Rekonstrukce starého panelového bytu

Architekti se ujali výzvy, aby z vybydleného panelového bytu vytvořili příjemné moderní bydlení pro mladého muže. V první etapě se přistoupilo na rekonstrukci předsíně, koupelny a kuchyně. V budoucnu bude realizována rovněž rekonstrukce šatny a obývacího pokoje.

Změna 1: Spojení koupelny a WC
Původně se v bytě nacházela „umakartová“ koupelna a samostatné WC. Koupelna byla nově vyzděna a spojena s toaletou. Majitel bytu si přál do koupelny umístit vanu. V závislosti na malý prostor architekti zvolili zaoblenou vanu, která poskytuje dostatečný komfort a zároveň zabírá méně místa. Nad vanou je umístěna výškově nastavitelná tyč pro sprchovou hlavici. Vana tak může pohodlně sloužit i pro sprchování. Koupelnu architekti sladili do hnědých a béžových tónů, prosklený pás z luxfer se stará o světlo, které propouští z kuchyně.
Změna 2: Zazdění dveří a změna dispozice kuchyně
V kuchyni došlo ke změně v umístění kuchyňské linky oproti původnímu stavu. Nepotřebné dveře do obývacího pokoje se zazdily, a tak se získalo více místa pro kuchyňskou linku tvaru „L“, která v sobě integruje i myčku nádobí a pračku. Kuchyň je navržena v barvě buku, žluté a bílé. Cílem bylo byt prosvětlit a použít příjemné teplé odstíny. V kuchyni je umístěn jídelní stůl pro 3 osoby v barvě buku.

V předsíni a kuchyni je položena nová vinylová podlaha v odstínu světlého dubu, namontovány dveře s obložkovou zárubní v odstínu buku. Dveře do obývacího pokoje a ložnice byly zvoleny s proskleným pruhem, aby byla chodba alespoň trochu prosvětlena přirozeným světlem.


Foto: Původní stav

místo: Brno, Žabovřesky
realizace: 2012, magion architekti
investor: soukromá osoba
fotografie: Jakub Jurdič
26.01.2015 | redakce Bydlení.cz

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • Optimi, spol. s r.o.

  Firma Optimi spolupracuje s celou řadou řemeslníků a montážních firem. Každý projde školením, aby věděl, jak se systémem správně nakládat, jak ho namontovat a udržovat. Počátky uvedení systému OPTIMI - zasklení lodžií na náš trh se datují od roku 1994, kdy byla práva na výrobu, obchodování, montáž a prodej zakoupena u finské firmy Lemminkainen, která systém na zasklení lodžie vyvinula a je vlastníkem světového patentu pro zasklení balkonů a lodžií.

 • ABB s.r.o. Elektro-Praga

  ABB s.r.o., Elektro-Praga je od roku 1993 součástí koncernu ABB, přední světové firmy v technologiích pro energetiku a automatizaci. Organizační jednotka Elektro-Praga, se sídlem v Jablonci nad Nisou, má v České republice 150letou tradici v oblasti výroby a prodeje spínačů a zásuvek pro domovní i průmyslové použití.

 • IZOLTECH s.r.o. - technické izolace a zateplení budov

  Prodej, konzultace a realizace v oborech stavebních izolací a zateplení budov (fasádní zateplovací systémy, izolace staveb a rozvodů topení, sanity a klimatizací)

 • KORADO a.s.

  Jsme dynamická česká společnost s nadnárodní majetkovou účastí a patříme mezi přední světové výrobce ocelových otopných těles.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444