O "Zlatých exponátech"

Zlaté medaile veletrhů IBF, SHK a Elektro, které jsou součástí probíhajících Stavebních veletrhů Brno 2004, udělily odborné poroty celkem deseti nominovaným exponátům. foto: U.S. Spa spol. s r. o. Dolní Dobrouč oceněný masážní bazén Columba

Společnost Promat Praha byla oceněna za celoprosklenou systémovou stěnu Promaglas s požární odolností EI 30, EW 45, společnost Hartl drtiče + třídiče Chrudim převzala medaili za odrazový drtič na pásech Hartl Powercrusher PC 1375 I, Heluz cihlářský průmysl v. o. s. Dolní Bukovsko si odveze Zlatou medaili za nosný roletový překlad Heluz-Batima 238, vyvinutý ve spolupráci s firmou Batima.
Vícevrstvý komínový systém Schiedel Kerastar znamená Zlatou medaili pro společnost Schiedel Nehvizdy, za smykem řízený čelní nakladač Locust L 853 byla v Brně oceněna společnost WAY MORAVA, která jej zde prezentuje.

foto: kombinované topné těleso Credo Aero - výrobce Kermi
Zlaté medaile SHK BRNO získala firma Kermi s exponátem Credo Aero. Jde o kombinované topné těleso elektrické a teplovodní, se zvýšenou bezpečností a v moderním designu. Společnost Vaillant Praha byla oceněna za kondenzační kotel ecoCOMPACT VSC 196-C 150. U.S. Spa spol. s r. o. Dolní Dobrouč získala Zlatou medaili za masážní bazén Columba, o jehož kvalitách jsme už čtenáře BYDLENÍ.CZ informovali, další medaili si odveze společnost Robert Bosch odbytová za plynovou stacionární kondenzační jednotku CERASMART MODUL ZBS 7-22 A 23 rovněž vyráběnou v Německu.

zasuvka a tvurceZlatou medaili veletrhu ELEKTRO udělili porotci společnosti ABB Elektro-Praga Jablonec n. Nisou za dvojnásobnou zásuvku s natočenou vrchní dutinou typové řady 5513.
foto: oceněná zásuvka a její tvůrce Miloš Šikola

 

 
PROMAT, Pavilon G1, stánek 015

Speciálního zasklení PROMAGLAS s požární odolností EI 30, EW 45 najde jedinečné uplatnění všude tam, kde je nutno kombinovat protipožární požadavky s nároky na viditelnost a prostupnost světla. Jeho vlastnosti uvítají nemocnice, hotely, letiště, obchodní domy a další zařízení. Jde o speciální vrstvená skla - mezi vrstvami jsou umístěny požárně ochrané gelové vrstvy, jež jsou v případě požáru aktivovány. PromaglasProsklené konstrukce se vyrábějí s dřevěným rámem, s rámem z oceli i s tzv. "skrytým rámem" z desek. Firma vyrábí i první celoprosklené protipožární dveře, jedno i dvoukřídlé. Dveřní rám je z uzavřených ocelových profilů s úzkou pohledovou šířkou bez dodatečných zasklívacích lišt.
Skla Promaglas mohou mít neomezenou délku a jsou dodávána v různých provedeních, ať už jde o zabarvení nebo strukturu - záleží na funkci osazení a umístění. Průhlednost celé konstrukce zaručují svislé nebo vodorovné spárování vyplněné silikonem. Materiál umožňuje i architektonicky náročná zasklení se sloupky uspořádanými po jedné straně stěny.
foto: Protipožární prosklené konstrukce se již vzhledově neliší od nepožárních.

Batima, pavilon A2, stánek 021

batimaMníšek u Liberce 336 je místem, kde sídlí jeden z největších výrobců venkovních rolet v ČR. Společnost Batima má dvanáctiletou tradici. Od roku 1994 sídlí v nově postavené hale, kde vybudovala i druhou výrobní halu o ploše 1200 m2. V současnosti staví další halu s nejmodernější práškovou lakovnou. Ta bude poskytovat zákazníkům nadstandardní výběr barev pro roletovou techniku. Od toho si firma Batima slibuje výrazné zvýšení kvality, spolehlivosti a hlavně zrychlení dodávek ve speciálních odstínech. V republice má jedenáct obchodních zastoupení, největší filiálka je v Praze. Batima je výrobcem systému rolet pro novostavby, ale i rekonstrukce. Při vývoji svých produktů zde věnují maximální pozornost zachování estetických kvalit ve vzhledu domů.
Špičkou v systému rolet pro novostavby je kompaktní heraklitová schránka BAT G, která je chráněna užitným vzorem. BAT G je stavební prvek, který umožní odběrateli rozhodnout se teprve po dokončení stavby pro libovolnou stínicí techniku podle svých představ a finančních možností. Jedinou nevýhodou schránky je její výška (300 mm), která zcela nezapadá do systémů zdiva. Proto s ohledem na požadavky velkých stavebních firem, využila Batima svého know how při spolupráci s firmou Heluz - cihlářský průmysl. Byla vyvinuta systémová schránka typu G o výšce 238 mm. Tato schránka, ověnčena čerstvým oceněním na veletrhu IBF, nese název HELUZ-BATIMA a oproti BAT G je samonosná. Oba typy schránek odpovídají profesionálním požadavkům na roletovou schránku budoucnosti a firma Batima pro ně také vyvinula horkou novinku - skrytou vodící lištu v ostění, která zcela znemožňuje demontáž stažené a zajištěné rolety. Během několika let se firma rozhodla k rozšíření výrobního programu o další druhy stínicí a ochranné techniky jako jsou horizontální, vertikální a venkovní žaluzie, bezpečnostní mříže, posuvné a křídlové brány, markýzy, sítě proti hmyzu atd.Významným artiklem jsou rolovací garážová vrata. Batima vyrábí a dodává své výrobky velko i maloodběratelům, její pracovníci provádějí montáž a zajišťují i poradenskou činnost a servis.

