Dům je v záplavové oblasti - mám nárok na zrušení rezervační smlouvy?

Foto: Pixabay.com

Foto: Pixabay.com

Dobrý den, dcera podepsala rezervační smlouvu na koupi domu a zaplatila rezervační zálohu 150 000 Kč. Dnes dostala znalecký posudek od odhadce Komerční banky, ze kterého se dozvěděla, že dům je v záplavové oblasti. Dotazem u pojišťovny Kooperativa jsem zjistila, ze dům se nachází v záplavové oblasti, kterou pojišťovna nepojistí, tím pádem dcera nedostane hypoteční úvěr. Má nárok na zrušení rezervační smlouvy a vrácení poplatku? Děkuji, čtenářka Iveta.

Odpovídá Mgr. Denisa Višňovská, partner LEXXUS


Vzhledem k tomu, že nemáme k dispozici znění rezervační smlouvy, nemůžeme se vyjádřit konkrétně k tomuto případu. Nicméně obecně lze konstatovat, že bychom tuto skutečnost za skrytou vadu nemovitosti, pro kterou lze bez sankce od rezervační smlouvy odstoupit, považovali.
18.05.2016 | redakce Bydlení.cz
  • LEXXUS a.s.

    Realitní kancelář LEXXUS Vám nabízí velký výběr starších a nových bytů, novostaveb v developerských projektech a pozemků v Praze a okolí. Patříme již více než dvě desítky let k nejvýznamnějším realitním kancelářím v Praze. V portfoliu naší společnosti naleznete nové rezidenční projekty, rodinné domy i luxusní rezidence k prodeji či pronájmu, které nabízíme pod značkou LEXXUS NORTON. 


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444