Články

Zobrazeno 1 - 30 výsledků z 1000+ nalezených.
Ekologické hospodaření s vodou díky dotaci Dešťovka

Článek: Ekologické hospodaření s vodou díky dotaci Dešťovka

Ministerstvo životního prostředí vybízí k udržitelnému hospodaření s vodou. Nabízí proto dotaci Dešťovka na systém zachytávání dešťové vody. Kromě dotace představíme i zajímavou alternativu k zabudovaným nádržím na dešťovou vodu - nadzemní rezervoár.

Inspirujte se v bydlení a designu od těch nejlepších

Článek: Inspirujte se v bydlení a designu od těch nejlepších

Při zařizování domu nebo bytu je důležitá inspirace.  Výběr toho nejlepšího na trhu najdete v Centru bydlení a designu Křižíkova v Praze. Jednotlivé showroomy představují jen to nejlepší od skutečných špiček v oboru. Vybere si jak velká developerská společnost, tak ti, kteří si zařizují  vlastní dům.

DESIGN SHAKER zamíchá interiérem od podlahy po strop

Článek: DESIGN SHAKER zamíchá interiérem od podlahy po strop

Přehlídka DESIGN SHAKER se v prostorách PVA EXPO PRAHA v Letňanech roztočí už 21. března 2019. Všem milovníkům interiérového designu namíchá koktejl těch nejlepších a nejnovějších trendů. Co letošní ročník přinese?

Rolety Pavon - klasický půvab v dokonalém moderním provedení

Článek: Rolety Pavon - klasický půvab v dokonalém moderním provedení

Do slunných dnů, kdy se v interiérech nobejdeme bez zastínění oken, se teď na vrcholu zimy zdá možná příliš daleko. Právě zimní měsíce jsou ale výhodným časem si použití stínicí techniky řádně rozmyslet a připravit, tak aby vás nezaskočily už první jarní paprsky, které sice potěší, ale zároveň dovedou pobyt v ...

Nenechte utíkat teplo stropem

Článek: Nenechte utíkat teplo stropem

Pokud teď v zimě topíte od rána do večera a stále je vám zima, může být viníkem špatná izolace domu, kvůli které z domu zbytečně uniká nejen teplo, ale také peníze. Způsobem, jak ušetřit významnou část rodinných výdajů a zároveň si zajistit tepelnou pohodu, je snížení energetické náročnosti budovy.

Pořízení skleníku přímo od výrobce má řadu výhod

Článek: Pořízení skleníku přímo od výrobce má řadu výhod

Jaro je sice ještě v nedohlednu, pokud ale nechcete být zaskočeni jeho rychlým příchodem a uvažujete o skleníku, je čas si vybrat a objednat ten svůj.

Stínění v zimních zahradách

Článek: Stínění v zimních zahradách

Zimní zahrada je místem relaxace a klidu v těsné blízkosti přírody. Pokud vás ale v zimní zahradě ruší ostré sluneční paprsky, patrně vám zde moc příjemně nebude. Tento problém lze ovšem velice snadno vyřešit díky kvalitní stínící technice.

Residenza Kler - pohovky inspirované hudbou

Článek: Residenza Kler - pohovky inspirované hudbou

Nepatříte zrovna k fanouškům chladných dnů a chtěli byste si zimní období zpříjemnit s knihou a čajem pod dekou na příjemné pohovce? Pokud si potrpíte na luxusní a designové kousky, určitě nepřehlédněte akci společnosti Residenza Kler, která splní přání i těm nejnáročnějším.

Jak účinně vařit a topit jedním spotřebičem?

Článek: Jak účinně vařit a topit jedním spotřebičem?

Chtěli byste vařit a topit zároveň? V této jednoduchosti je nejen krása, ale při vytápění dřevem je to také způsob, jak můžeme ušetřit značné množství výdajů za energie. Minimálně polovinu roku lze prakticky využívat teplo z vytápění k přípravě pokrmů a udržování teploty nápojů.

Vzkříšené sny o vile Stiassny

Článek: Vzkříšené sny o vile Stiassny

Brněnská Vila Stiassny se stala dějištěm dvacetiminutového experimentálního snímku režisérky Darii Martin, vnučky Susanne Martin, která v tomto domě žila se svými rodiči do roku 1938. Film nazvaný Svět dnešní noci (Tonight the World) měl jako součást nové instalace minulý týden premiéru v kulturním centru Barbican v ...

