Započítává se provize do základu daně?

Dobrý den, započítává se provize za zprostředkování prodeje bytu i do přiznání daně z nabytí nemovitosti, nebo se základ daně uvádí jako cena, kterou jsem za byt doopravdy obdržela? Děkuji za odpověď a přeji příjemný den. S pozdravem Ilona

Na dotaz odpovídá Denisa Višňovská z LEXXUS


Dobrý den,
standardně se prodávající a RK dohodnou, že provize bude hrazena z uhrazené kupní ceny. Prodávající tedy využije prostředky hrazené kupujícím na zaplacení provize RK a tato částka se tak stává součástí finální kupní ceny. Tudíž se také započítává do základu daně z nabytí nemovitosti. Náklady na provizi jsou zahrnuty v kupní ceně stejně, jako všechny další náklady nutné k přípravě, realizaci, výstavbě, propagaci a prodeji bytové jednotky.
 
Mgr. Denisa Višňovská, partner LEXXUS
*Váš prostor k vyjádření:
*Jméno a příjmení:  
*E-mail:  
* povinná pole
17.08.2016 | redakce Bydlení.cz
  • LEXXUS a.s.

    Realitní kancelář LEXXUS Vám nabízí velký výběr starších a nových bytů, novostaveb v developerských projektech a pozemků v Praze a okolí. Patříme již více než dvě desítky let k nejvýznamnějším realitním kancelářím v Praze. V portfoliu naší společnosti naleznete nové rezidenční projekty, rodinné domy i luxusní rezidence k prodeji či pronájmu, které nabízíme pod značkou LEXXUS NORTON. 


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444