Hypoteční centra GEPARD FINANCE - sjednání hypotéky brzy v každém městě?

Slovo franšíza nám není tak neznámé. Uvykli jsme mu ve světě kosmetiky, restaurací či takzvaných fast food, ale franšízování hypoték nám asi bude znít poněkud nezvykle. Nicméně existuje a úspěšně se jím zabývá společnost GEPARD FINANCE. Její generální ředitel Ing. Jan Kruntorád o svém nezvyklém podnikání hovoří jako o něčem naprosto přirozeném a snadném, nicméně nezastírá, že taková přeměna stála firmu dva a půl roku perné práce.

Franšízovat hypotéky, to je skutečně netradičně pojaté podnikání…

Dříve jsme byli hypotečním brookerem, který organizoval své vlastní lidi, své vlastní regionální pobočky a dělal hypotéky. Nyní jsme franšízorem, tedy tím, kdo dělá podnikatelské podhoubí svým franšízantům a jejich makléřům. Zajišťujeme jim velkoobchodní smlouvy, informační technologie, marketing, vzdělávání a školení a franšízant se v podstatě stává naším klientem. Dostali jsme se tak od toho, kdo poskytuje hypotéky, k tomu, kdo učí dělat hypotéky další subjekty a nabírá další franšízanty. Nám je jedno, jestli ten člověk už hypotéky dělal a chce si otevřít vlastní podnikání s menším rizikem neúspěchu nebo je nedělal a je to investor, který si sežene potřebné lidi. My mu je v poměrně krátké době vyškolíme, aby vše uměli jako ti, kteří to dělají kupříkladu už dva tři roky. S přechodem na systém franšízingu jsme museli změnit hodně věcí. Ten netradiční prvek je hlavně v rozměru chápání služby, kterou poskytujeme.

Jste jediní v republice, kdo franšízuje hypotéky?

Jsme. A znamenalo to provést neskutečné množství zásadních změn od organizační struktury, změny brandů firemní marketingové komunikace, vytvoření systémového a provozního manuálu. Bylo potřeba i vytvořit speciální smlouvu, která nemá v obchodním právu žádný vzor, je to unikátní dokument. V našem oboru jsme skutečně na trhu jediní. Určitě nejsme poslední, ale jsme takovými průkopníky. Než jsme se jím stali, trvalo to dva a půl roku a stálo nás to víc jak deset miliónů přímých investičních nákladů. Ty nepřímé nedokážeme ani vyčíslit, protože všichni lidé z centrály na tom dělali nad rámec své práce.

Jak takovému podnikání napomáhají nebo naopak brání naše zákony?

Na trhu finančního poradenství neexistuje žádná komplexní regulace ani samoregulace, a to hovoříme zejména o hypotékách a úvěrech ze stavebního spoření. Na ministerstvu financí je v současné době připravován návrh zákona, kdy by měla být naše činnost charakterizována na základě podnikání, nikoli švarcsystému. Měla by se tam také objevit otázka vzdělávání a kvality, a to my vítáme.

Ale s franšízingem jako takovým si nedovedou poradit. Vadí jim, že vystupujeme pod jednou značkou ale jako franšízor nemáme smluvní vztah až k jednotlivému makléři. My máme smluvní vztah s franšízantem a ten své lidi organizuje na bázi námi doporučených smluvních vztahů, ale je na něm, jakou úroveň odměny a motivace jim dá. Ale my případnému zákonu vyhovíme jednoduše, protože budeme mít, tak jako z důvodu zpracování osobních údajů s makléřem přímou smlouvu, tak jako ji máme dnes, protože to my jako centrála neseme na bedrech. Pokud přijde regulace v téhle podobě, určitě nám neublíží, bereme ji jako pozitivní.

Jakou část trhu v současné době zaujímáte a jaké jsou vaše plány?

