Veletrh Střechy Praha – jistota v nejisté době

Střecha je nejdůležitější částí domu. Chrání ho před větrem, deštěm a sněhem, zároveň je ale důležitým estetickým prvkem stavby. Má působit jak svým tvarem, tak i barvou. Střechu však netvoří jen jeden prvek, ale i spousta doplňků. Vše, co s touto problematikou souvisí již za pár týdnů nabídne na Výstavišti v Praze Holešovicích mezinárodní veletrh Střechy Praha, který vstupuje již do druhého desetiletí své existence.

Opět se ho zúčastní všichni nejvýznamnější výrobci a dodavatelé střešních krytin a doplňků, stejně jako ti méně známí. Na své si ale přijdou i návštěvníci hledající ekologická řešení pro svůj dům. Na nadcházejícím ročníku veletrhu se představí také české i zahraniční firmy zabývající se úsporami energií.

Levé křídlo Průmyslového paláce nahradí dočasná hala, takže výstava nepřijde ani o čtvereční metr plánované plochy. Termín výstavy zůstává také nezměněn – 29.-31.1.2009.

Kromě stánků vystavovatelů láká na veletrh Střechy Praha každý rok víc a víc návštěvníků i bohatý doprovodný program pro odborníky i laiky.  Přednášky a semináře budou na nadcházejícím ročníku věnovány dvěma hlavním tématům. Tím prvním jsou střešní krytiny. Z konkrétních přednášek zmiňme třeba Zásady pro výběr krytin šikmých střech či Zásady pro výběr vhodné izolace plochých střech. Neméně zajímavé je i diskusní fórum k problematice šikmých i plochých střech. Špičkoví odborníci z oboru přednesou příspěvky i ke druhému tématu. Tím jsou dřevostavby, které se začínají stále více prosazovat v individuální bytové výstavbě i v  českém stavebnictví.
 
Pozornosti návštěvníků by nemělo ujít ani bezplatné poradenství z oblasti úspor energií, využívání obnovitelných zdrojů energie, dotací a podobně. Z doprovodného programu nezapomeňme ani na soutěž Zlatá taška, která ocení nejlepší přihlášený exponát, soutěž zručnosti učňů nebo Praktikum – ukázky řemesla.

Ekologicky orientovaní návštěvníci jistě uvítají, že spolu s veletrhem Střechy Praha proběhne již pátý ročník doprovodné výstavy Úspory energií a obnovitelné zdroje. Zde se budou prezentovat české i zahraniční firmy nabízející například fotovoltaické systémy nebo tepelná čerpadla, ale i další energeticky úsporná řešení. V ekologickém a úsporném duchu se ponesou i přednášky. Jednou z  novinek bude například série seminářů s názvem Využití střech jako zdroje energie. Historii, současnosti a novým trendům solárních a fotovoltaických systémů se budou věnovat odborníci zabývající se dlouhodobě právě tímto tématem.

Více podrobností a nejnovější aktuality najdete na www.strechy-praha.cz
02.12.2008
  • Střechy Praha - veletrh pro stavbu a renovaci střech

    Největší středoevropský veletrh pro stavbu a renovace střech STŘECHY PRAHA probíhá souběžně s veletrhem úspor energií a obnovitelných zdrojů energie SOLAR PRAHA a veletrhem ŘEMESLO PRAHA. Místem konání je PVA EXPO PRAHA Letňany.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444