Sádrokartonové stavební desky Knauf

Sádrokartonové desky jsou určeny pro montáž příček, stropních podhledů, suchých omítek a předsazených stěn na ocelové profily nebo dřevěné latě. Stavební systémy založené na sádrokartonových deskách KNAUF jsou určeny pro široké spektrum využití v interiérech, a to jak v nové výstavbě, tak při rekonstrukcích a opravách bytů či rodinných domů.

Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku
Výhodou stavebních systémů KNAUF je jejich nízká hmotnost, která umožňuje snadnou přepravu i manipulaci a zaručuje malé statické zatížení domu. Sádrokartonové desky KNAUF jsou ověřeným stavebnicovým systémem, který umožňuje široké možnosti povrchových úprav - nátěry, malby, tapety, obklady... Konstrukce tenkostěnných sádrokartonových příček vyzrála během jejich vývoje natolik, že mohou být využity ve velmi širokém rozsahu vnitřních nenosných příček (jako příčky mezi pokoji, schodišťové stěny, instalační příčky mezi kuchyní a koupelnou) - tedy všude tam, kde příčka neslouží jako statický nosný prvek.
Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku
Sádrokartonové desky jsou složeny ze sádrového jádra oboustranně opláštěného speciálním papírovým kartonem, který je odlišný u různých typů desek. Desky jsou vyráběny obyčejné, protipožární se zvýšenou protipožární odolností nebo impregnované do vlhkého prostředí. Pro akusticky náročné prostory se vyrábějí desky děrované nebo prořezávané. Frézované sádrokartonové desky lze využít při vytváření zaoblených ploch. Speciální desky s polystyrolem nebo minerálními vlákny mají zateplovací a tepelně izolační vlastnosti.
09.05.2003 | Věra Růžičková

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • ROCKWOOL, a.s.

  ROCKWOOL, a.s. patří do Skupiny ROCKWOOL – předního světového výrobce kamenné minerální vlny – dodavatele výrobků a systémových řešení, které vedou k zvýšení energetické účinnosti, požární odolnosti a zlepšení akustiky stavebních objektů. Kamenná vlna je přírodním materiálem, je recyklovatelná a šetrná k přírodě

 • IZOLTECH s.r.o. - technické izolace a zateplení budov

  Prodej, konzultace a realizace v oborech stavebních izolací a zateplení budov (fasádní zateplovací systémy, izolace staveb a rozvodů topení, sanity a klimatizací)

 • KM BETA a.s.

  Společnost KM Beta a.s. byla založena v listopadu 1996. Ve své činnosti navázala na produkci svých předchůdců. Specializuje se na výrobu betonové střešní krytiny, vápenopískových cihel, pálených zdicích bloků, stropních vložek a nosníků a nově i suchých maltových směsí.

 • Lindab s.r.o.

  Lindab je výrobce a dodavatel lehkých střešních krytin, okapového systému, trapézových a rovinných plechů, systémů pro průmyslové stavby a zastřešení plochých střech.

 • XELLA CZ | YTONG

  Výrobce inovativního a ekologického stavebního materiálu, který v Česku patří mezi zavedené značky. Pod značkou YTONG vyrábí společnost Xella CZ pórobetonové tvárnice (obvodové stěny, příčky, překlady, obezdívky atd.), jež jsou vhodné pro stavbu rodinných domů a bytů, nebo jejich rekonstrukce.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; fax: 532 154 452; info@bydleni.cz https://www.bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444; Fax.: 541 558 442