Hypoteční trh poklesl: v pololetí byl na dvou třetinách toho, co loni, klesl ze 60 miliard na 40, My ale za to pololetí máme stejnou produkci, jako jsme měli loni. Vlivem celkového poklesu jsme se tak dostali z 3,5% k 5% kvazi podílu. Naše čísla nemůžeme vydávat jako podíl na trhu, protože obchodujeme se všemi bankami, které to pak vydávají jako celek a počítají si jednotlivé podíly.

Z původních 9 regionálních obchodních míst ke konci roku 2008 jsme do konce letošního pololetí dokázali vybudovat a aktivovat 30 franšíz, což znamená dalších 21 poboček. Do konce roku jich máme ambici udělat 50 a v dalších třech letech bychom se chtěli pohybovat v horizontu mezi 250 až 300 pobočkami. Takové počty nám dávají smysl s přihlédnutím k tomu, kolik lidí se věnuje a finančnímu poradenství na území České republiky – podle statistik je to 40 až 80 tisíc. Hlavním cílem je, aby alespoň 10% podílu hypotéčního trhu šlo přes naše pobočky. Cíle jsou to možná hodně ambiciózní, ale nejsou nereálné.

V tom všem, co jsme dokázali, je hodně práce, hlavně práce mých kolegů. Celé to znamenalo nejen změnit filozofii a doslova i každodenní návyky. Museli jsme se začít učit – a stále ještě se učíme – prodávat franšízy, protože do té doby jsme prodávali hypotéky. Ty teď prodávají naši franšízanti a my jim k tomu děláme servis. Cílem centrály je mít dostatečný počet kvalitních poboček a lidí. Nejsme sice schopní nařídit, aby každá naše pobočka měla výlohu u chodníku a byla vidět. Pokud to bude kancelář někde ve třetím patře činžovního domu, budou tam dva tři čtyři makléři, kancelář bude vybavena podle daného designu a u vchodu budou mít měděnou nebo mosaznou destičku, je to také v pořádku. V tom je také ten náš koncept unikátní. Nejsme bankou a bankou v tomto smyslu ani být nechceme, naše služba je jinde.

Jací tedy jste?

My jsme blíž zákazníkovi – tam, kde banka chybí nebo je tam pouze jedna s jednou nabídkou. Tím klient neuspoří. Neušetří ani, když má realitní subjekt nasmlouvané dvě tři banky, protože mu nedokáží udělat okamžitý propočet a výstup. My chceme, aby klient ušetřil čas a nemusel dlouze hledat, jestli právě pro něj je ta banka vhodná, jestli mu nabídne výhodné podmínky nebo aby po dlouhém pátrání zjistil, že se tam nemůže o financování nemovitosti ucházet, protože se nevejde do jejich metodických škatulek.

Náš filozofický cíle a strategický záměr se od doby založení této společnosti nezměnil. Je jím zadlužovat lidi správným směrem, to znamená investicí do své nemovitosti. Nedělali jsme a nechceme dělat žádné kreditní karty a spotřebitelské úvěry na cokoli. Člověk, který chce investovat a chce uspokojit svou primární potřebu bydlení, se k tomu ani za dvacet třicet let neprošetří - cena nemovitosti, to nejsou tisíce, ale miliony. Nám dává logiku chápat hypotéku jako pasívní formu spoření, kdy navíc člověk může ten produkt-nemovitost užívat. A i když se stane něco nepříjemného, tak nemovitost má svou reálnou hodnotu a lze s ní naložit. Není to dovolená, která je sice hezká, ale vrátíte se a máte dluh a dalších 12 měsíců na něj vyděláváte a splácíte ho. To se do naší filozofie opravdu nehodí.

Pro klienta je GEPARD FINANCE cenná tím, že mu dává paletu řešení. Ušetří čas, protože u ní má všechno na jednom místě, za její služby nic neplatí a dostává okamžitý propočet a výstup s nejvýhodnější hypotékou.


