Aqua-Stop + Wineo = voděodolná laminátová krytina

Laminátové podlahy Wineo mohou nyní, obrazně řečeno, roztáhnout křídla a vydat se i do vlhkých koupelen. Troufnou si dokonce i na vyteklou myčku nebo přelitý květináč. Tyto běžné nehody v domácnosti už nejsou překážkou při rozhodování se o vhodnosti laminátové podlahy, protože kolekce německé značky Wineo začaly být standardně ošetřeny povrchovým nátěrem Aqua-Stop. Ten laminátovou krytinu, respektive spoje lamel, stoprocentně ochrání před průnikem vody a vlhkosti.

Aqua-Stop – standard laminátových podlah Wineo

Samotný povrch laminátových krytin je na povrchu vůči vodě a vlhkosti odolný. Riziko však představují spoje mezi lamelami. Těmito spoji totiž dokáže vlhkost či voda proniknout a poškodit vnitřní nosnou HDF desku. Ta nabobtná, a tím se zničí celá krytina.

Dosud výrobci chránili spoje laminátových krytin např. voskovou impregnací a nosnou desku dělali ze speciálního materiálu s nižší nasákavostí. To dokázalo krytinu na několik hodin ochránit. Na rozdíl od toho je Aqua-Stop speciální povrchová úprava bočních spojů, která je bezpečně a dlouhodobě ochrání.


„Aqua-Stopem jsou opatřeny kolekce laminátových podlah Wineo vyrobené od ledna letošního roku. Není to žádná příplatková výbava, ale standard laminátů Wineo,“ říká Milan Mrkáček, vedoucí regionálního prodeje společnosti Kratochvíl parket profi, která k nám německou značku Wineo dováží. Dosud pro všechny laminátové podlahy obecně platilo, že nepatří do vlhkých prostor. S Aqua-Stopem lze však laminátovou krytinu Wineo položit i do koupelny nebo wellness. „Neočekávám, že by teď nastala éra laminátů v koupelně, ale nová ochrana Aqua-Stop zabrání škodám při běžných nehodách v domácnosti, třeba když proteče děravý květináč, přelijete kytku. V kuchyni zase nebude vadit, když vyteče myčka,“ vypočítává benefity nové technologie Milan Mrkáček z KPP.


Kolekce Wineo 300 a 500 nabízejí klasiku i extravaganci

Nejnovější laminátové kolekce Wineo 300 a Wineo 500 (ta nabízí různé délky lamel) zahrnují množství klasických i extravagantních dřevěných dekorů s různou povrchovou strukturou pro stylové bydlení. Reálnost dřevěného vzhledu u některých dekorů kolekce Wineo 500 dotvářejí V-drážky.

Na jedné straně laminátové podlahy německé firmy Wineo nabízí tradiční druhy dekorů, tedy dub, třešeň či ořech. Na straně druhé je vyvažují kreativní vzory, jako je například retro dekor Wineo Okami nebo staré opotřebované pražce dekoru Borovice Ascona Grey, které vnášejí do interiéru rustikální styl. Bílošedivý dekor Wineo Lumber White byl zase inspirován stavebním bedněním vyšisovaným od působení cementu. Pro obě kolekce pak platí, že se skvěle hodí do soukromých i komerčních interiérů (zátěžová třída 31 a 32), zámkový spoj Logitec zase garantuje přesnou a pevnou pokládku. Zákazník má možnost volby krytiny s integrovanou protihlukovou podložkou Sound-Protect Eco.

Vysoce odolné laminátové podlahy Wineo s antistatickým povrchem se snadno udržují a jsou kompatibilní s podlahovým topným systémem. A důležitý bonus navíc: výroba laminátových podlah Wineo probíhá za přísných ekologických podmínek, což potvrzují získané certifikáty. Více na www.kpp.cz.
 
22.05.2019 | PR - redakce BYDLENÍ.CZ

BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444