EKOSPOL s měsíčním předstihem dokončil hrubou stavbu dvou nových bytových projektů, více než 75% bytů je prodáno

Touto v dnešní době unikátní bilancí se pyšní dva nové bytové projekty přední české developerské společnosti EKOSPOL a.s. Výstavba bytových areálů Viladomy Uhříněves a Viladomy u Vinořského zámku byla zahájena v prvním pololetí letošního roku, již v létě příštího roku se do nových bytů budou moci nastěhovat první obyvatelé.

Oba bytové projekty společnosti EKOSPOL a.s. mají významného společného jmenovatele – jejich výstavba je financována výhradně z vlastních zdrojů, bez pomoci bankovního či jiného cizího kapitálu. Podle Evžena Korce, generálního ředitele EKOSPOL a.s., je pro zájemce o nové bydlení tato skutečnost zvláště v dnešní době velmi důležitá. „Klienti se díky hospodářské recesi naučili kromě srovnávání různých nabídek také důkladně prověřovat jednotlivé developery. Velmi pečlivě zvažují, komu nakonec svěří své peníze. Tento jev je jedním z největších pozitiv nedávné krize,“ tvrdí Evžen Korec.

Rozhodují reference a cena
Právě reference spokojených zákazníků a portfolio více než 35 velkých developerských projektů pro celkem 8000 zákazníků jsou pro EKOSPOL významným zdrojem klientů. „Díky naší téměř 19 let trvající tradici a mnoha realizovaným projektům, které byly bez výjimky dokončeny a předány klientům vždy včas či dokonce v předstihu, prodáváme pravidelně 15 – 20 % našich bytů díky referencím spokojených zákazníků,“ pochvaluje si Evžen Korec. „Když děláte svou práci dlouhodobě poctivě, klienti to nakonec vždy ocení,“ dodává.

Druhým nezbytným kritériem úspěchu v dnešní době je férová cena. V praxi to znamená, že lidé jsou ochotni akceptovat ceny v rozmezí do 1,8 mil. Kč za 1+kk, do 2,6 mil. Kč za 2+kk a do 3,5 mil. Kč za 3+kk. Vše včetně aktuálně platné DPH. „Dražší byty se v dnešní době prodají jen velmi těžko. Magickou hranicí je podle našich zkušeností částka 50 000 Kč za metr čtvereční včetně DPH,“ říká Evžen Korec.

Viladomy u Vinořského zámku nabídnou bydlení v krásné lokalitě plné přírodních i historických památek na okraji městské části Praha – Vinoř. Celkem 58 bytů ve třech třípodlažních viladomech se stane novou architektonickou dominantou při vjezdu do Vinoře směrem z centra Prahy. U většiny bytů v 1. podlaží jsou navrženy velmi žádané předzahrádky zajištující harmonické propojení projektu s okolní zelení, v horních podlažích pak najdeme luxusní terasy s unikátním výhledem do okolí. V suterénech domů je navrženo 40 garážových stání a další prostory vybavenosti pro nové obyvatele.

Ceny bytů ve Vinoři začínají na 39 000 Kč za metr čtvereční vč. DPH, což odpovídá zhruba 1,55 mil. Kč za byt o dispozici 1+kk a 2,3 mil. Kč za 2+kk. Všechny byty kategorie 3+kk za bezkonkurenční cenu 2,7 mil. Kč jsou již beznadějně vyprodány.

První etapa bytového projektu Viladomy Uhříněves nabídne celkem 78 nových bytů situovaných v
nádherné mikrolokalitě v sousedství luxusní vilové čtvrti. Bude tvořena čtyřmi viladomy s dvěma
podlažími a třetím ustupujícím. Architektonické řešení je koncipováno tak, aby se domy staly harmonickým prvkem v okolní zástavbě a citlivým propojením bytových domů se stávajícími vilami. Součástí bytů v přízemí jsou velké předzahrádky, které přidává EKOSPOL zdarma. Byty v horních podlažích mají díky ustupujícím patrům rozlehlé terasy s výhledem do přírody i na okolní vily.

Byty v Uhříněvsi prodává EKOSPOL za průměrnou cenu 42 000 Kč za metr čtvereční vč. DPH. Byt 1+kk pořídí klienti již za 1,5 mil. Kč, 2+kk s nádhernou rozlehlou předzahrádkou již za 2,5 mil. Kč a 3+kk s velkými terasami za bezkonkurenčních 3,4 mil. Kč.

Tržiště zpráv | 22.11.2010

Tweet

Související témata

  • Nové byty
  • Nové bydlení
  • Bytové domy
Odebírat
newsletter

Partner sekce

  • EKOSPOL a.s. - prodej nových bytů Praha

    EKOSPOL a.s. je lídrem českého rezidenčního developmentu s tradicí 22 let na trhu a více než 9000 klienty. Staví a...

Nové byty

  • Realizace: Barevný byt pro knihovnici

    20.02.2026 - Majitelka bytu, knihovnice s duší umělkyně, miluje barvy, je energická a...

  • Nad obzorem: Panelový byt inspirovaný mořem a jachtařským světem

  • Mladí nevěří, že vláda zlepší dostupnost bydlení. Pomoc státu ale považují za nutnost

  • Via Sancta: Domov budoucnosti pro ty, kteří chtějí opravdu žít

  • Spojujeme generace: Harmonické bydlení pro rodiny a seniory v Resortu Na Výsluní

  • >> všechny články

Nové bydlení

  • Staré chalupě na Šumavě vdechla rekonstrukce nový život

    19.03.2026 - Na okraji obce Borová Lada stojí chalupa z konce 19. století, která...