Více o GEPARD FINANCE

Tržiště zpráv | 11.12.2009

Tweet

Související témata

  • Hypoteční úvěry
  • Financování bydlení
  • Nové bydlení
Odebírat
newsletter

Hypoteční úvěry

  • Když vlastní prostředky nestačí, pomůže kombinace dotace a úvěru

    14.11.2025 - Když se blížil konec smlouvy na dodávku elektřiny, začala rodina pana...

  • Pořiďte si hypotéku dřív, než si vyberete bydlení! Díky nové službě od ČSOB získáte náskok a cesta k vlastnímu domovu bude rychlejší než kdy dřív

  • >> všechny články

Financování bydlení

  • Renovace Zámku Račice: investice do historie se zajištěným výnosem

    26.08.2025 - Obnova Zámku Račice spojuje péči o dědictví s investiční...

  • Kdy se vyplatí investovat do nemovitosti a kdy raději vložit peněžní prostředky jinam?

  • Vyplatí se před zimou změnit dodavatele elektřiny? Připravte se na topnou sezónu efektivně!

  • >> všechny články

Nové bydlení

  • Trendy roku 2025 a tři nejvyhledávanější projekty rodinných domů NÁŠ DŮM

    27.11.2025 - Rok 2025 přináší do oblasti rodinného bydlení nové požadavky i jasné...

  • Via Sancta: Domov budoucnosti pro ty, kteří chtějí opravdu žít

  • Podzim je ideální čas začít plánovat vlastní dům

  • Soutěž: Vyhrajte Solární kameru Omajin by Netatmo - chytrý dohled bez kabelů i bez starostí

  • Spojujeme generace: Harmonické bydlení pro rodiny a seniory v Resortu Na Výsluní

  • >> všechny články

Tržiště zpráv

  • Realitní portál Realfree.cz mění cestu k bydlení ve městě

    Od začátku prosince 2025 získali majitelé bytů i domů možnost vystavit inzerát na místě, kde se prodej nemovitostí a pronájem...

  • Modulární školy a školky umožňují městům, obcím i soukromníkům adaptabilní řešení školských zařízení
  • 5 tipů na bezdrátové zvonky s elegantním designem
  • Dřevěné stavby venku: jak z pergoly, terasy či přístřešku udělat chloubu domu
  • Ohlédnutí za prvním ročníkem Klobásobraní v Tachlovicích
  • Klenot v interiéru: Matějovský a Preciosa představují limitovanou edici sametových povlaků zdobených českým křišťálem
  • Nejčastější chyby při výběru nebo montáži interiérových dveří. Na co si dát pozor?
  • Bezpečná střecha v pěti vrstvách: když každý detail hraje svou roli
  • Zimní pohodlí: Sleva 20 % na jersey prostěradla Matějovský
  • Zimní proměny domova: Jak snadno zrenovovat dlaždice, nábytek i dekorace pomocí barev a sprejů
  • Oprava, nebo rovnou nová střecha?
  • Slavnostní poklepání základního kamene Rezidence Dejvice
  • Nové vestavné spotřebiče Electrolux mění pravidla domácího vaření
  • Pumpa inox line - nová série povrchových odstředivých čerpadel pro průmysl i domácnosti
  • Ultrafiltrace - řešení pro nejlepší pitnou vodu
  • Jaké jsou výhody krátkodobého pronájmu stavebních strojů
  • Podlahy Plzeň: kde kvalita a lidský přístup tvoří pevný základ domova
  • Chytré stínění, které vám ušetří peníze: Proč si ho Češi pořizují čím dál víc?
  • Veletrh STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY v Letňanech: Inspirace pod stromeček, hodování i program pro děti
  • Jak se mění funkce domova v době home office?
  • Co čekat od FVE v zimě? Klíčové faktory, které rozhodují o výkonu
  • Proč jsou Vosky OSMO na podlahu ideální pro váš domov?
  • Jak si zařídit ložnici snů: Barvy, postele a detaily, které ovlivní váš spánek
  • Ideální vánoční dárek - bezkouřová ohniště Solo Stove s akční slevou 20 %
  • Dárkový manuál (nejen) pro milovníky bublinek
  • Když silnice klouže: Zimní posyp Liapor vám pomůže s bezpečným rozjezdem
  • Servis jako klíč k efektivní fotovoltaice
  • >> všechny zprávy