HELUZ - cihlářský průmysl, pavilon A2, stánek 037 SuperthermKromě vítězného roletového překladu, na jehož vývoji firma Heluz spolupracovala s Batimou, byla do soutěže o Zlatou medaili nominována i ekologická cihla SUPERTHERM 40 STI se zvýšeným tepelným odporem dle nové normy z roku 2002. Tyto cihly dnes nejen dodržují stanovené hodnoty součinitele prostupu tepla, ale doporučené hodnoty dokonce překračují. Pokud se rozhodnete pro cihly SUPERTHERM STI, můžete si na svůj účet připsat energetické úspory, zároveň přispějete i ke snížení emisí spojených s výrobou tepla.
Cihlářská společnost Heluz s centrálním sídlem v Dolním Bukovsku u Českých Budějovic se může pochlubit tradicí sahající až do druhé poloviny 19.století. V současné době má čtyři provozy - Cihelnu Bukovsko, Cihelnu Hevlín, Cihelnu Libochovice a Jistrop - Jihočeské stropy. Zabývá se výrobou cihlářského zboží, keramické prefabrikace a částečně také strojní výrobou pro cihlářskou technologii.
Schiedel, pavilon G1, stánek 03  
SchiedelFirma Schiedel uspěla na veletrhu IBF s komínovým systémem Schiedel Kerastar. Třísložkový komínový systém je perspektivní symbiózou keramiky a nerezové oceli. Těsná vnitřní keramická vložka, známá jako Keranova, je vyrobena isostatickým lisováním a má vynikající izolační vlastnosti. Zaručuje tak nízkou teplotu vnějšího povrchu, zvláště v případě vyhoření sazí. Korozně odolný nerezový plášť garantuje bezpečnost a stabilitu a je optickým obohacením. Tento nový systém má mnohostranné použití v exteriéru i v interiéru, všude tam, kde má komín být i výrazným architektonickým prvkem. K přednostem Kerastaru patří rychlá a jednoduchá montáž a nízká hmotnost, která nevyžaduje žádný zvláštní základ. Dostatečný rozsah příslušenství přispívá ke špičkovým vlastnostem této jedinečné komínové techniky. Společnosti Schiedel byla navíc za vývoj a výrobu komínových systémů udělena výroční cena Cechu topenářů a instalatérů ČR.

21.04.2004 | redakce Bydlení.cz

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • XELLA CZ | YTONG

  Výrobce inovativního a ekologického stavebního materiálu, který v Česku patří mezi zavedené značky. Pod značkou YTONG vyrábí společnost Xella CZ pórobetonové tvárnice (obvodové stěny, příčky, překlady, obezdívky atd.), jež jsou vhodné pro stavbu rodinných domů a bytů, nebo jejich rekonstrukce.

 • HON - okna, dveře

  Eurookna a vchodové dveře děláme už více než 93 let. S našimi okny budete přírodě nablízku. Tradici výroby nejen dřevěných oken a dveří, ale i jiných truhlářských výrobků založil v roce 1924 náš děda. Dnes vyrábíme dřevěná a dřevohliníková okna, vchodové dveře , posuvky a balkónové dveře, repliky historických oken na památkově chráněné stavby a další otvorové výplně na všechny druhy staveb, od moderních domů až po kostely.

 • AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group

  Objevte širokou nabídku dekorativních skel pro moderní interiér. Společnost AGC Flat Glass Czech je největší výrobce plochého skla a jeho aplikací ve střední a východní Evropě - vyrábí funkční skla pro architekturu a skla pro interiér.

 • LB Cemix, s.r.o.

  Společnost LB Cemix patří mezi přední výrobce stavebních hmot a je dodavatelem špičkových zateplovacích systémů Cemix THERM s evropskou kvalitou. Široký sortiment fasádních materiálů nabízí nepřeberné množství různých variant realizace fasády. Značka Cemix je známá nejen v České republice, ale i v rámci středoevropského trhu.

 • Optimi, spol. s r.o.

  Firma Optimi spolupracuje s celou řadou řemeslníků a montážních firem. Každý projde školením, aby věděl, jak se systémem správně nakládat, jak ho namontovat a udržovat. Počátky uvedení systému OPTIMI - zasklení lodžií na náš trh se datují od roku 1994, kdy byla práva na výrobu, obchodování, montáž a prodej zakoupena u finské firmy Lemminkainen, která systém na zasklení lodžie vyvinula a je vlastníkem světového patentu pro zasklení balkonů a lodžií.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444