Okouzlení recyklací

Staré věci, které zůstávají bez povšimnutí někde v koutě nebo jsou bez lítosti odkládány na smetiště, mají šanci najít znovu uplatnění, pokud se jich ujmou invence a pár dovedných rukou. V našem případě jde hned o dva páry. Unikátní nábytek, který představujeme, vzniká citlivou recyklací v tvůrčí dílně dvojice sběratelek "starého harampádí".

MilaAn interiér navrhuje a vyrábí originální nábytek pro lidi, které stejně jako jeho tvůrkyně baví industrial, design, originální interiéry a recyklace. Tým tvoří dvě nadšené sběratelky věcí, které jiným již dosloužily, ale jim se zdají být krásné. Jsou fascinovány jejich historií a zároveň jim chtějí znovu vdechnout život, ukázat je v nové podobě a dát jim možnosti nového využití. Zkrátka, jak o sobě samy říkají: Vrací věci do života.

Industriální konferenční stolek recyklovaný z dílenského šuplete nebo repasované šuplíky ze staré pojízdné zámečnické dílny, které jsou uvnitř polepeny kopiemi starých reklamních novin, pracovní stůl z repasovaného mandlu, který je možné použít také například jako květinový stolek, nebo originální stoleček, v němž ožila nepotřebná špulka na kabeláž. V MilaAn interiéru vznikají kousky vhodné do interiéru domácnosti, kanceláře, dílny či obchodu. Dřevěné části nábytku jsou většinou napuštěny přírodním olejem a kovové části natřeny černou kovářskou barvou. Všechny výrobky jsou ojedinělé originály, ve výjimečných případech vzniká série omezených kusů.

Některé výrobky týmu MilaAn si můžete až do 21. ledna 2014 prohlédnout ve Středisku volného času v Brně Lužánkách na výstavě „Vracíme věci do života aneb nábytkářská JIPka“. Výstava je přístupná zdarma od pondělí do pátku od 8 do 20 hodin. Více výrobků a návrhy interiérů, kterými se dvojice zabývá, naleznete na www.milaaninterier.cz
07.01.2014 | redakce Bydlení.cz

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • PETROŠ INTERIÉR

  Navrhujeme dekorace interiérů, bytů, hotelů a restaurací po celé ČR. Montáže a aranžování dekorací, záclony, garnýže, rolety, potahové látky, žaluzie. Šijeme na zakázku. Provádíme velkoobchod a maloobchod garnýží a záclon.

 • ŠPINAR - software s.r.o.

  Fima ŠPINAR – software s.r.o. je výhradním dodavatelem programu TurboCAD, TurboFLOORPLAN, TurboCADCAM a dalších cca 50 programů pro český a slovenský trh. Společnost dodává také vlastní produkty DAEX, které nabízí na světovém trhu.

 • SEDAČKY A POSTELE s.r.o.

  Firma se zabývá expresní výrobou sedacích souprav na míru vašeho bytu, nebo prodej hotových z vlastní modelové řady. Zhotoví vám rozměry na přání včetně atypů. Výběr se vyznačuje širokou škálou potahových materiálů. Zařizování interiérů firem. Dodávky po celé ČR za jednotnou cenu.

 • AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group

  Objevte širokou nabídku dekorativních skel pro moderní interiér. Společnost AGC Flat Glass Czech je největší výrobce plochého skla a jeho aplikací ve střední a východní Evropě - vyrábí funkční skla pro architekturu a skla pro interiér.

 • Výrobce Stylového nábytku ASTO

  Nabízí přes 150 druhů solitérů z masivu buku. Nábytek je vhodný pro vstupní haly, kanceláře, pracovny, jídelny, obývací pokoje, ložnice a další místnosti.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444