Dokořán pro okna a dveře

Nahlédnutí do pavilonu B brněnského výstaviště

Čím by byly domy bez oken a dveří? A zdaleka nejde jen o prostou možnost vejít a vyjít, o množství světla a větrání. Nakolik tyto základní součásti každé stavby mohou ovlivnit charakter vzhledu i užívání, to si uvědomíte, projdete-li při návštěvě letošních Stavebních veletrhů Brno pavilon B, jehož část obsadily expozice oken a dveří.

POL-SKONE, stánek 047
Firma z polského Lublinu je už čtrnáct let úspěšným výrobcem dřevěných dveří a oken. Nabízí vnitřní i vchodové dveře, ale i okenní rámy a architrávy, balkonové dveře a např. zajímavě řešená třídílná skládací balkonová okna. Jako základní konstrukční materiál je používáno pečlivě vybrané kvalitní dřevo. Jednou z novinek, kterou představují v Brně jsou také vchodové dveře ve stylu retro - s povrchem z přírodní mořené dýhy.
SULKO, stánek 007
Součástí expozice společnosti SULKO je také poradenské centrum pro zástupce bytových družstev, kteří zde mají příležitost konzultovat řešení případné výměny otvorových výplní u panelových domů. Tato česká firma působí na trhu už 11 let a má zastoupení po celé republice. Zajímavou novinkou z její produkce představovanou na brněnském veletrhu jsou velkoplošná okna a dveře Sulko Garant Max. tento nový systém umožňuje překročení velikostních omezení, používá užších profilů, je odolnější proti vypáčení a zaručuje větší funkčnost u extrémně namáhaných prvků, což je výhodné zejména u vstupních a posuvných dveří velkých rozměrů.
Sapeli, stánek 059
Chloubou společnosti Sapeli, výrobce dýhovaných vchodových i vnitřních dveří a zárubní, jsou dveře Harmonie, jedinečné způsobem, jakým je konstruována výplň. Klasickou sendvičovou skladbu nahradila nová metoda využívající kombinaci laťovky a tvrzeného 8mm silného skla. Tento způsob dává nevídané možnosti pojetí designu. Jak zdůrazňuje šéfdesignér společnosti Sapeli ing. Aleš Ullmann, sklo se při této technologii mění z doplňkového materiálu v důležitou a designérsky nosnou částí dveří. U některých variant dokonce tvoří celou středovou plochu. Dalším charakteristickým znakem dveří Harmonie, který zákazník u jiných modelů nenajde je charakteristické zaoblení konce plochy dveří. Nejde jen o oblou hranu, ale o eliptické opracování části plochy, slangově označované jako mejdlíčko. Plocha dveří pak skutečně není rovná, ale tvarem profilu připomíná na hranách omydlené mýdlo. Harmonie patří k luxusnějšímu řešení interiérových dveří. Existují ve 12 základních modelech a je možno je realizovat v pěti základních obkladových dýhách (hruška, třešeň, javor, olše, buk). Firma Sapeli vstupuje v současné době mj. také na trh bezpečnostních dveří určených pro bytové jednotky i komerční účely.
Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku
3T CZ, stánek 015
Firma s názvem 3T CZ je zástupcem společnosti Prüm, největšího německého výrobce vnitřních dveří a zárubní. Ve své nabídce má interiérové dveře a kliky, jak rozetové, tak s dlouhými štítky. Jako novinku představuje dveře s fólií CPL, kulatými hranami a vnitřní strukturou dutinkové dřevotřísky. Folie CPL je velice odolná, stálobarevná, tvrdá a hlavně levná, pro oko laika přitom nerozeznatelná od dřeva.
21.04.2004 | redakce Bydlení.cz

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • HON - okna, dveře

  Eurookna a vchodové dveře děláme už více než 93 let. S našimi okny budete přírodě nablízku. Tradici výroby nejen dřevěných oken a dveří, ale i jiných truhlářských výrobků založil v roce 1924 náš děda. Dnes vyrábíme dřevěná a dřevohliníková okna, vchodové dveře , posuvky a balkónové dveře, repliky historických oken na památkově chráněné stavby a další otvorové výplně na všechny druhy staveb, od moderních domů až po kostely.

 • SEPOS, spol. s r.o. - interiérové dveře a zárubně

  Jsme česká rodinná firma, specialista na dveře a zárubně. Na trhu působíme již od roku 1991.

 • Architektonická kancelář Křivka s.r.o.

  Architektonická kancelář Křivka nabízí kompletní služby v oblasti architektonických a projekčních prací. Kancelář byla založena v roce 1990 Ing. arch. Lubomírem Křivkou.

 • ROCKWOOL, a.s.

  ROCKWOOL, a.s. patří do Skupiny ROCKWOOL – předního světového výrobce kamenné minerální vlny – dodavatele výrobků a systémových řešení, které vedou k zvýšení energetické účinnosti, požární odolnosti a zlepšení akustiky stavebních objektů. Kamenná vlna je přírodním materiálem, je recyklovatelná a šetrná k přírodě

 • HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

  Společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. patří mezi tři největší výrobce zdicích systémů na našem trhu, jako jediná je ryze česká. Vyrábí kompletní stavební systém HELUZ zahrnující obvodové i vnitřní cihelné bloky, včetně cihel s nejlepšími tepelně izolačními vlastnostmi na trhu řady HELUZ FAMILY 2in1 pro nízkoenergetické a pasivní domy. Sortiment dále tvoří ploché překlady, keramické stropy, komínové systémy a speciální tvarovky.  


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444