magazín

Brněnský stavební veletrh můžete navštívit až do soboty

Od středy až do soboty můžete navšívit Mezinárodní stavební veletrh IBF, který právě teď probíhá již tradičně na Výstavišti v Brně. Pokud se na veletrh teprve chystáte, máte čas až do sobotní páté hodiny odpolední.

Běžte si pro radu i inspiraci

Většina z nás na veletrh zamíří, aby se inspirovala, seznámila s novinkami, zeptala se konkrétních firem a prodejců a především si nechala poradit. I na stavebních veletrhu v Brně můžete zdarma využít několika specializovaných poradenských center. Jestli se zajímáte o úspory, určitě navštivte centrum Nová zelená úsporám a Operační program životního prostředí. Stavíte-li, vhod vám přijdou rady odborníků ze Stavebního poradenského centra. 
 
Projektu „Jak vybrat správné osvětlení“
se zúčastnila také společnost ABB s.r.o., Elektro-Praga
 
 
 
Novinkou letošního veletrhu je interaktivní poradenské centrum zaměřené na výběr vhodného typu osvětlení: Jak si vybrat správnou "žárovku". Ve vzorových místnostech se vám za asistence odborníků dostanou důležité informace, jak a čím daný prostor osvítit.
 
Mnohé z nás také zajímá vhodný výběr barev na stěnách, proto Cech malířů a lakýrníků připravil pro veletržní návštěvníky stánek, kde je seznámí s možnostmi úpravy zdí v interiéru.  
 
Nikomu z návštěvníků rovněž nemůže uniknout venkovní expozice “Krásná, zdravá a rozkvetlá zahrada”. Hledáte-li inspiraci k realizaci vlastní zahrady, projděte se pod rozkvetlými magnóliemi, odpočiňte si u pučícího rododendronu a zeptejte se odborníků na cokoliv, co vás z oblasti zahrady a pěstování zajímá. 
 
Na Mobitexu se můžete s profesionály poradit ohledně výběru vhodného nábytku a své plány probrat s interiérovými architekty.
Až budete procházet pavilonem F, kde je Mobitex umístěn, určitě se zastavte na dvou zajímavých výstavách: “Český nábytek 2005 - 2015 - Mezi tradicí a inovací” a „Anonymní“ ohýbaný nábytek.
 
Výstava "Český nábytek 2005 - 2015 - Mezi tradicí a inovací" shrnuje období nábytkářské výroby během posledního desetiletí. Jde o první soubornou výstavu, jejímž cílem je ukázat proměny českého nábytku v oblasti tvaru, materiálů i technologií za posledních deset let a představit nejzajímavější české výrobky. Exponáty byly vybrány především na základě jejich ocenění v České republice nebo v zahraničí. Prohlédnout si můžete sedací nábytek, ale i postele a ložnicové sestavy nebo kancelářské židle.

„Anonymní“ ohýbaný nábytek

Druhá výstava se věnuje tvůrcům, kteří přispěli k vývoji moderní „thonetky”. Na výstavě tak můžete vidět díla návrhářů Antonína Šumana, Radomíra Hofmana nebo Josefa Macka. 

Kdy ještě můžete veletrh  navštívit:


  • 24. 4. 2015: 10.00 - 18.00 hod.
  • 25. 4. 2015: 10.00 - 17.00 hod.
24.04.2015 | Jana Vaňková
Tweet
Poslat e-mailem | Verze pro tisk
<< Salone del Mobile 2015: útulné bydlení a elegance Veletrhy 2015 - Pardubický kraj >>

Související témata

  • Výstavy a veletrhy
  • Hobby a zahrada
  • Nábytek
  • Stavebnictví
  • Interiér

BYDLENÍ.CZ doporučuje

  • XELLA CZ | YTONG

    XELLA CZ | YTONG

    Výrobce inovativního a ekologického stavebního materiálu, který v Česku patří mezi zavedené značky. Pod značkou YTONG vyrábí společnost Xella CZ pórobetonové tvárnice (obvodové stěny, příčky, překlady, obezdívky atd.), jež jsou vhodné pro stavbu rodinných domů a bytů, nebo jejich rekonstrukce.

  • ROCKWOOL, a.s.

    ROCKWOOL, a.s.

    ROCKWOOL, a.s. patří do Skupiny ROCKWOOL – předního světového výrobce kamenné minerální vlny – dodavatele výrobků a systémových řešení, které vedou k zvýšení energetické účinnosti, požární odolnosti a zlepšení akustiky stavebních objektů. Kamenná vlna je přírodním materiálem, je recyklovatelná a šetrná k přírodě

  • Mountfield a.s.

    Mountfield a.s.

    Společnost Mountfield je největší specializovaný prodejce zahradní techniky, zahradního nábytku a bazénů v České republice a na Slovensku. Na trhu působí již více jak 30 let. V současnosti provozuje 76 prodejních center, z toho 58 v Čechách a 18 na Slovensku. Mountfield je také největším výrobcem bazénů a bazénového příslušenství a své výrobky úspěšně exportuje do 46 zemí světa. Provozuje i svůj e-shop.

  • AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group

    AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group

    Objevte širokou nabídku dekorativních skel pro moderní interiér. Společnost AGC Flat Glass Czech je největší výrobce plochého skla a jeho aplikací ve střední a východní Evropě - vyrábí funkční skla pro architekturu a skla pro interiér.