Slevy a kupóny na jednom místě aneb jak ušetřit při online nákupech

Článek: Slevy a kupóny na jednom místě aneb jak ušetřit při online nákupech

V dnešní době, kdy se ceny veškerého zboží rapidním způsobem navyšují, uvítá každý zákazník možnosti, jak při nákupech ušetřit. Bohužel mají ne všichni dostatek informací, aby se jim slevy podařilo dosáhnout, takže nakonec nezbývá nic jiného, než zboží zakoupit za plnou cenu. Nebylo by ovšem snazší využít ...

Stylové dveře s vynikajícími užitnými vlastnostmi

Článek: Stylové dveře s vynikajícími užitnými vlastnostmi

Moderní a praktické dveře Rustik představují ideální rovnováhu mezi estetikou a funkčností. Mají stylový lehce rustikální vzhled, ale jsou vyrobeny z novodobých materiálů s dlouhou životností.

Soutěž o bezdrátovou nabíječku, na kterou se můžete spolehnout

Článek: Soutěž o bezdrátovou nabíječku, na kterou se můžete spolehnout

Tentokrát vás zveme k soutěži o stylovou kompaktní bezdrátovou nabíječku Trust Yudo10, jejíchž výhod mohou využít majitelé smartphonů podporujících technologii Qi. Do slosování o tři tato elegantní a praktická zařízení zařadíme všechny správné odpovědi na otázku, kterou najdete v soutěžním formuláři na konci ...

Jak se nespálit při výběru krepového povlečení?

Článek: Jak se nespálit při výběru krepového povlečení?

Naši předkové se museli spokojit s bílým bavlněným povlečením, které bylo třeba důkladně vybělit, vyprat a následně vyžehlit nebo vymandlovat. Dnes už je to ale jinak. Na našem trhu najdete různé druhy povlečení. Výběr je široký co do materiálu, tak designu. A jedním z nejoblíbenějších materiálů je krep.

Výrobky společnosti Orava – sázka na jistotu

Článek: Výrobky společnosti Orava – sázka na jistotu

Produkty společnosti Orava zaujímají v našich domácnostech místo již více než půl století, a tak není divu, že si bez nich svůj život už ani neumíme představit. Přináší nám zábavu a potěšení, pečují o náš vzhled i zdraví, usnadňují nám práci a šetří náš čas.

5 nejkurióznějších zranění v hotelu, která se vážně stala

Článek: 5 nejkurióznějších zranění v hotelu, která se vážně stala

Když se chystáme na dovolenou, často si nezapomeneme přibalit lékárničku pro strýčka příhodu. Málokdo však přemýšlí nad tím, že už jen samotný pobyt v hotelovém komplexu může být rizikový. Přinášíme příběhy 5 osob, které si ta nejkurióznější zranění přivodily právě zde!

Co možná ještě nevíte o všeléčivém česneku

Článek: Co možná ještě nevíte o všeléčivém česneku

Jak se vyhnout chřipce? Bezesporu se vyplatí myslet na posílení imunity. Jedním z osvědčených prostředků je česnek, který má navíc řadu dalších léčivých účinků. Dobré zkušenosti s touto léčivou zeleninou udělali lidé již ve starověku a všechny další generace se v pozitivním názoru na silně aromatickou ...

Pohodlný přístup na střechu zajistí střešní dveře

Článek: Pohodlný přístup na střechu zajistí střešní dveře

Ploché střechy a střešní terasy, které vznikají na domech kolem Václavského náměstí v Praze, ale i v centrech dalších měst, nadchnou romantiky svou vzdušností a prostorem i realitní makléře a developery růstem prodejní ceny bytu. Chytré řešení vstupu na terasu či střechu představují střešní dveře Solara.

Jak na volbu tepelného čerpadla?

Článek: Jak na volbu tepelného čerpadla?

Výhody tepelných čerpadel oceňuje stále více uživatelů a počet zájemců o tento ekologický zdroj vytápění se neustále zvyšuje. Systém vytápění je ovšem poměrně složitý problém a u výběru vhodného tepelného čerpadla, ať už do domu po rekonstrukci nebo do novostavby, je dobré vědět, na jaké parametry si dát pozor ...

Zaměřeno na ergonomii dětského nábytku

Článek: Zaměřeno na ergonomii dětského nábytku

Třetí lednový týden v německém Kolíně nad Rýnem opět patřil největšímu veletrhu IMM Cologne 2019, na kterém byly představeny aktuální trendy v nábytku a designu. Mezi vystavovateli nechyběla německá firma MOLL, výrobce rostoucího nábytku pro děti a dospělé, která návštěvníkům představila novinky a zdůraznila tak ...

