Nábytek pro školáka vybírejte ještě před prázdninami

Zaměřeno na „maličkosti", které potěší

Za necelý měsíc začínají prázdniny. Jestliže máte doma školáka, zřejmě si rádi odpočinete od každodenního kontrolování domácích úkolů a připravování svačin. Než uklidíte školní tašku hluboko do skříně, zkontrolujte stav dětského psacího stolu a židle. Léto uteče a vy pak nebudete muset v září kupovat nový nábytek na poslední chvíli.

Psací stůl a židle tvoří základ dětského nebo studentského pokoje. Jestliže jste nechávali děti, aby si malovaly u kuchyňského stolu, snažte se tento nešvar co nejdříve odbourat. Dítě potřebuje vlastní pracovní prostor pro zdravý tělesný i duševní vývoj.

Německý výrobce MOLL představuje řadu moll Kids, která se soustředí na rostoucí stoly a židle pro děti. Co mohou nabídnout?

Přizpůsobí se dítěti

Všechny stoly a židle z řady moll Kids se dokážou přizpůsobit potřebám dítěte. Jde vaše dítě do první třídy? Pořiďte mu stůl Champion, který s ním poroste až do studentských let. Stůl lze nastavovat až do 10 úrovní, a tak se přizpůsobí člověku ve výšce mezi 119 a 191 cm. Díky ergonomickému nastavování výšky stolu nebudete nuceni neustále dokupovat nový a nový nábytek. Navíc stoly MOLL toho umí mnohem víc. 
 

Přizpůsobí se činnosti

Nejen výšku, u stolu Champion můžete nastavit i sklon pracovní desky. Pro správné sezení je třeba stůl přizpůsobit aktuální činnosti. Jiný sklon dítě vyžaduje pro čtení, psaní, jiné pro kreslení.
 
Vedle správného nastavení stolu je neméně důležité nastavení židle. Běžná otočná židle disponuje možností nastavení výšky sedáku. Správné sezení však zaručí nastavení ve třech úrovních -  ve výšce opěradla a ve výšce a hloubce sedáku. Takové požadavky splňuje otočná židle Maximo od německého výrobce MOLL.

Nezbytné „maličkosti”, které usnadní život

Nejčastější problém? Málo místa

Kam uložit všechny ty učebnice, sešity, pastelky, barvy a další školáčkovy nezbytnosti? Nedostatek úložného místa řeší snad každá rodina. Stoly značky MOLL jsou proto vybaveny praktickými vychytávkami. 
 
Organizér s přihrádkami můžete pomocí patentovaných háčků zavěsit na jakoukoliv stranu psacího stolu. A co do kapsiček schovávat? Tužky, pastelky, nůžky, lepidlo, štětce nebo třeba tajná psaníčka. Vaše dítě bude mít všechny pomůcky rychle po ruce, a přitom pracovní prostor zůstane čistý a přehledný. Existuje jednodušší uklízení?

Na veškeré důležité poznámky a připomínky, které je třeba mít na očích, poslouží přídavná tabule. Přichytněte si vzkaz magnetem nebo ho rovnou napište křídou na tabuli. Potřebujete rozšířit prostor? Přidejte ke stolu multifunčkní stěnu a na nedostatek prostoru si už nikdo nebude stěžovat. 

 

Extra vychytávky

Ať už je to držák na učebnice pro snadné čtení, magnetické pravítko nebo háček na tašku, často právě zdánlivé detaily povýší nábytek o úroveň výš. Praktické vychytávky, které najdeme u stolu Champion, však dětem ulehčí a zatraktivní práci. 

Novinka: Už žádné kabely

Bez mobilu si nedokážeme představit život. Tytam jsou doby, kdy dětem mobil do rukou nepatřil. Tablety a mobilní telefony se stávají nedílnou součástí školáckého života. Abyste nemuseli neustále hledat nabíječky, neměcký výrobce MOLL přichází s chytrou vychytávkou. Pro nabíjení už nebudete potřebovat žádné kabely. Do psacího stolu Champion je integrována QI nabíječka pro bezdrátové nabíjení telefonů. Takovou vychytávku ocení každý teeneger, nemyslíte?

Nevíte si rady? Sledujte hodnocení a získaná ocenění

Že stále nevíte, pro jakého výrobce se rozhodnout? Řiďte se získanými certifikáty a oceněními, která mohou být dobrým vodítkem při výběru dětského nábytku.

Dbejte na zásady zdravého sezení. Vaše dítě se vyvíjí, a proto byste měli pro jeho zdravý růst udělat maximum. U stolu Champion i židle Maximo si můžete být jisti kvalitou - získaly známku AGR („Aktion Gesunder Rücken"),  certifikaci od sdružení německých odborníků z oblasti prevence a léčby onemocnění zad.

Rovněž by vám nemělo být jedno, z jakého materiálu je nábytek vyroben a jaký přístup má výrobce k životnímu prostředí. I v tomto případě vás navedou certifikace. Značky PEFC nebo FCS zaručují, že si kupujete výrobky z lesů obhospodařovaných trvale udržitelným způsobem. Kupujete-li nábytek dětem, dbejte na zdravotní nezávadnost materiálu a bezpečnost. Zárukou vysokých standardů je průběžná kontrola. Že nábytek německého výrobce MOLL splňuje všechny bezpečnostní požadavky od ergonomie až po chemickou analýzu materiálů zaručují certifikáty GS a The Blue Angel.A nakonec - nábytek se musí líbit. Designérům se podařilo přesvědčit mezinárodní porotu a výrobce MOLL tak získal za pracovní stůl Champion proslulou cenu Red Dot Design Award 2012, v tomto roce se může pochlubit nominací na německou cenu za design.
 
05.06.2018 | Jana Koenigová

BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444