Chladničky z nové generace gorenje IonGeneration udrží ovoce a zeleninu déle čerstvé a svěží

Doporučení lékařů a odborníků na výživu jsou jasná: čerstvá zelenina a ovoce jsou nezbytnou součástí našeho každodenního jídelníčku. Ovšem málokdo má k dispozici zahrádku s vlastními výpěstky. Zpravidla nám nezbývá, než se pro pravidelný přísun vitamínů a minerálů vypravit na trh či do obchodu a co se nesní hned, uložit do chladničky.

Jenže čerstvé ovoce a zelenina po pár dnech v chladničce začne ztrácet svěžest, výživovou hodnotu a navíc vypadá opravdu nevábně. Důvodem je absence slunečního světla. Řešení nabízí nová generace chladniček gorenje IonGeneration s FreshActive LED světlem pro prodloužení procesu fotosyntézy, umístěným v zásuvce na ovoce a zeleninu. Jablka, jahody a další druhy ovoce si tak udrží více organismu prospěšného vitamínu C, špenát, hlávkový salát či čekanka neztratí tolik zdravého chlorofylu a vše zůstane déle čerstvé.
 
Příroda inspirovala vývojáře společnosti Gorenje k mnoha dalším klíčovým inovacím. Základem nové generace chladniček gorenje IonGeneration je unikátní technologie IonAir simulující přírodní proces ionizace, při kterém negativně nabité ionty – anionty aktivně a efektivně čistí vzduch. IonAir technologie uvnitř chladničky zničí maximální množství škodlivých mikroorganizmů a stejně spolehlivě si poradí i se zápachem a příliš silným aroma některých potravin. Výsledkem je perfektní mikroklima pro jídlo a zachování jeho přirozených hodnot, chutě i barvy. A konečně se zbavíte nepříjemného odéru v chladničce. IonAir technologii doplňuje mimořádně účinný ventilační systém MultiFlow 360°, který aktivně vyrovnává vlhkost a teplotu uvnitř chladničky, 14 ventilačních trysek se stará o rovnoměrnou distribuci vzduchu a o udržení správné teploty na každé polici. MultiFlow 360° navíc naprosto eliminuje nežádoucí namrzání surovin v chladničce, čímž usnadňuje další manipulaci. Nová generace chladniček IonGeneration vyniká nejen dokonalou harmonií s přírodou, ale také mimořádnou inteligencí – jde o první chladničky se schopností učit se! Díky jedinečnému systému adaptace AdaptCool se chladničky gorenje přizpůsobí chodu vaší domácnosti a navíc šetří energii. Všechny chladničky IonGeneration proto mají mimořádně úsporné energetické třídy, od A + po A +++. 

Nově jsou součástí mimořádně úspěšné řady IonGeneration 2 metry vysoká volně stojící kombinovaná chladnička (např. model NRK 6202 TX) a 1,85 m vysoká volně stojící kombinovaná chladnička (model NRC 6192 TX), která je kromě unikátního FreshActive LED světla pro prodloužení procesu fotosyntézy vybavena také další mimořádnou funkcí: ConvertActive umožňuje pouhým stisknutím tlačítka jednoduše proměnit mrazák v chladničku. Dvě hodiny po aktivaci se změní teplota v mrazicí části na -2 až 3 °C, takže rázem je k dispozici chladnička s objemem 200 l a dostatkem místa. V horní chladicí části lze nastavit teplotu mezi 4 až 9 °C.
 
S novými chladničkami IonGeneration budete mít zdravé a čerstvé potraviny stále nadosah a vaše chladnička vám poskytne prvotřídní uživatelský komfort. Už žádné zbytečné plýtvání kvůli špatnému skladování!

Tržiště zpráv | 16.07.2014

Tweet

Související témata

  • Domácí spotřebiče a elektronika
  • Vybavení kuchyní
  • Kuchyně
  • Gorenje

    Gorenje

    Jednodušší, příjemnější a méně komplikovaný život s každým výrobkem Gorenje. Tato jasná vize umožnila firmě, která vznikla v roce 1950 jako malá dílna v idylické vesnici Gorenje ve Slovinsku přerůst během sedmi desetiletí v nadnárodní společnost a renomovanou mezinárodní značku. Dnes je Gorenje jedním z největších mezinárodních výrobců malých i velkých domácích spotřebičů s výjimečným designem a skvělými funkcemi s přítomností ve více než 90 zemích na celém světě. Spotřebiče Gorenje jsou natolik praktické a intuitivně ovladatelné, že můžete směle použít rčení, které nejspíš doma často slýcháváte: ono SE TO udělá.

Odebírat
newsletter
Gorenje

Gorenje

Domácí spotřebiče a elektronika

  • Samsung pořádá na Milan Design Week výstavu Design je aktem lásky

    23.04.2026 - Společnost Samsung Electronics zahájila výstavu Design je aktem lásky...

  • Revoluce v praní: Candy MultiWash: Pračka se třemi bubny

  • Revoluce v úklidu: Robotický vysavač se speciální funkcí vytírání horkou vodou

  • Soutěž: Jaro u nás 2026

  • Vyhlášení výherců soutěže Milujeme jídlo 2026

  • >> všechny články

Vybavení kuchyní

  • Americká lednice na míru: Haier přináší luxus a prostor bez kompromisů

    29.01.2026 - Americká lednice je symbolem prostoru a komfortu, ale často se těžko...

  • Stylové servírování: jak na mozaikový podnos

  • LG Electronics uvádí na český trh kompletní řadu vestavných spotřebičů, které spojují styl, inovace a chytrou technologii ThinQ

  • Parní trouby Electrolux: snadná cesta ke zdravé a lahodné kuchyni

  • >> všechny články

Kuchyně

  • Ekologický úklid domácnosti: Čistý domov bez zbytečné chemie

    17.04.2026 - Ještě před pár lety byl ekologický úklid spíš okrajovým tématem....

