Plastová okna stále aktuální

Jen pár desítek let po vynálezu PVC byl z tohoto materiálu vyroben také první okenní rám. První výrobci plastových oken prý působili v USA a v Německu už ve 40. letech minulého století. Dnes patří plastová okna k velmi rozšířenému řešení, jehož technologie prošla v posledních desetiletích velkým rozvojem a neustále se zdokonaluje.

I když stále oblíbeným materiálem zůstává dřevo a obzvlášť v některých zemích se často používá hliník, plastová okna se díky řadě svých vlastností a širokým možnostem použití uplatňují ve vysoké míře i v našem stavebnictví. V kvalitním provedení dodržujícím správnost technologických postupů přinášejí svým uživatelům řadu nesporných výhod. Plastové okenní profily obecně mají vysokou životnost a velmi snadno se udržují, dobře odolávají agresivnímu slunečnímu svitu a nepříznivým povětrnostním vlivům a jsou zdravotně nezávadné. I když výroba PVC bývá někdy označována za životní prostředí zatěžující, je třeba vzít v úvahu, že energetické náklady na ni jsou nízké a že jde o materiál stoprocentně recyklovatelný.
Mezi největší výrobce a dodavatele plastových oken, dveří a doplňků v  České republice patří společnost RI OKNA, která na našem trhu působí přes deset let. K výrobě oken a dveří se zde používá kvalitní čtyř a pětikomorový plastový profil německého výrobce SALAMANDER. Plastová okna vyrobená z profilového systému SALAMANDER vyhovují vysokým nárokům na odolnost, tvarovou stálost i životnost. Stavebníci oceňují rovněž široké možnosti designového použití, velmi elegantní nadčasový vzhled. Kvalita profilů SALAMANDER je v průběhu celého výrobního procesu pod stálou interní kontrolou, která zabezpečuje nejvyšší kvalitu výrobků a je autorizována nezávislými institucemi. Firma RI OKNA nabízí jako samozřejmou součást každé zakázky dopravu, montáž a poskytnutí dostatečné garance formou veškerého potřebného servisu. Obchodní a technický servis je podpořen přímým zastoupením či autorizovanými zástupci na území České republiky i Slovenska.

Okna dodávaná firmou RI OKNA jsou vyplněna izolačními dvojskly s výbornými zvukově a tepelně izolačními vlastnostmi i odolností proti rozbití. Tato dvojskla jsou vyrobena ze dvou tabulí plaveného skla v tloušťkách, které odpovídají funkčním a mechanickým nárokům. Vzdálenost tabulí tvořících dvojsklo vymezuje různě široký a dutý distanční hliníkový rám plněný vysoušecím prostředkem - ten zabraňuje případné kondenzaci vodních par mezi oběma skly, což je pro uživatele spolu s kvalitním provedením celého technologického postupu jednou ze záruk nerušeného, jasného průhledu.

Obrázky: Ukázky z realizací firmy RI OKNA

01.11.2005 | redakce Bydlení.cz

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • IZOLTECH s.r.o. - technické izolace a zateplení budov

  Prodej, konzultace a realizace v oborech stavebních izolací a zateplení budov (fasádní zateplovací systémy, izolace staveb a rozvodů topení, sanity a klimatizací)

 • XELLA CZ | YTONG

  Výrobce inovativního a ekologického stavebního materiálu, který v Česku patří mezi zavedené značky. Pod značkou YTONG vyrábí společnost Xella CZ pórobetonové tvárnice (obvodové stěny, příčky, překlady, obezdívky atd.), jež jsou vhodné pro stavbu rodinných domů a bytů, nebo jejich rekonstrukce.

 • Stavona, spol. s r.o.

  Stavona, společnost s ručením omezeným, vznikla roku 1991. Od počátku působí v oboru výroby oken, dveří, výloh, zimních zahrad, posuvných stěn a rolet, včetně příslušenství (parapety, sítě proti hmyzu, žaluzie apod.).

 • ROCKWOOL, a.s.

  ROCKWOOL, a.s. patří do Skupiny ROCKWOOL – předního světového výrobce kamenné minerální vlny – dodavatele výrobků a systémových řešení, které vedou k zvýšení energetické účinnosti, požární odolnosti a zlepšení akustiky stavebních objektů. Kamenná vlna je přírodním materiálem, je recyklovatelná a šetrná k přírodě

 • Ing. Karel Peterka - THERMO PLUS - projektový ateliér

  Projektový ateliér Ing. Karla Peterky nabízí individuální i typové projekty rodinných domů. Dále projekty novostaveb a rekonstrukcí bytových domů včetně půdních vestaveb.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444