Světlá proměna starého mlýna

Starý vodní mlýn získal rekonstrukcí zbrusu nový, lepší život. V obci Dmosin Drugi došlo k přeměně starého vodního mlýna. Přestavba podkroví díky kreativitě architekta změnila letitou budovu na pohodlný a prosvětlený dům s moderním vzhledem.

Aby podkroví bylo obyvatelné, naplnil je architekt přirozeným světlem. Použitá kyvná střešní okna řady proSky se zvýšenou osou otáčení zaručují velmi dobré prosvětlení interiéru. Zvýšená osa otáčení v těchto oknech navíc zajišťuje pohodlnou obsluhu a umožňuje obyvatelům domu postavit se k okraji okna a kochat se výhledem do širokého okolí. Na tak malebném místě, na kterém se tento objekt nachází, je to nepochybně velkým přínosem.


Ložnice je díky oknům proSky naplněna stimulujícím jasem, který pomáhá začít nový den s pozitivní energií. Tato mimořádně vysoká okna poskytují lepší výhled na bujnou zeleň za oknem a také kontakt s přírodou. Kromě světla a krásného výhledu zajišťují rovněž vydatný přísun čerstvého vzduchu do ložnice.


Koupelna je prosvětlena okny FYU-V Duet proSky a naplňuje uživatele nadšením a elánem, a díky použitým střešním oknům si mohou vychutnat koupel pod širým nebem. Okenní profily pokryté trojitou vrstvou polyuretanového nátěru jsou dobře chráněny před periodicky zvýšenou vlhkostí vzduchu v místnosti. Velmi dobrý rozhodnutím architekta bylo využití neotvíravých oken pro fasádní sestavy FAKRO, která kromě přísunu velkého množství přirozeného světla do interiéru poskytují také lepší výhled zevnitř budovy vně do okolí. Mimo to okna pro fasádní sestavy v použité velikosti dávají budově hodně nevšední vzhled.


Prosvětlení a čerstvý vzduch ve zbývající části podkroví obstarávají kyvná střešní okna FTP-V, která rovněž mají velmi dobré parametry. Všechna okna FAKRO použitá v projektu jsou vybavena prvky, které zvyšují jejich bezpečnost, životnost, těsnost a termoizolační vlastnosti a mají certifikáty prokazující jejich nejvyšší kvalitu a vynikající parametry.


 

Informace 

  • Název objektu: Rodinný dům
  • Místo: Dmosin Drugi (Lodžské vojvodství, Polsko)
  • Realizace: 2014-2017
  • Použité výrobky FAKRO: 13x FTP-V, 2x FDY-V proSky, 2x FDY-V/U proSky, 6x BXP, 3x FYP-V proSky, 3x FYU
12.11.2021 | PR
  • FAKRO CZECH s.r.o.

    FAKRO je společností založenou v roce 1991. Je velmi dynamickou a velice rychle se rozvíjející firmou v odvětví střešních oken na světě. Během několika let se z malé rodinné firmy stala mezinárodní korporací, která je dnes významným výrobcem střešních oken a půdních schodů. Skupina FAKRO zahrnuje 12 výrobních společností a 14 distribučních společností umístěných v Evropě, Asii a Americe. Střešní okna FAKRO se vyváží do 47 zemí světa.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444