Hlavní témata 9. ročníku veletrhu Střechy Praha

Tradiční největší odborný veletrh střešních krytin, materiálů, doplňků, izolací, řemesla a služeb pro stavbu a renovaci střech Střechy Praha se bude konat spolu s výstavou Úspory energií a obnovitelné zdroje ve dnech 25. – 27. ledna 2007 na Výstavišti v Praze Holešovicích. Jako každoročně je připraven bohatý doprovodný program pro odbornou i laickou veřejnost.

Jedním z nosných témat 9. ročníku jsou „Konstrukčně a ekonomicky vyvážené střechy“. Pilotní přednášku bude mít Doc. Ing. Antonín Fajkoš na téma „Aktuální zvýšené požadavky na správné zateplování šikmých a plochých střech“. V úvodu přednášky zazní současné požadavky posledního znění ČSN 43 0540 Tepelná ochrana budov včetně změny Z1:2005. Následovat budou konstrukční záležitosti týkající se optimální polohy tepelné izolace v konstrukcích plochých, šikmých, jednoplášťových i dvouplášťových střech, dále pak i střech obrácených a kombinovaných. Část přednášky bude věnována hlavním zásadám pokládání jednotlivých typů tepelných izolací do střešního pláště. V závěru budou zmíněny obvyklé i méně obvyklé materiály používané pro tepelnou izolaci jednotlivých typů střech.

Doc. Ing. Šárka Šilarová spolu s Doc. Ing. Václavem Hájkem se budou věnovat tématu „Prosvětlené střechy a střešní konstrukce v souladu s úsporami energií, splňující závazné požadavky“. Přednáška bude zaměřena na výběr konstrukcí střešních oken, světlíků a prosvětlovacích prvků, které splňují současné normové požadavky a jejich správný způsob zabudování do střešních konstrukcí.  Samostatnou částí bude návrh  a posouzení prosklených střešních plášťů. V současné době jen málo výrobců prosklených střech a střešních prvků je schopno se svými výrobky splnit náročný požadavek na nejnižší vnitřní povrchovou teplotu. Důsledkem je výskyt kondenzátu na těchto konstrukcích, která ve většině případů vede až ke vzniku plísní spojenému se zdravotní závadností konstrukcí. Přednášky se proto zúčastní i zástupci firem, jejichž výrobky požadovanou vnitřní povrchovou teplotu splňují.


Na přednášce Ing. Karla Chaloupky „Střešní zahrady a terasy“ se posluchači dozví o zásadách provedení souvrství střešního pláště a vegetačního souvrství, výběru vhodných tepelných a vodotěsných izolací, vhodných rostlin, zmíněny budou zásady pro návrh teras a posouzení jednotlivých technologií.

Druhým nosným tématem 9. ročníku je „Dřevo – materiál budoucnosti“. V jeho rámci proběhne řada přednášek a seminářů mimo jiné o moderních dřevostavbách, nízkoenergetických a ostatních dřevěných domech, vycházejících ze zájmu projektantů, investorů nebo developerů, ale i koncových uživatelů. Toto téma navazuje na souběžně probíhající specializovanou výstavu Úspory energií a obnovitelné zdroje. V České republice jsou bohužel stále jednou z největších položek na bydlení právě výdaje za energie, semináře jsou tedy určeny všem, kdo chtějí  snížit spotřebu energií a provozní náklady na vytápění u novostaveb i rekonstrukcí budov.

Novou sekcí veletrhu bude nabídka developerských, stavebních a realitních firem s příznačným názvem „Zastřešíme Vaše bydlení“ s cílem umožnit lidem lepší orientaci na trhu nemovitostí, představit významné developerské projekty u nás, poradit s financováním investice do bydlení.

 
Bohatý bude i program soutěží - tradiční Zlatá taška o nejlepší exponáty, MetalStar, Střecha a detail, Mezinárodní soutěž učňů tentokráte rozšířená kromě oboru pokrývač i o obory klempíř a tesař. Proběhne i návštěvnická soutěž o nejpoutavější expozici a denní losování vstupenek o atraktivní ceny.

Více informací: www.strechy-praha.cz

11.12.2006
  • Střechy Praha - veletrh pro stavbu a renovaci střech

    Největší středoevropský veletrh pro stavbu a renovace střech STŘECHY PRAHA probíhá souběžně s veletrhem úspor energií a obnovitelných zdrojů energie SOLAR PRAHA a veletrhem ŘEMESLO PRAHA. Místem konání je PVA EXPO PRAHA Letňany.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444