Úsporná, praktická a chytrá peletová kamna

Dřevěné pelety k vytápění dnes díky jejich četným výhodám využívá stále více domácností. Většinou si je spojujeme s vytápěním domů moderními automatickými kotly, ale tímto palivem lze velmi efektivně a pohodlně topit také ve speciálních peletových kamnech.

Peletovými kamny se zpravidla vytápějí jednotlivé místnosti a menší byty. Vhodná jsou ale i do vhodně konstruovaných nízkoenergetických domů, kde mohou dokonce nahradit kotel.

Jednoduchou a pohodlnou obsluhu nabízejí peletová kamna podobně, jako je tomu v případě automatických kotlů. Po naplnění pelet do zásobníku se vše ostatní děje automaticky, doba zcela bezstarostného provozu závisí na typu kamen, respektive na objemu zásobníku a pohybuje se zpravidla v rozmezí 10 až 50 hodin.

Kamna na dřevěné peletky v sobě tak spojují výhody snadného zacházení s příjemným požitkem, které nabízí pohled na živý oheň. I když jsou plameny skryty za sklem, mohou být okénkem vybavená peletová kamna vítaným interiérovým doplňkem, který hraje praktickou i estetickou roli zejména v místnostech nesplňujících prostorové nároky, jaké s sebou přináší instalace krbu.

Elegantní, spolehlivá a výkonná peletová kamna, která zaberou minimum prostoru, nabízí na našem trhu osvědčený český výrobce kamen a krbů HAAS+SOHN Rukov. Vynikající topný výkon a tím i nízké náklady na topení zaručují tyto výrobky díky inteligentní technologii HAAS+SOHN spočívající mj. v rozpoznání složení a výhřevné kvality peletek a měření průběhu spalování a teploty v místnosti, kterým umí přizpůsobit přívod vzduchu a paliva.

Touto technologií jsou vybaveny i modely Pelletto a Almeria s nově koncipovaným externím přívodem vzduchu, který zajišťuje přívod spalovacího vzduchu z venkovního prostoru a zaručuje bezpečný, bezporuchový a úsporný provoz. Oba modely dosahují při maximálně úsporné spotřebě stupně účinnosti nad 90% a jejich výkon se pohybuje v rozmezí 2,6 až 8,0 kW. Hodí se tedy do menších i větších prostor.
bydlinek Ať už hledáte malý výkonný zdroj tepla v podobě peletových kamen nebo uvažujete o velkoryse koncipované krbové sestavě do velkého obytného prostoru, popřípadě vás láká moderní verze klasického kuchyňského sporáku, v němž byste mohli topit dřevem, prohlédněte si sortiment českého výrobce HAAS+SOHN Rukov. Kromě spolehlivých produktů a služeb tato společnost aktuálně nabízí na všechny své výrobky mimosezonní slevy, které platí až do 31.3. 2014.
28.02.2014 | PR - redakce BYDLENÍ.CZ
  • HAAS + SOHN Rukov s.r.o.

    Vyrábíme a dodáváme krbová kamna, krbová kamna s výměníkem, krbové vložky, krbové vložky s výměníkem, krbové sestavy, peletová kamna a příslušenství jako krbové nářadí, kouřovody a další. Zajišťujeme záruční a pozáruční servis našich výrobků. Společnost HAAS+SOHN Rukov, s.r.o. vznikla v roce 1995 spojením bývalé tradiční rumburské firmy Rukov s rakouskou společností Reischl GmbH, čímž se stala součástí značky působící na trhu od roku 1854.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444