Jak neprodělat při prodeji nemovitosti?

Plánujete prodat nebo koupit byt, dům, pozemek? Za jakou cenu? S orientační cenou nemovitosti dobrý obchod neuděláte! Potřebujete znát skutečnou, přesnou cenu.

Můžete vycházet z cen v inzerátech na nemovitosti, ale ty jsou zavádějící – jedna věc je, za jakou cenu se nemovitost nabízí, a druhá věc je, za jakou se pak prodá. Nebo můžete využít jednoduchých aplikací na webových stránkách například realitních kanceláří, které nabízejí odhad ceny nemovitostí, ale tyto ceny jsou pouze orientační – k jejich výpočtu se nepoužívá dostatečné množství potřebných dat. Můžete si také nechat udělat znalecký odhad, ale ten není zrovna levný. A proč platit za něco, co vlastně nepotřebujete?

Jak tedy zjistit, za kolik prodat nebo koupit nemovitost a přitom neprodělat? Je tu ještě jedna možnost.

Reálný odhad ceny nemovitosti

Aby byl odhad nemovitosti přesný, cena musí být vypočítaná ze statisticky významného množství dat ze dvou zdrojů. Vedle dat z inzerátů s nabídkovými cenami, které se mohou lišit od skutečných prodejních cen, je nutné pracovat i s daty z Katastru nemovitostí, tedy se skutečnými prodejními cenami v kupních smlouvách.

S největším množstvím unikátních, relevantních a aktuálních dat z obou zdrojů pracuje aplikace 1Cenové mapy – se 30 miliony záznamů o prodejích nebo pronájmech bytů, domů, stavebních pozemků i pozemkových parcel, z nichž podstatná část byla zakoupena od Katastru nemovitostí.

Aplikace 1Cenové mapy navíc jako jediná nabízí odhad ceny nemovitostí s přesností čísla popisného nebo ve vymezené lokalitě (celá ulice, oblast v okruhu 500 m, oblast v ulici na obě strany 250 m, část obce, libovolně vykreslená oblast na mapě) kdekoli v České republice – protože má k dispozici veškeré informace o prodaných nemovitostech v ČR.

Promyšlená online aplikace

V případě aplikace 1Cenové mapy se můžete spolehnout na to, že získáte skutečnou tržní cenu jakékoli nemovitosti v České republice za poslední dva roky zpětně. Díky této aplikaci získáte:  
 
 • Odhad skutečné ceny nemovitosti v přesně zadané lokalitě (s přesností čísla popisného),
 • odhad skutečné ceny nemovitosti ve vymezené lokalitě (ulice, skupina ulic, část obce, parcely, vyznačený region v mapě),
 • výpis cen a vlastností nemovitostí u realizovaných prodejů v dané lokalitě,
 • cenové mapy prodeje nebo pronájmu nemovitostí v dané oblasti s barevným vyznačením rozpětí cen – reálnou tržní cenu získáte pouhým kliknutím v mapě,
 • odhad vývoje cen nemovitostí v dané oblasti,
 • historický vývoj cen nemovitostí v dané oblasti.
Kromě bezplatných on-line náhledů mapových informací nabízí aplikace 1Cenové mapy také placené služby pro náročné zájemce.

Vyzkoušejte si aplikaci 1Cenové mapy zdarma na www.1cenovemapy.cz.
29.02.2016 | PR

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • IZOLTECH s.r.o. - technické izolace a zateplení budov

  Prodej, konzultace a realizace v oborech stavebních izolací a zateplení budov (fasádní zateplovací systémy, izolace staveb a rozvodů topení, sanity a klimatizací)

 • Architektonická kancelář Křivka s.r.o.

  Architektonická kancelář Křivka nabízí kompletní služby v oblasti architektonických a projekčních prací. Kancelář byla založena v roce 1990 Ing. arch. Lubomírem Křivkou.

 • Ing. Karel Peterka - THERMO PLUS - projektový ateliér

  Projektový ateliér Ing. Karla Peterky nabízí individuální i typové projekty rodinných domů. Dále projekty novostaveb a rekonstrukcí bytových domů včetně půdních vestaveb.

 • XELLA CZ | YTONG

  Výrobce inovativního a ekologického stavebního materiálu, který v Česku patří mezi zavedené značky. Pod značkou YTONG vyrábí společnost Xella CZ pórobetonové tvárnice (obvodové stěny, příčky, překlady, obezdívky atd.), jež jsou vhodné pro stavbu rodinných domů a bytů, nebo jejich rekonstrukce.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444