Výrobce oken má recept na úspěch v době krize

Stylový vstup do sídla společnosti RI OKNA

Stylový vstup do sídla společnosti RI OKNA

Titulky zpráv mnoho radosti nepřinášejí. Světová ekonomika stagnuje. Eurozóna se zmítá v dluhové krizi. Ekonomové se přou o to, jak velká stagnace bude v příštích letech a nakolik postihne české firmy a jak se promítne do životní úrovně lidí. Lze v této nepříliš optimistické době vůbec hovořit o úspěchu nebo o perspektivách?

Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Sídlo společnosti RI OKNA vyrostlo na zelené louce v Bzenci

Jistě ano, vždyť nedávnou hospodářskou krizi přežila drtivá většina českých firem a existuje mnoho příkladů, že firmy vyšly z krize silnější, pružnější a lépe připravené na tvrdý konkurenční boj na náročných trzích. Je zřejmé, že negativní vlivy na naši ekonomiku, které přicházejí ze zahraničí nelze snadno eliminovat nebo dokonce ignorovat, ale lze se na ně připravit a dokonce nepříznivou situaci využít k vlastnímu rozvoji a zajistit si perspektivu i do budoucna.


Příkladem může být společnost RI OKNA z Jihomoravského kraje. Původně vinařské město Bzenec se nachází mezi Kyjovem a Veselím nad Moravou, a právě zde je moderní sídlo firmy, která se netají svými ambicemi posílit svou pozici na trhu.

Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Luxusní profil Salamander s trojsklem

Krizi firma přežila ve výborné kondici. V roce 2010 dosáhla společnost RI OKNA obratu kolem 1 miliardy Kč, zaměstnávala 292 zaměstnanců na území České republiky a Slovenska a měla 65 lokálních poboček. V současné době má největší okenářskou výrobní kapacitu na území České republiky i Slovenska. Moderní závod v Bzenci má 16.310 m2 a pod jednou střechou sdružuje všechny technologické části výroby, která je z větší části postavena na nejmodernější  technologii předního celosvětového výrobce ELUMATEC GmbH  (Německo). K výrobě oken se používají značkové německé profily Salamander a na přání i Profilink. RI OKNA a.s. dodávají plastová okna a dveře v 28mi barevných odstínech podle přání zákazníka.


Kromě plastových oken tvoří důležitou součást výrobního portfolia firmy RI OKNA i výroba hliníkových oken z prvotřídních profilů prestižní německé společnosti HUECK + HARTMANN, které dovolují vytváření i architektonicky velmi náročných částí moderních budov. Díky špičkovým hliníkovým profilům lze vytvářet kompaktní, velmi pevné a jako by jednolité skleněné konstrukce, kde největší skla mohou dosahovat hmotnosti až 500 kg a kde architekt není omezován ve svém tvůrčím rozletu.

Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku

K výrobě se využívají nejmodernější technologie

Jak firma dosáhla svého úspěchu? Hlavním pilířem bylo soustředění na vysokou kvalitu produktů RI OKNA. Precizní organizace a moderní způsob řízení zde doprovází produkt od návrhu až po montáž u zákazníka. Montážní skupiny jsou pečlivě vyškoleny a jejich práce je striktně kontrolována podle speciálních postupů. Tím se dosahuje vysoké kvality montáže a prevence případných chyb.

Dalším pilířem stability firmy jsou vztahy se zákazníkem, kde RI OKNA prosazuje princip PARTNERSTVÍ. Snaha vyhovět, najít technická nebo organizační řešení nebo zvýšit dostupnost svých produktů nabídkou výhodného financování zde nejsou jen fráze, ale základní kámen firemní filozofie. Ke každému projektu se vede dokumentace, jejíž součástí jsou i kontrolní protokoly. Zákazník tak má jistotu, že i jeho zakázka byla zpracována svědomitě a se skutečně odpovědným přístupem.

Recept úspěchu je v případě RI OKNA zřejmý a může posloužit za vzor i dalším společnostem. Orientace na špičkovou kvalitu, na nadstandardní vztahy se zákazníkem a dodavateli,  nepřetržité zlepšování systému řízení, odvaha k promyšleným investicím a vyvážená optimalizace nákladů jsou skutečnými důvody, proč firma posiluje i v těžkých dobách. Ostatně, i samotné produkty RI OKNA významně šetřící náklady na energie, pomáhají jejich zákazníkům snadněji překonat toto nelehké období.

23.11.2011 | PR - RI OKNA

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • Stavona, spol. s r.o.

  Stavona, společnost s ručením omezeným, vznikla roku 1991. Od počátku působí v oboru výroby oken, dveří, výloh, zimních zahrad, posuvných stěn a rolet, včetně příslušenství (parapety, sítě proti hmyzu, žaluzie apod.).

 • HON - okna, dveře

  Eurookna a vchodové dveře děláme už více než 93 let. S našimi okny budete přírodě nablízku. Tradici výroby nejen dřevěných oken a dveří, ale i jiných truhlářských výrobků založil v roce 1924 náš děda. Dnes vyrábíme dřevěná a dřevohliníková okna, vchodové dveře , posuvky a balkónové dveře, repliky historických oken na památkově chráněné stavby a další otvorové výplně na všechny druhy staveb, od moderních domů až po kostely.

 • Optimi, spol. s r.o.

  Firma Optimi spolupracuje s celou řadou řemeslníků a montážních firem. Každý projde školením, aby věděl, jak se systémem správně nakládat, jak ho namontovat a udržovat. Počátky uvedení systému OPTIMI - zasklení lodžií na náš trh se datují od roku 1994, kdy byla práva na výrobu, obchodování, montáž a prodej zakoupena u finské firmy Lemminkainen, která systém na zasklení lodžie vyvinula a je vlastníkem světového patentu pro zasklení balkonů a lodžií.

 • AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group

  Objevte širokou nabídku dekorativních skel pro moderní interiér. Společnost AGC Flat Glass Czech je největší výrobce plochého skla a jeho aplikací ve střední a východní Evropě - vyrábí funkční skla pro architekturu a skla pro interiér.

 • Yale

  Firma Yale vyrábí klíče, zámky a bezpečnostní systémy a dodává je milionům lidí do více než 125 zemí celého světa. Jako jedna z nejstarších mezinárodních značek patří Yale mezi nejznámější a nejrespektovanější jména mezi výrobci zámků. V její historii najdete zásadní novace pro celý průmysl. Představuje kvalitu, design, spolehlivost, důvěru a co je nejdůležitější – bezpečnost. Cílem společnosti Yale je dát zákazníkům pocit bezpečí, aby si mohli plně užívat života bez starostí a mít volnost výběru.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444