  • Výrobce Stylového nábytku ASTO

    Výrobce Stylového nábytku ASTO

    Nabízí přes 150 druhů solitérů z masivu buku. Nábytek je vhodný pro vstupní haly, kanceláře, pracovny, jídelny, obývací pokoje, ložnice a další místnosti.

Odebírat
newsletter

Výstavy a veletrhy

  • Kalendář veletrhů a výstav 2015

    23.04.2015 - Nechcete, aby vám unikla žádná výstava ani veletrh? Pak sledujte...

  • Kalendář veletrhů a výstav 2013

  • >> všechny články

Hobby a zahrada

  • Soutěžte s Balakrylem o sadu na renovaci dřeva

    25.06.2026 - Jaro a léto jsou ideální období pro venkovní renovace. Zkontrolujte...

  • Domácí wellness pořizuje stále více rodin. Jak vzniká sauna, která vydrží roky

  • Dejte sbohem rzi! Soutěžte o Primalex Barvu na kov 2v1

  • Divoká hra: Když reality show rozehraje víc než jen boj o přežití

  • Zahrada po setmění: Co dokáže venkovní osvětlení

  • >> všechny články

Nábytek

  • Vyrobte si stylové posezení ze starých prken

    13.04.2026 - Zbyla vám ze stavby nebo DIY projektu prkna a nevíte, co s nimi?...

  • Síla barev: nečekaná proměna staré komody

  • Sedíme více, než spíme. A židle na to musí stačit

  • Polohovací křesla – pohodlí, které prospívá vašim zádům

  • Dejte sbohem rovným policím – vyrobte si šestihrannou

  • >> všechny články

Magazín

  • Rychlý letní úklid: 10 tipů na svěží domov
  • Soutěžte s Balakrylem o sadu na renovaci dřeva
  • Tepelná čerpadla v bytových domech: Rozhodují data, ne strašení a nepravdy
  • Dejte sbohem rzi! Soutěžte o Primalex Barvu na kov 2v1
  • Divoká hra: Když reality show rozehraje víc než jen boj o přežití
  • >> všechny články

https://www.bydleni.cz

Menu

  • BYDLENI.CZ
    • Homepage
    • Kontakty
    • Reklama na BYDLENÍ.CZ
    • Redakce
    • O nás
    • ABSTRACT.CZ
  • INTERIÉR
    • Koupelny
    • Kuchyně
    • Ložnice
    • Dětský pokoj
    • Nábytek
    • Osvětlení
    • Stínicí technika
    • Design
    • Domácí spotřebiče
    • Vybavujeme interiér
    • Rady kutilům
    • Poradna
  • STAVBA
    • Rodinné domy
    • Bytové domy
    • Dřevostavby
    • Vytápění
    • Inteligentní domy
    • Architektura
    • Stavební materiály
    • Střechy
    • Okna
    • Dveře
    • Podlahy
    • Elektroinstalace
    • Zateplování
    • Zdravé bydlení
  • NOVÉ BYDLENÍ
    • Nové byty
    • Rodinné domy
    • Financování bydlení
    • Hypoteční úvěry
    • Inteligentní domy
    • seriál: Bydlení v novém
    • Poradna: Na reality s rozumem
  • HOBBY A ZAHRADA
    • Wellness a relaxace
    • Bazény
    • Bydlení v zahradě
    • Květiny
    • Zahradní nábytek
    • Zahradní technika
    • Rady kutilům
    • Vaření
  • SOUTĚŽE
  • SERIÁLY
    • Investiční bydlení
    • Jarní inspirace
    • Teplo v domě
    • Světy světla
    • Vybavujeme interiér
    • Realizace
    • Bydlení v novém
    • Bydlení v zahradě
    • Vybavujeme moderní koupelnu
    • Vybavujeme kuchyň
    • Další seriály
  • RECEPTY
  • BLOG
  • PORADNA
  • Bydlení.cz
  • Výstavy a veletrhy

Stavebnictví

  • Rodinné domy
  • Dřevostavby
  • Stavební materiály
  • Zateplování
  • Podlahy
  • Dveře
  • Okna
  • Realizace

Interiér

  • Kuchyně
  • Koupelny
  • Ložnice
  • Dětský pokoj
  • Nábytek
  • Bytové doplňky
  • Domácí spotřebiče a elektronika
  • Zdravé bydlení

Financování bydlení

  • Investiční bydlení
  • Hypoteční úvěry
  • Stavební spoření

Nové bydlení

  • Developerské projekty
  • Na reality s rozumem
  • Inteligentní domy

Hobby a zahrada

  • Bazény a zastřešení
  • Zahradní architektura
  • Rady kutilům

Architektura, design, styl

Cykly a seriály

  • Vybavujeme interiér
  • Praktická moderní kuchyně
  • Teplo v domě

Bydlínkova kuchařka

Blog

Soutěže

Tržiště zpráv

ABSTRACT.CZ


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444

www.bydleni.cz
  • INTERIÉR
  • STAVBA
  • REALITY
  • HOBBY A ZAHRADA
  • SOUTĚŽE
  • SERIÁLY
  • RECEPTY
  • BLOG
  • PORADNA
  • KONTAKT

© 1999 - 2019 ABSTRACT, s.r.o. a dodavatelé obsahu. ISSN 1214 - 5548
Internetový portál BYDLENÍ.CZ je zdrojem registrovaným pod mezinárodním standardním seriálovým číslem ISSN 1214 - 5548 dodržuje právní předpisy o ochraně osobních údajů. Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.