  • Velikonoční svátky s lehkostí: tři recepty z horkovzdušné fritézy

  • Chytře na jarní úklid: Materiály, které pracují za vás

  • Kdo vyhrál ve Velké vánoční soutěži?

  • Soutěž: Milujeme jídlo 2026

  • >> všechny články

Tržiště zpráv

  • Domácí kabanosky: Jednodušší, než si myslíte

    Milujete slané snacky, ale nechcete do svého těla cpát zbytečné konzervanty, stabilizátory a chemii? Domácí kabanosky jsou ideální...

  • Jarní šátky, které promění každý outfit: lehkost hedvábí, jemnost bavlny
  • Chcete si zpříjemnit pobyt na zahradě? Pořiďte si altán
  • Pro Werichovu vilu hledali architekti radiátory, které splynou s historickým interiérem. Zvolili řešení na míru
  • Panasonic ECOi-W AQUA-G EVO R290: nové tepelné čerpadlo pro efektivní a udržitelné komerční vytápění
  • Zahradničení je v kurzu: Jak se zorientovat v nabídce substrátů a hnojiv?
  • Kombinace tepelného čerpadla a fotovoltaiky: Cesta k energetické soběstačnosti
  • Domácí vejce: Poklad, který začíná v domácí líhni
  • Vydlážděná cesta k domu. Jak navrhnout příjezdovou cestu, chodníky i terasu, aby vydržely roky
  • Haier spouští historicky největší lokální kampaň. Novou tváří značky se stává Zdeněk Pohlreich
  • Cesta k vlastní FVE bez vstupních nákladů vede přes bezúročný úvěr a program NZÚ
  • Hliníkové pergoly nahrazují slunečníky i zděné garáže
  • Jak zařídit moderní zahradu s místem pro odpočinek a setkávání?
  • Pomocníci v boji proti alergiím. Neuklízejte pro návštěvu. Uklízejte pro své plíce
  • 7 z 10 Čechů řeší kvalitu vody. Třetina ale nezná materiál potrubí ani jeho stáří
  • >> všechny zprávy

https://www.bydleni.cz

Menu

  • BYDLENI.CZ
    • Homepage
    • Kontakty
    • Reklama na BYDLENÍ.CZ
    • Redakce
    • O nás
    • ABSTRACT.CZ
  • INTERIÉR
    • Koupelny
    • Kuchyně
    • Ložnice
    • Dětský pokoj
    • Nábytek
    • Osvětlení
    • Stínicí technika
    • Design
    • Domácí spotřebiče
    • Vybavujeme interiér
    • Rady kutilům
    • Poradna
  • STAVBA
    • Rodinné domy
    • Bytové domy
    • Dřevostavby
    • Vytápění
    • Inteligentní domy
    • Architektura
    • Stavební materiály
    • Střechy
    • Okna
    • Dveře
    • Podlahy
    • Elektroinstalace
    • Zateplování
    • Zdravé bydlení
  • NOVÉ BYDLENÍ
    • Nové byty
    • Rodinné domy
    • Financování bydlení
    • Hypoteční úvěry
    • Inteligentní domy
    • seriál: Bydlení v novém
    • Poradna: Na reality s rozumem
  • HOBBY A ZAHRADA
    • Wellness a relaxace
    • Bazény
    • Bydlení v zahradě
    • Květiny
    • Zahradní nábytek
    • Zahradní technika
    • Rady kutilům
    • Vaření
  • SOUTĚŽE
  • SERIÁLY
    • Investiční bydlení
    • Jarní inspirace
    • Teplo v domě
    • Světy světla
    • Vybavujeme interiér
    • Realizace
    • Bydlení v novém
    • Bydlení v zahradě
    • Vybavujeme moderní koupelnu
    • Vybavujeme kuchyň
    • Další seriály
  • RECEPTY
  • BLOG
  • PORADNA
  • Bydlení.cz
  • Tržiště zpráv

Stavebnictví

  • Rodinné domy
  • Dřevostavby
  • Stavební materiály
  • Zateplování
  • Podlahy
  • Dveře
  • Okna
  • Realizace

Interiér

  • Kuchyně
  • Koupelny
  • Ložnice
  • Dětský pokoj
  • Nábytek
  • Bytové doplňky
  • Domácí spotřebiče a elektronika
  • Zdravé bydlení

Financování bydlení

  • Investiční bydlení
  • Hypoteční úvěry
  • Stavební spoření

Nové bydlení

  • Developerské projekty
  • Na reality s rozumem
  • Inteligentní domy

Hobby a zahrada

  • Bazény a zastřešení
  • Zahradní architektura
  • Rady kutilům

Architektura, design, styl

Cykly a seriály

  • Vybavujeme interiér
  • Praktická moderní kuchyně
  • Teplo v domě

Bydlínkova kuchařka

Blog

Soutěže

Tržiště zpráv

ABSTRACT.CZ


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444

www.bydleni.cz
  • INTERIÉR
  • STAVBA
  • REALITY
  • HOBBY A ZAHRADA
  • SOUTĚŽE
  • SERIÁLY
  • RECEPTY
  • BLOG
  • PORADNA
  • KONTAKT

© 1999 - 2019 ABSTRACT, s.r.o. a dodavatelé obsahu. ISSN 1214 - 5548
Internetový portál BYDLENÍ.CZ je zdrojem registrovaným pod mezinárodním standardním seriálovým číslem ISSN 1214 - 5548 dodržuje právní předpisy o ochraně osobních údajů. Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.