Praktičnost i eleganci koupelny zařídíte nábytkem z masivu

Probírání se nabídkou koupelnového nábytku vás může ze začátku zahltit, ale do celého procesu stačí vnést trochu systému. Funkční nábytek dokáže koupelnu zútulnit a ještě usnadnit celý chod domácnosti. Rady, jak si nábytek do koupelny vybrat a umístit, najdete v následujícím textu.

Ať už koupelnu využívá jeden nebo víc členů domácnosti, každý potřebuje svůj prostor pro všechny přípravky osobní hygieny. Není nic horšího, když na vás z okraje vany popadá dvacet lahviček. Koupelnu je třeba kromě sanitární techniky vybavit i nábytkem s dostatkem úložného prostoru. Nezbytností se tak stávají skříňky pod umyvadla se šuplíky nebo zrcadlové skříně s poličkami.

Zvolte si kousky, které odolají nástrahám koupelny 

Vlhkost, rychlé změny teplot, chemikálie, kosmetika. Všechno představuje pro nábytek v koupelně hrozbu. Tím hlavním, co by vás u nového nábytku mělo zajímat, je jeho odolnost.

Nábytek z masivu působí nejen luxusně, ale hlavně vydrží v nezměněné podobě po dlouhou dobu. Koupelnový nábytek z masivu je tím nejkvalitnějším, co můžete do své koupelny pořídit, proto v příkladové koupelně budeme pracovat právě s ním.
 

Ujasněte si priority 

Nábytek v koupelně by měl být všestranný. Musí vypadat elegantně, stylově a vejít se do vaší koupelny. Zároveň by měl pojmout všechny hygienické a čisticí prostředky celé domácnosti, které při náhodném povalování na otevřeném prostoru akorát hyzdí celou koupelnu.

Záleží také na tom, jak často chcete koupelnu renovovat. S nábytkem z masivu sázíte na dlouhodobou jistotu. Zatímco bílé kusy mohou působit nenápadně, jejich údržba je velmi náročná a rychle ztrácí na své kráse. Problém by mohly vyřešit kousky v různobarevném provedení. Ty se ale rychle okoukají a barvy drží spíše umělé materiály, které se rychleji zničí.

Představu o nábytku byste měli mít už při plánování stavby nebo renovaci vaší koupelny. V místech, kam umístíte vysokou skříň s množstvím šuplíků a poliček, nemusíte dávat obložení. Na nízké skříňky zase umístíte každodenní hygienu a nemusíte tak do kachliček navrtávat spoustu poliček. Na trhu najdete i sady z masivního nábytku určeného do koupelny, které obsahují zrcadlo s poličkou, čímž vám odpadne složité vybírání a párování s již použitými kousky.
 

Zorganizovaná koupelna vám ulehčí život 

Konkrétní kusy nábytku byste měli volit jednak podle dispozičních možností místnosti, a také podle množství věcí uložených v koupelně. Například na menší předměty vám bude stačit jeden nebo dva šuplíky, které jsou rychle dostupné v úrovni pasu. K tomu se hodí samostatně stojící skříňka s šuplíkem a poličkami.

Pro uložení větších předmětů, jako jsou prací prostředky nebo ručníky, jsou výborné velké skříně s uzavřenými dveřmi. Naopak závěsné skříňky s otevřenými poličkami nebo prosklenými dvířky dokáží celý prostor provzdušnit a zpřehlednit uloženou kosmetiku.


Rozmístění nábytku je důležité pro pohodlí i estetiku 

Koupelnový nábytek z masivu sám o sobě vyvolává hřejivý dojem domova. Neméně důležité je i jeho rozmístění. Kromě správně zvoleného otevírání dvířek u skříněk a skříní (ideální jsou skříňky, u kterých si levé či pravé otevírání můžete předem zvolit) si pohlídejte dostatek prostoru před vanou, sprchovým koutem nebo toaletou. Ve vzdálenosti od vany či sprchy byste si měli nechat 60 centimetrů, od toalety aspoň 40 centimetrů. Až od této minimální vzdálenosti si naplánujte rozestavění nábytku.
 

Pravidelnou údržbou prodloužíte životnost 

Koupelnový nábytek z masivu musí také odolávat vlhkosti a různým chemikáliím. Abyste zpomalili jeho opotřebení, pořiďte si čisticí prostředky určené k ošetření masivu. Jakmile nábytek ušpiníte, setřete jej. Větší zásahy ale raději přenechte odborníkovi.
18.12.2017 | PR

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • LIFETECH s.r.o.

  LIFETECH dodává pro bazény od cca 10 m 3 do cca 120 m 3 vlastní ozonizační komplety, pro větší a veřejné bazény ozonovou technologii a technologii ozon/UV. Navrhuje a vyrábí také ozonizační zařízení pro úpravny pitných a minerálních vod, pro čističky odpadních vod, pro dezinfekci, čištění a dezodorizaci vzduchu a dezinfekci povrchů. K výrobkům firmy se řadí i kosmetika - vysoce ozonizovaný olivový olej Lifex. Produkce firmy je orientována na privátní uživatele, veřejný sektor i průmysl. LIFETECH je výhradním distributorem multifunkčních van neoQi pro ČR a SR.

 • AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group

  Objevte širokou nabídku dekorativních skel pro moderní interiér. Společnost AGC Flat Glass Czech je největší výrobce plochého skla a jeho aplikací ve střední a východní Evropě - vyrábí funkční skla pro architekturu a skla pro interiér.

 • Výrobce Stylového nábytku ASTO

  Nabízí přes 150 druhů solitérů z masivu buku. Nábytek je vhodný pro vstupní haly, kanceláře, pracovny, jídelny, obývací pokoje, ložnice a další místnosti.

 • SEDAČKY A POSTELE s.r.o.

  Firma se zabývá expresní výrobou sedacích souprav na míru vašeho bytu, nebo prodej hotových z vlastní modelové řady. Zhotoví vám rozměry na přání včetně atypů. Výběr se vyznačuje širokou škálou potahových materiálů. Zařizování interiérů firem. Dodávky po celé ČR za jednotnou cenu.

 • GEBERIT spol. s r.o.

  Skupina Geberit je lídrem na evropském trhu sanitárních produktů s globální působností. Geberit funguje jako ucelená skupina s velmi silným lokálním zastoupením ve většině evropských zemí a poskytuje prvotřídní kvalitu v oblasti sanitárních technologií a koupelnové vybavení.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444