Vánoční biorecept: Datlové hvězdičky v čokoládové polevě

Zajímáte se o vyváženou stravu, kvalitní suroviny a biopotraviny? Možná proto i vánoční cukroví chcete pojmout více zdravěji. Z inspirativní kuchařky - BioAbecedář Hanky Zemanové - jsme pro vás vybrali recept na Datlové hvězdičky v čokoládové polevě.

BioAbecedář Hanky Zemanové

BioAbecedář Hanky Zemanové je přehledný a kompletní průvodce světem zdravých potravin, nazývaný „biobible“ (knihu tvoří obsáhlé 4 části s celkovým počtem 432 stran). Kniha vás naučí zdravé potraviny rozpoznat a hlavně je skutečně denně vařit. 

I když v receptu nejsou suroviny uváděny s předponou bio, vzhledem k původnímu receptu z biokuchařky to vyplývá automaticky: Všechny suroviny, které jsou na našem trhu dostupné, doporučuje Hanka používat v biokvalitě.

Knihu zakoupíte v nakladatelství SMART PRESS na adrese www.smartpress.cz.

 

Datlové hvězdičky v čokoládové polevě

Z uvedeného receptu připravíte 3 plechy hvězdiček / slazeno datlovým sirupem a sušenými datlemi.
 
Ingredience
240 g špaldové hladké mouky
60 g celozrnné špaldové jemně mleté
2 lžičky kypřícího prášku bez fosfátů
1 lžičky skořice
1 lžičky pravé vanilky
180 g másla pokojové teploty
100 g datlového nebo rýžového sirupu 
100 g lískových biooříšků
150 g sušených biodatlí
1 lžíce citronové šťávy 


Čokoládová poleva:
200 g čokoládových biopeciček
nebo 200 g hořké biočokolády a 30 g kokosového tuku
hrst lískových oříšků na ozdobu
Příprava
1. Nejvíce času zabere příprava oříšků, proto je lepší si je připravit předem. Lískové oříšky opražte v troubě rozehřáté na 120 stupňů cca 10–15 minut – začnou vonět, slupička se bude snadno sloupávat. Uvnitř nesmí být oříšky tmavé, tedy spálené. Rukama odstraňte z vychladlých oříšků slupičku a v mixéru je umelte na velmi jemno. Lze je i nastrouhat na mlýnku na strouhanku.

2. Sušené datle nakrájejte na velmi jemné kostičky.

3. Všechny ingredience smíchejte dohromady a utvořte těsto. Nechte ho odpočinout v ledničce nejméně hodinu, ale klidně i přes noc. (Můžete ho tam nechat klidně i týden.)   

4. Po vyjmutí z ledničky nechte chvíli „ohřát“ v pokojové teplotě a rukama propracujte. Vyválejte plát síly tak 4–5mm. Jde to dobře přes velký mikroténový sáček. Vykrajujte hvězdičky nebo jiné tvary. 

5. Pečte v horkovzdušné troubě vyhřáté na 160 cca 10 minut. Normální troubu vyhřejte na 180. Hvězdičky budou měkké, když je budete vyndávat z trouby, proto je nechte na plechu zchladnout, čímž zatuhnou a zpevní se.

6. Mezitím si připravte čokoládovou polevu. Biočokopecičky stačí v nerezové misce rozehřát v troubě. Jinak si klasicky ve vodní lázni rozpusťte čokoládu a tuk a promíchejte.

7. Vychladlé hvězdičky obalujte v čokoládové polevě a ozdobte buď drcenými oříšky, nebo půlkou celého oříšku (nejlépe předem opraženého a oloupaného). 

Recept pochází z BioAbecedáře Hanky Zemanové, vydalo nakladatelství Smart Press, www.smartpress.cz.
08.12.2017 | redakce Bydlení.cz
  • Smart Press

    Nakladatelství Smart Press se věnuje především vydávání kuchařských knih, které mají nápad a šmrnc. Publikace nabízejí neotřelá témata v moderní grafické úpravě s mnoha  profesionálními fotografiemi. Z další vydavatelské činnosti je to například beletrie, osvětová literatura nebo knihy o zahradničení a zdravém životním stylu, převážně od českých autorů.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444