https://www.bydleni.cz

Menu

  • BYDLENI.CZ
    • Homepage
    • Kontakty
    • Reklama na BYDLENÍ.CZ
    • Redakce
    • O nás
    • ABSTRACT.CZ
  • INTERIÉR
    • Koupelny
    • Kuchyně
    • Ložnice
    • Dětský pokoj
    • Nábytek
    • Osvětlení
    • Stínicí technika
    • Design
    • Domácí spotřebiče
    • Vybavujeme interiér
    • Rady kutilům
    • Poradna
  • STAVBA
    • Rodinné domy
    • Bytové domy
    • Dřevostavby
    • Vytápění
    • Inteligentní domy
    • Architektura
    • Stavební materiály
    • Střechy
    • Okna
    • Dveře
    • Podlahy
    • Elektroinstalace
    • Zateplování
    • Zdravé bydlení
  • NOVÉ BYDLENÍ
    • Nové byty
    • Rodinné domy
    • Financování bydlení
    • Hypoteční úvěry
    • Inteligentní domy
    • seriál: Bydlení v novém
    • Poradna: Na reality s rozumem
  • HOBBY A ZAHRADA
    • Bazény
    • Bydlení v zahradě
    • Květiny
    • Zahradní nábytek
    • Zahradní technika
    • Rady kutilům
    • Vaření
  • SOUTĚŽE
  • SERIÁLY
    • Investiční bydlení
    • Jarní inspirace
    • Teplo v domě
    • Světy světla
    • Vybavujeme interiér
    • Realizace
    • Bydlení v novém
    • Bydlení v zahradě
    • Vybavujeme moderní koupelnu
    • Vybavujeme kuchyň
    • Další seriály
  • RECEPTY
  • BLOG
  • PORADNA
  • Bydlení.cz
  • Tržiště zpráv

Stavebnictví

  • Rodinné domy
  • Dřevostavby
  • Stavební materiály
  • Zateplování
  • Podlahy
  • Dveře
  • Okna
  • Realizace

Interiér

  • Kuchyně
  • Koupelny
  • Ložnice
  • Dětský pokoj
  • Nábytek
  • Bytové doplňky
  • Domácí spotřebiče a elektronika
  • Zdravé bydlení

Financování bydlení

  • Investiční bydlení
  • Hypoteční úvěry
  • Stavební spoření

Nové bydlení

  • Developerské projekty
  • Na reality s rozumem
  • Inteligentní domy

Hobby a zahrada

  • Bazény a zastřešení
  • Zahradní architektura
  • Rady kutilům

Architektura, design, styl

Cykly a seriály

  • Vybavujeme interiér
  • Praktická moderní kuchyně
  • Teplo v domě

Bydlínkova kuchařka

Blog

Soutěže

Tržiště zpráv

ABSTRACT.CZ


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444

www.bydleni.cz
  • INTERIÉR
  • STAVBA
  • REALITY
  • HOBBY A ZAHRADA
  • SOUTĚŽE
  • SERIÁLY
  • RECEPTY
  • BLOG
  • PORADNA
  • KONTAKT

© 1999 - 2019 ABSTRACT, s.r.o. a dodavatelé obsahu. ISSN 1214 - 5548
Internetový portál BYDLENÍ.CZ je zdrojem registrovaným pod mezinárodním standardním seriálovým číslem ISSN 1214 - 5548 dodržuje právní předpisy o ochraně osobních údajů. Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.