Obnovená krása

Věřili byste, že takto zubožený a zjevně zcela nepoužitelný kus nábytku může získat svoji dávno ztracenou krásu i účel?  Je to docela dobře možné, musí se ale dostat do správných rukou, tedy do dílny restaurátora, který ví, jak na to.

Stanislav Solár z Černé Hory se svým týmem čtyř zaměstnanců se restaurováním čalouněného nábytku zabývá už 13 let. Patří k pouhým čtyřem firmám v České republice, které vlastní povolení Ministerstva kultury k obnově uměleckořemeslných děl. Před nedávnem se podíleli např. na obnově interiéru zámku v Karviné. Jejich doménou je čalouněný nábytek, ovládají však i takové speciální dovednosti, jako je např. tapetování textilním brokátem nebo složité aranžování dekorativních tkanin v historických interiérech a v průběhu předchozích let firma  svoji činnost rozšířila i o renovaci dřevěného nábytku.
Obnovit léty často silně pošramocený vzhled takovéhoto křesílka trvá často desítky a desítky hodin. Po vší té pečlivé a trpělivé práci se ale zrodí krásný kus nábytku, který vám bude sloužit desítky let.
V dílně u Solárů však neobnovují jen zašlý půvab starožitných kusů. Ve spolupráci s designéry tu vzniká také elegantní nový nábytek pro moderní interiéry. Důkladná znalost řemesla, která je u Solárů samozřejmostí, je zárukou jeho vysoké kvality.
17.05.2005 | sm

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • SEDAČKY A POSTELE s.r.o.

  Firma se zabývá expresní výrobou sedacích souprav na míru vašeho bytu, nebo prodej hotových z vlastní modelové řady. Zhotoví vám rozměry na přání včetně atypů. Výběr se vyznačuje širokou škálou potahových materiálů. Zařizování interiérů firem. Dodávky po celé ČR za jednotnou cenu.

 • Výrobce Stylového nábytku ASTO

  Nabízí přes 150 druhů solitérů z masivu buku. Nábytek je vhodný pro vstupní haly, kanceláře, pracovny, jídelny, obývací pokoje, ložnice a další místnosti.

 • JMP - Studio zdravého spaní®

  Značkové matrace a rošty pro dospělé, děti, alergiky, seniory, vysoké váhové kategorie, široká nabídka postelí a ložnic, rozkládací postele, polštáře a přikrývky – to vše najdete v JMP Studiích zdravého spaní® v Praze, Brně a Valašském Meziříčí.

 • AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group

  Objevte širokou nabídku dekorativních skel pro moderní interiér. Společnost AGC Flat Glass Czech je největší výrobce plochého skla a jeho aplikací ve střední a východní Evropě - vyrábí funkční skla pro architekturu a skla pro interiér.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444