Jste dostatečně chráněni před nezvanou návštěvou?

Většina lidí si myslí, že se jich vloupání netýká. O to větší je jejich překvapení, když se po příjemně stráveném víkendu vrátí domů a zjistí, že se jejich domov stal cílem zlodějů. Škody na majetku mnohdy ještě předčí ztráta předmětů s citovou hodnotou, které jsou nenahraditelné. Co dělat, abyste co nejvíce snížili riziko, že podobná událost potká i vás?

Možností, jak zabezpečit svoji domácnost, je mnoho. Výzkumy prokazují, že významnou část vloupání tvoří vyhnutelné příležitostné delikty. Zkrátka jak se praví - příležitost dělá zloděje. Nedostane-li se pachatel do budovy během dvou až pěti minut, čin zpravidla nedokončí. Je tedy zřejmé, že těmto případům lze relativně snadno předejít zabezpečením vstupních dveří.
 
Pokud vybavíte stávající dveře bezpečnostní vložkou, případně plechem kolem kování či zámkem navíc, možná tím získáte větší pocit bezpečí. Ovšem tyto bezpečnostní prvky zloděje pouze zdrží, nedokáží mu čin zcela znemožnit. Daleko větší šanci, že vaše domácnost zůstane nedotčena, budete mít s bezpečnostními dveřmi.
 
Chcete-li snížit riziko násilného vniknutí na minimum, vybírejte vchodové dveře ve 3. a 4. bezpečnostní třídě. Bezpečnostní dveře NEXT splňují ty nejnáročnější požadavky na zabezpečení a navíc mají výborné protihlukové a tepelně-izolační vlastnosti. Vybírat lze podle mnoha parametrů, v nabídce je velké množství dekorů a povrchových úprav. Hodí se tak pro jakoukoliv aplikaci a skvěle zapadnou do každého interiéru. V případě vchodových dveří do bytu je také třeba myslet na to, že musí splňovat zákonem stanovené podmínky na protipožární odolnost (certifikát požární odolnosti) - musejí odolat požáru po dobu minimálně 30 minut.
 
V případě, že se byt nachází v přízemí, jsou slabým místem vašeho zabezpečení také okna. Riziko je vyšší zejména v “nebezpečných lokalitách”, kde téměř každý zná někoho, kdo už má s vloupáním zkušenosti. V takovém případě může být jen otázkou času, kdy podobná událost potká i vás. Spolehlivou ochranou proti vstupu oknem jsou mříže. Ty mohou být pevné, nůžkové nebo rolovací.
 
Velmi oblíbeným prvkem zabezpečení nejen oken, ale jakýchkoliv prosklených ploch, je ochranná bezpečnostní fólie na sklo. Ta v případě rozbití skla nedovolí jeho vysypání a okno zůstává neprostupné. Plní tak bezpečnostní funkci nejen z hlediska průniku zvenčí, ale chrání vás také před pořezáním od střepů.

Praktickým prvkem pro kontrolu prostoru přede dveřmi je luxusní digitální kukátko, se kterým vám nic neuteče. Kukátko má úhel záběru 180°, detektor pohybu a noční vidění. Zařízení lze připojit k domácí Wi-Fi síti, čímž získáte dokonalý přehled o aktivitě v okolí vstupu do bytu i za vaší nepřítomnosti. Výhodou kukátka je možnost oboustranné komunikace, takže už nikdy nezmeškáte kurýra či důležitou návštěvu.
 

Tradiční český výrobce NEXT nabízí kvalitní certifikované produkty, které můžete nakoupit buď jednotlivě nebo si nechat objekt zabezpečit kompletně - od dveří přes okna až po okolí domu. Poradenství probíhá  zdarma přímo na místě budoucí montáže.
 
Více informací na www.next.cz.
12.07.2018 | PR - redakce BYDLENÍ.CZ

BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444