  • Tiny House LUX: Dostupné bydlení na třech metrech šířky

  • LEXXUS NORTON: 33 let, miliardové objemy a značka, která definuje nejen prémiový realitní trh v Česku

  • Knižní tipy pro domov snů

  • 6 tipů, co udělat po přestěhování

  • >> všechny články

Bytové domy

  • Výhody elektronických přístupových systémů pro bytové domy a firmy

    12.02.2026 - Správa přístupů do bytového domu nebo firemního objektu patří...

  • Tepelná čerpadla šetří i bez dotací

  • Radíme: Jak na hlasité sousedy

  • Rozhovor: Jak postupovat v boji s hlukem v bytovém domě

  • Revitalizace bytových domů - investice do budoucnosti vašeho bydlení

  • >> všechny články

Tržiště zpráv

  • České domácnosti stále tápou. Tohle by měl vědět každý odběratel energií

    Český trh s energiemi se po několika bouřlivých letech pořádně proměnil. Zákazníci sledují ceny pečlivěji než kdy dříve,...

  • Nový kampus Panevropské univerzity v areálu bývalých vinařských závodů
  • Sobotní úklid Česka podpoří i sběr starých mobilů
  • Probouzení jara u vás doma: Jak si užít Velikonoce s lehkostí a stylem
  • Kreativní Velikonoce: Vytvořte si ozdoby
  • Tajemství zdravých kořenů: Proč při přesazování nezapomenout na keramzit
  • Kdo se postará o FVE, když instalační firma zmizí
  • Vzduch doma může být až 5× horší než venku. Češi to často ani netuší
  • Jaro na zahradě: Jak vybrat čerpadlo, které vám usnadní zalévání
  • Studenti ze Žatce vyvinuli obranu proti blackoutům. Budou reprezentovat Česko v Evropě
  • Plujte s vlajkovou lodí Vileda na vlně provoněných podlahových krytin
  • Jarní restart vašeho bytu: Jak zvládnout úklid s lehkostí
  • Týden do akce Ukliďme Česko. Začněte digitálním úklidem!
  • Velikonoční pečení s kakaem: tipy na lahodné a efektní dezerty
  • Jak vyrobit domácí ghí a ušetřit stovky korun
  • Neonové nápisy na míru jako stylový doplněk: Kam ho umístit?
  • Velikonoce 2026: Jak na stylovou výzdobu s kočičkami a živými jarními dekoracemi?
  • >> všechny zprávy

https://www.bydleni.cz

Menu

  • BYDLENI.CZ
    • Homepage
    • Kontakty
    • Reklama na BYDLENÍ.CZ
    • Redakce
    • O nás
    • ABSTRACT.CZ
  • INTERIÉR
    • Koupelny
    • Kuchyně
    • Ložnice
    • Dětský pokoj
    • Nábytek
    • Osvětlení
    • Stínicí technika
    • Design
    • Domácí spotřebiče
    • Vybavujeme interiér
    • Rady kutilům
    • Poradna
  • STAVBA
    • Rodinné domy
    • Bytové domy
    • Dřevostavby
    • Vytápění
    • Inteligentní domy
    • Architektura
    • Stavební materiály
    • Střechy
    • Okna
    • Dveře
    • Podlahy
    • Elektroinstalace
    • Zateplování
    • Zdravé bydlení
  • NOVÉ BYDLENÍ
    • Nové byty
    • Rodinné domy
    • Financování bydlení
    • Hypoteční úvěry
    • Inteligentní domy
    • seriál: Bydlení v novém
    • Poradna: Na reality s rozumem
  • HOBBY A ZAHRADA
    • Bazény
    • Bydlení v zahradě
    • Květiny
    • Zahradní nábytek
    • Zahradní technika
    • Rady kutilům
    • Vaření
  • SOUTĚŽE
  • SERIÁLY
    • Investiční bydlení
    • Jarní inspirace
    • Teplo v domě
    • Světy světla
    • Vybavujeme interiér
    • Realizace
    • Bydlení v novém
    • Bydlení v zahradě
    • Vybavujeme moderní koupelnu
    • Vybavujeme kuchyň
    • Další seriály
  • RECEPTY
  • BLOG
  • PORADNA
  • Bydlení.cz
  • Tržiště zpráv

Stavebnictví

  • Rodinné domy
  • Dřevostavby
  • Stavební materiály
  • Zateplování
  • Podlahy
  • Dveře
  • Okna
  • Realizace

Interiér

  • Kuchyně
  • Koupelny
  • Ložnice
  • Dětský pokoj
  • Nábytek
  • Bytové doplňky
  • Domácí spotřebiče a elektronika
  • Zdravé bydlení

Financování bydlení

  • Investiční bydlení
  • Hypoteční úvěry
  • Stavební spoření

Nové bydlení

  • Developerské projekty
  • Na reality s rozumem
  • Inteligentní domy

Hobby a zahrada

  • Bazény a zastřešení
  • Zahradní architektura
  • Rady kutilům

Architektura, design, styl

Cykly a seriály

  • Vybavujeme interiér
  • Praktická moderní kuchyně
  • Teplo v domě

Bydlínkova kuchařka

Blog

Soutěže

Tržiště zpráv

ABSTRACT.CZ


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444

www.bydleni.cz
  • INTERIÉR
  • STAVBA
  • REALITY
  • HOBBY A ZAHRADA
  • SOUTĚŽE
  • SERIÁLY
  • RECEPTY
  • BLOG
  • PORADNA
  • KONTAKT

© 1999 - 2019 ABSTRACT, s.r.o. a dodavatelé obsahu. ISSN 1214 - 5548
Internetový portál BYDLENÍ.CZ je zdrojem registrovaným pod mezinárodním standardním seriálovým číslem ISSN 1214 - 5548 dodržuje právní předpisy o ochraně osobních údajů. Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.