Pistáciový cheesecake

Recept na pistáciový cheesecake jsem vytvořila teprve před nedávnem, ale už teď mohu říci, že se z něj stal velký hit. Favoritem je jak v kavárně, do které pravidelně dodávám dortíky, tak u mých kolegů v práci, tak i u nás doma. Je velmi snadný na přípravu, krásně vypadá, a ještě lépe chutná. Díky kombinaci mascarpone, smetany a tvarohu se rozplývá na jazyku a i ti, kteří teď před létem myslí na svoji postavu si mohou kousek dopřát, stačí přidat o něco méně cukru.

Dort jsem připravovala do dortové formy s průměrem 26 cm. Můžete použít i obruč nastavenou na tentýž průměr a jako dno použít talíř nebo tác, na kterém budete dort servírovat. 
Sušenkový základ
200 g máslových sušenek
110 g másla
Příprava
Sušenky rozdrťte najemno. Máslo rozpustíte, nalijete na drcené sušenky, promíchejte a napěchujte na dno formy, kterou si předtím vyložte pečícím papírem. (Pečícím papírem můžete oblepit i strany formy. Na uchycení pečícího papíru použijte máslo, kterým potřete strany formy, pečící papír na ně pak přilepte. Tato fáze však není třeba, dort velmi snadno oddělíte i ostrým nožem.) Základ dejte ztuhnout do lednice a začněte s přípravou krému.
Krém
7 plátků želatiny
500 g mascarpone
200 g cukru (ale spíše záleží podle chuti)
250 g tvarohu
150 ml smetany ke šlehání
100 g pistáciové pasty
Příprava
Mascarpone, smetanu a cukr vyšlehejte do hladkého krému. Vmíchejte pistáciovou pastu a po lžících přidejte tvaroh. Do misky nalijte studenou vodu a dejte do ní plátky želatiny. Nechejte bobtnat asi 8 minut. Do rendlíku nalijte trošku vody a v ní rozpusťte želatinu (nesmí přejít varem). Odstavte z plotny a přidejte dvě až tři lžíce krému, tuto směs poté přidejte ke zbylému krému. Krém nalijte na sušenkový základ a dejte do lednice chladit, nejlépe přes noc. Druhý den dort oddělte ostrým nožem od boků formy. Ozdobte ho nasekanými pistáciemi, případně čokoládovou polevou a jedlými květy.


Zkuste další recept od Dortové královny: Tartaletky s vanilkovým krémem
08.05.2018
  • DORTOVÁ KRÁLOVNA

    Dorty všech velikostí, barev a tvarů. Moje dorty nejsou nikdy všední, ať už se jedná o klasiku či zbrusu nové recepty.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444