Velké nápady na míru malému prostoru

Článek: Velké nápady na míru malému prostoru

V případě bydlení bylo vždy slovo „větší“ obecně vnímáno jako „lepší“. Ale časy se mění. Například v Paříži a Londýně je tzv. „micro-bydlení“, a to především díky rostoucím cenám nemovitostí, aktuálním trendem. Se vzrůstající popularitou malých domků však volí ...

S kvalitní firmou se revitalizace domu nemusíte obávat

Článek: S kvalitní firmou se revitalizace domu nemusíte obávat

V posledních dvou desetiletích prošla velká část panelových i cihlových bytových domů v ČR revitalizací, díky které jejich obyvatelé získali kvalitnější, komfortnější a především úspornější bydlení.

5 + 1 tip, jak správně vybrat okna

Článek: 5 + 1 tip, jak správně vybrat okna

Zima je v plném proudu a vy jste možná právě zjistili, že vám do bytu táhne. Možná plánujete celkovou rekonstrukci bydlení nebo se chystáte stavět. Všechny tyto situace mají společného jmenovatele – okna. Jak se v nich vyznat a vybrat ta pravá? Pořízení oken totiž ovlivní kvalitu vašeho bydlení a vybíráte je na ...

Bioklimatické pergoly - řešení pro každou příležitost a do každého počasí

Článek: Bioklimatické pergoly - řešení pro každou příležitost a do každého počasí

V současnosti jsou nejmodernějším trendem mezi hliníkovými pergolami bioklimatické pergoly. Chrání před deštěm, odvětrávají přehřátý vzduch, případně fungují i jako ochrana proti větru a zvídavým pohledům.

Cibulový krém s hráškem

Článek: Cibulový krém s hráškem

Polévku z cibule lze připravit v mnoha variacích. Tato kombinace cibule a zeleného hrášku v mrazivých zimních dnech příjemně zahřeje a dodá i potřebné vitaminy.

Květiny v zimním interiéru: Kamélie jsou krásné, i když nevoní

Článek: Květiny v zimním interiéru: Kamélie jsou krásné, i když nevoní

Pravlastí krásně kvetoucích kamélií je Dálný východ – Japonsko a Čína. Jestliže této rostlině, která je vlastně pomalu rostoucí keř, poskytneme optimální životní podmínky, vydrží i v našich bytech mnoho roků. Patrně nejbohatší sbírku kamélií u nás má zámek Rájec - Jestřebí, který desítky kvetoucích ...

Smetanové brambory zapečené s brynzou

Článek: Smetanové brambory zapečené s brynzou

Zatímco v letních měsících můžeme koupit takzvanou letní brynzu, která se vyrábí z čerstvého ovčího mléka, základem zimní brynzy jsou hrudky ovčího sýra připraveného v létě a uchovávaného v sudech. Nejoblíbenějším a nejznámějším jídlem z brynzy u nás jsou patrně brynzové halušky, z tohoto chuťově ...

Radost z fotek: Soutěž s Vyvolej.to

Článek: Radost z fotek: Soutěž s Vyvolej.to

Hromadí se vám fotografie v počítači, na disku nebo v mobilu? Rádi byste potěšili blízké pěknou fotkou v rámečku? Vyvolejte je! Zkuste štěstí v nové soutěži a získejte jeden z pěti poukazů na vyvolání fotek do Vyvolej.to, designového on-line fotolabu.

INFOTHERMA 2019 - vše o vytápění, úsporách energií a smysluplném využívání obnovitelných zdrojů

Článek: INFOTHERMA 2019 - vše o vytápění, úsporách energií a smysluplném využívání obnovitelných zdrojů

V tradičním termínu ve druhé polovině ledna ve dnech 21. až 24. 1. 2019 se na výstavišti Černá louka v Ostravě uskuteční již 26. pokračování mezinárodní výstavy Infotherma věnované vytápění, úsporám energií a smysluplnému využívání obnovitelných zdrojů.

Festival dřeva a nářadí na veletrhu STŘECHY PRAHA

Článek: Festival dřeva a nářadí na veletrhu STŘECHY PRAHA

Největší veletrh pro střechy, řemeslo, dřevo a úspory energií STŘECHY PRAHA vstupuje do třetího desetiletí své existence. 21. ročník proběhne 7. – 9. 2. 2019 v PVA EXPO PRAHA Letňany.