2010. Provozní EBITDA v tomto čtvrtletí dosáhl 83 mil. USD, což je o 71 % více než ve stejném období loňského roku.

Čisté tržby ve čtvrtém kvartálu v regionu Středozemí dosáhly 385 mil. USD, což je pokles oproti stejnému období roku 2010 o 14 %. Provozní EBITDA oproti srovnatelnému období roku 2010 klesl o 26 % na 94 mil. USD.

Provozovny společnosti CEMEX v regionu Jižní/Střední Amerika a Karibik vykázaly během čtvrtého čtvrtletí roku 2011 čisté tržby ve výši 447 mil. USD, což oproti stejnému období roku 2010 představuje nárůst o 22 %. Provozní EBITDA v tomto čtvrtletí vzrostl ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku o 21 % z 97 mil. USD na 117 mil. USD.

V Asii se naše čisté tržby ve čtvrtém kvartálu meziročně nezměnily a dosáhly 124 mil. USD, zatímco provozní EBITDA klesl oproti stejnému období předchozího roku o 8 % na 18 mil. USD.

Tržiště zpráv | 06.02.2012

Tweet

Související témata

  • Beton, maltové směsi, omítky
  • Stavebnictví
  • Stavební materiály a výrobky
  • Stavební chemie
Odebírat
newsletter

Stavebnictví

  • Když cihla určuje tvář domu: Rodinný dům inspirovaný západoevropskou architekturou

    02.02.2026 - Ve Spytovicích u Přelouče vznikl rodinný dům, který se na první pohled...

  • Jak předcházet plísním na zdech a proč vznikají?

  • Měsíc od otevření: Horácká aréna mění Jihlavu v pulzující centrum života

  • Půjčovna techniky pro profíky i kutily: Když potřebujete udělat pořádný kus práce

  • Zdravé tlapky i na náledí: Vsaďte na posyp, který nepálí

  • >> všechny články

Stavební materiály a výrobky

  • Vyhrajte až 45 000 Kč se svou stavbou z Ytongu

    01.10.2025 - Stavíte dům z Ytongu, nebo už stojí na vašem pozemku? Pak máte...

  • Špičkové půdní schody od JAP FUTURE, promyšlená konstrukce i minimalistický design

  • Dřevěné fasády Techniclic: Vylepší vzhled domu i komfort bydlení

  • Betonové tašky Terran mají prémiovou kvalitu a řadu dalších výhod

  • Požírač hluku Wolf aneb Hluk už mi nevadí

  • >> všechny články

Tržiště zpráv

  • Novinky Saloos: Vůně lesa, přírodní směs a osvěžovač vzduchu

    Přivolejte si domů vůni a klid lesa. Objevte kompozici 100% přírodních esenciálních olejů z borovice, smrku, jedle a dalších...

  • Nové Miškovice přinášejí vznik nové rezidenční čtvrti na severovýchodě Prahy
  • Rezidence Dejvice přináší prémiové bydlení na rozhraní Ořechovky a Starých Dejvic
  • Trendy a inspirace v designu kuchyní na míru
  • Hydromasážní vany GLASS 1989 – italský design, technologie a skutečný wellness zážitek
  • Ročně se v Česku postaví tisícovka rodinných domů v pasivním standardu
  • Sauny - začít se saunováním není nikdy pozdě
  • Jak vybavit domácnost profesionálním audio systémem – moderní reproduktory Dali a Bluetooth
  • Panasonic v Plzni sází na chytrou výrobu: Automatizaci, vlastní díly a AI
  • Jak posílit imunitu? Vsaďte na hygienu a kapesníky s bylinným balzámem
  • Estetika a funkčnost ruku v ruce: jak promyšlené detaily mění každodenní prožitek z interiéru
  • Sprchové kouty ANNEA – když v koupelně rozhoduje jednoduchost
  • Koupelnový nábytek RIGO – precizní design, který dává smysl
  • Pára v hlavní roli: Delikátní masopustní koblihy
  • Valentýnská inspirace nejen do ložnice
  • wienerberger 2026: Porotherm rozšiřuje nabídku cihel pro robotické zdění, Tondach uvádí nové doplňky a řešení pro montáž FVE
  • >> všechny zprávy

https://www.bydleni.cz

Menu

  • BYDLENI.CZ
    • Homepage
    • Kontakty
    • Reklama na BYDLENÍ.CZ
    • Redakce
    • O nás
    • ABSTRACT.CZ
  • INTERIÉR
    • Koupelny
    • Kuchyně
    • Ložnice
    • Dětský pokoj
    • Nábytek
    • Osvětlení
    • Stínicí technika
    • Design
    • Domácí spotřebiče
    • Vybavujeme interiér
    • Rady kutilům
    • Poradna
  • STAVBA
    • Rodinné domy
    • Bytové domy
    • Dřevostavby
    • Vytápění
    • Inteligentní domy
    • Architektura
    • Stavební materiály
    • Střechy
    • Okna
    • Dveře
    • Podlahy
    • Elektroinstalace
    • Zateplování
    • Zdravé bydlení
  • NOVÉ BYDLENÍ
    • Nové byty
    • Rodinné domy
    • Financování bydlení
    • Hypoteční úvěry
    • Inteligentní domy
    • seriál: Bydlení v novém
    • Poradna: Na reality s rozumem
  • HOBBY A ZAHRADA
    • Bazény
    • Bydlení v zahradě
    • Květiny
    • Zahradní nábytek
    • Zahradní technika
    • Rady kutilům
    • Vaření
  • SOUTĚŽE
  • SERIÁLY
    • Investiční bydlení
    • Jarní inspirace
    • Teplo v domě
    • Světy světla
    • Vybavujeme interiér
    • Realizace
    • Bydlení v novém
    • Bydlení v zahradě
    • Vybavujeme moderní koupelnu
    • Vybavujeme kuchyň
    • Další seriály
  • RECEPTY
  • BLOG
  • PORADNA
  • Bydlení.cz
  • Tržiště zpráv

Stavebnictví

  • Rodinné domy
  • Dřevostavby
  • Stavební materiály
  • Zateplování
  • Podlahy
  • Dveře
  • Okna
  • Realizace

Interiér

  • Kuchyně
  • Koupelny
  • Ložnice
  • Dětský pokoj
  • Nábytek
  • Bytové doplňky
  • Domácí spotřebiče a elektronika
  • Zdravé bydlení

Financování bydlení

  • Investiční bydlení
  • Hypoteční úvěry
  • Stavební spoření

Nové bydlení

  • Developerské projekty
  • Na reality s rozumem
  • Inteligentní domy

Hobby a zahrada

  • Bazény a zastřešení
  • Zahradní architektura
  • Rady kutilům

Architektura, design, styl

Cykly a seriály

  • Vybavujeme interiér
  • Praktická moderní kuchyně
  • Teplo v domě

Bydlínkova kuchařka

Blog

Soutěže

Tržiště zpráv

ABSTRACT.CZ


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444

www.bydleni.cz
  • INTERIÉR
  • STAVBA
  • REALITY
  • HOBBY A ZAHRADA
  • SOUTĚŽE
  • SERIÁLY
  • RECEPTY
  • BLOG
  • PORADNA
  • KONTAKT

© 1999 - 2019 ABSTRACT, s.r.o. a dodavatelé obsahu. ISSN 1214 - 5548
Internetový portál BYDLENÍ.CZ je zdrojem registrovaným pod mezinárodním standardním seriálovým číslem ISSN 1214 - 5548 dodržuje právní předpisy o ochraně osobních údajů. Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.