Laminátové bazény

Bazén s granitovou povrchovou úpravou

Bazén s granitovou povrchovou úpravou

Pokud při rozhodování o materiálu, ze kterého by měl být váš nový bazén, zvolíte sklolaminát, máte příležitost získat za dostupnou cenu bazén, který umožňuje rychlou a snadnou montáž, snadno se udržuje, má vysokou mechanickou a chemickou odolnost i vysokou životnost.

Bazén o rozměrech 8,0x4,0x1,45m

Bazén s granitovou povrchovou úpravou

Ověřený sklolaminát
Bazény vyrobené ze sklolaminátových kompozitů se vyznačují několikanásobně vyšší životností než bazény plastové nebo fóliové. Dosahuje se jí právě díky skloubení výborných vlastností skleněného vlákna a syntetických termosetových pryskyřic. Ke stárnutí materiálů dochází totiž především z důvodu střídání teplot, které má za následek zvětšení objemu hmoty za tepla a smrštění v chladu. To způsobuje následné křehnutí materiálu a tvorbu mikrotrhlinek v povrchu hmoty. Laminátové výrobky jsou díky skleněné výztuži neboli kostře rozměrově stálé i za velmi rozdílných teplot, a to je pro vysokou životnost výrobku zásadním předpokladem. Skleněné vlákno obsažené v laminátu však není obyčejné. Toto tzv. E-sklo bylo vyvinuto koncem čtyřicátých let pro kosmický a vojenský letecký průmysl. Začátkem šedesátých let tato technologie pronikla i do běžných průmyslových odvětví a dnes je nejúspěšnějším kompozitem ve stavbě lodí, záchranných i závodních člunů v letectví, automobilismu i v kolejové dopravě. Této užitnosti se laminát těší díky vlastnostem ověřeným padesáti lety pozitivních zkušeností.
Bazén o rozměrech 5,2x3,0x1,15m

Bazén s granitovou povrchovou úpravou

Bazény BALAREPO
Na výhody sklolaminátu vsadila také firma BALAREPO, která byla založena v březnu roku 1990, a je tak nejstarším soukromým výrobcem bazénů v České republice. Provádí dopravu, montáž a zajišťuje kompletní servis. Díky dosaženým zkušenostem  je schopna dodávat výrobky té nejvyšší kvality, které jsou žádány i na zahraničním trhu, kam firma vyváží 30% své produkce.
K přednostem bazénů od firmy BALAREPO patří vedle jejich vysoké pevnosti i tuhost konstrukce. K tuhosti a pevnosti bazénů tohoto výrobce přispívá velkou měrou nejen masivní pevná stěna bazénového tělesa, ale také špičková technologie, kterou je provedeno jejich zateplení. Jedná se o kompaktní, naprosto nenasákavý nástřik tvrdou polyuretanovou pěnou. Touto pěnou je zaizolováno i veškeré příslušenství (skimmer, trysky, světla, potrubí, atd.), kterým je bazén osazen, neboť nástřik se provádí až poté, co se bazén požadovaným příslušenstvím osadí. Takto je na stěně bazénu vytvořena tepelně izolační vrstva, které po technické stránce nelze dosáhnout žádným jiným způsobem.
Brodítko - poklop od filtrační jímky

Bazén s granitovou povrchovou úpravou

Pro povrchovou úpravu bazénů používá firma BALAREPO speciální materiály té nejvyšší kvality. U těchto materiálů je samozřejmostí stabilizace vůči UV záření a vysoká odolnost proti chlorované vodě. Standardně se bazény vyrábějí v modré barvě, na přání však může být barevné provedení jakékoliv. Pro náročnější zákazníky firma vyrábí bazény s granitovým dekorem, který je také nabízen v různých barevných kombinacích


Firma nabízí také možnost umístění filtračního zařízení a veškeré bazénové technologie do zateplené jímky, která se ukládá do země před bazénové schodiště. Víko této jímky má tvar brodítka sloužícího k oplachu nohou před vstupem do bazénu. Brodítko je ze stejného materiálu a má stejné barevné provedení jako samotný bazén, takže nenarušuje vzhled okolí bazénu jako obyčejné víko technologické šachty.


Pro bazény BALAREPO je typická také jejich rychlá a snadná montáž. Firma zajišťuje dopravu bazénů po celém území České republiky vozy s hydraulickým jeřábovým ramenem, kterého je možno využít k uložení bazénu do výkopu. Bazén a filtrační jímka jsou kompletně osazeny již v dílnách firmy a dodány jsou  jako dva funkční celky. Na místě je pak technik pouze propojí potrubím. Bazén se uloží na vrstvu polystyrenu do předem připraveného výkopu, kde je nutno provést pouze vyrovnávku dna. Díky již zmíněné vysoké tuhosti konstrukce bazénu jej není nutné  obetonovávat, stěny se za stálého napouštění vodou  pouze obsypávají soudržnou zeminou.

15.03.2006 | redakce Bydlení.cz

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • XELLA CZ | YTONG

  Výrobce inovativního a ekologického stavebního materiálu, který v Česku patří mezi zavedené značky. Pod značkou YTONG vyrábí společnost Xella CZ pórobetonové tvárnice (obvodové stěny, příčky, překlady, obezdívky atd.), jež jsou vhodné pro stavbu rodinných domů a bytů, nebo jejich rekonstrukce.

 • VELUX Česká republika, s.r.o.

  Přední výrobce střešních oken a jejich příslušenství. Kromě střešních oken nabízí VELUX také světlíky, světlovody, stínící doplňky (zatemňující rolety, markýzy, žaluzie) i inteligentní domácí automatizaci VELUX INTEGRA® . Společnost VKR Holding A/S, která je vlastníkem skupiny VELUX, prodává a vyrábí ve více než 40 zemích a na celém světě zaměstnává na 14 500 lidí.

 • LIFETECH s.r.o.

  LIFETECH dodává pro bazény od cca 10 m 3 do cca 120 m 3 vlastní ozonizační komplety, pro větší a veřejné bazény ozonovou technologii a technologii ozon/UV. Navrhuje a vyrábí také ozonizační zařízení pro úpravny pitných a minerálních vod, pro čističky odpadních vod, pro dezinfekci, čištění a dezodorizaci vzduchu a dezinfekci povrchů. K výrobkům firmy se řadí i kosmetika - vysoce ozonizovaný olivový olej Lifex. Produkce firmy je orientována na privátní uživatele, veřejný sektor i průmysl. LIFETECH je výhradním distributorem multifunkčních van neoQi pro ČR a SR.

 • ROCKWOOL, a.s.

  ROCKWOOL, a.s. patří do Skupiny ROCKWOOL – předního světového výrobce kamenné minerální vlny – dodavatele výrobků a systémových řešení, které vedou k zvýšení energetické účinnosti, požární odolnosti a zlepšení akustiky stavebních objektů. Kamenná vlna je přírodním materiálem, je recyklovatelná a šetrná k přírodě

 • HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

  Společnost HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s. patří mezi tři největší výrobce zdících systémů na našem trhu, jako jediná je ryze česká. Vyrábí kompletní stavební systém zahrnující obvodové i vnitřní cihelné bloky, včetně cihel s nejlepšími tepelněizolačními vlastnostmi na trhu řady HELUZ FAMILY 2in1 pro nízkoenergetické a pasivní domy anebo nepálených cihel HELUZ NATURE Energy pro zdravější mikroklima.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444