Byt, který můžete změnit jedním tahem

Architekti ze španělského studia PKMN představili koncept bydlení, který nemá obdoby. Jedná se o multifunkční prostor, který lze přizpůsobovat podle aktuálních potřeb. Na několika málo metrech čtverečních tak vzniká byt, který splní veškeré požadavky na bydlení mladé a aktivní designérky Yolandy.

Prostor, který odráží jeho majitele

Yolanda, designérka žijící v Madridu, zdědila jednopodlažní dům po své babičce. Protože sama se zajímá o design a netradiční, inovativní řešení, obrátila se na architekty, kteří by jí pomohli najít cestu, jak bydlení vtisknout osobitou tvář. Byt musí být především funkční, jednoduchý a schopný okamžitě reagovat na majitelčiny nápady a požadavky. Ze spolupráce tak vznikl multifunkční prostor, který lze obměňovat jedním tahem.

Dům v domě

Flexibilní systém s integrovanými prvky je sestaven ze zavěšených, mobilních a přestavitelných kontejnerů, které lze přemisťovat, vyklápět nebo zasouvat. Zahrnuje základní místnosti a zóny se svými konkrétními funkcemi. Yolanda tak může kdykoliv transformovat prostor na klidovou část s lůžkem, pracovní část s kanceláří, obývací pokoj s knihovnou, šatnu, koupelnu nebo kuchyni. 

Že vám tento pohyb něco připomíná? Ano, dřevěné panely opravdu vypadají a slouží stejně prakticky a efektivně jako kulisy na jevišti. Scénu lze změnit jedním tahem rukou a kdykoliv. Je to snadné jako mávnutí kouzelným proutkem.

Multifunkční systém se skládá z hlavních 3 mobilních dřevotřískových částí, které umožňují libovolně přemisťovat a vytvářet místnosti v bytu. Dispozice bytu a jeho funkce můžete měnit během celého dne. Potřebujete pracovat? Skryjte kuchyňskou část. Budete mít důležitou pracovní schůzku? Vytvořte adekvátní prostředí. Chcete spát? Vyklopte postel a za pomoci pojízdného panelu si udělejte tolik potřebné soukromí. 

Multifunkčí prostor je zároveň do detailu promyšlený úložný systém. S žádným místem se neplýtvalo, na žádný se nezapomnělo. Systém využívá každé skuliny, každého zákoutí, do kterého schoval vše potřebné.

Přesvědčte se o variabilitě prostoru ve videu: Zdroj: PKMNFotografie: Javier de Paz GarcíaVideo: PKMN [pacman] + Daniel Meré
07.01.2016 | Jana Vaňková

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • JMP - Studio zdravého spaní®

  Značkové matrace a rošty pro dospělé, děti, alergiky, seniory, vysoké váhové kategorie, široká nabídka postelí a ložnic, rozkládací postele, polštáře a přikrývky – to vše najdete v JMP Studiích zdravého spaní® v Praze, Brně a Valašském Meziříčí.

 • XELLA CZ | YTONG

  Výrobce inovativního a ekologického stavebního materiálu, který v Česku patří mezi zavedené značky. Pod značkou YTONG vyrábí společnost Xella CZ pórobetonové tvárnice (obvodové stěny, příčky, překlady, obezdívky atd.), jež jsou vhodné pro stavbu rodinných domů a bytů, nebo jejich rekonstrukce.

 • KORADO a.s.

  Jsme dynamická česká společnost s nadnárodní majetkovou účastí a patříme mezi přední světové výrobce ocelových otopných těles.

 • Less Mess storage

  Pronájem skladovacích prostor pro soukromé osoby i firmy. Krátkodobý či dlouhodobý pronájem zabezpečených kójí v různých velikostech mohou občané využít při stěhování a k úschově věcí, pro které doma nemají místo (kola, lyže, sezónní věci). Firmy sklady využívají jako archiv a ke skladování obchodního zboží.

 • IZOLTECH s.r.o. - technické izolace a zateplení budov

  Prodej, konzultace a realizace v oborech stavebních izolací a zateplení budov (fasádní zateplovací systémy, izolace staveb a rozvodů topení, sanity a klimatizací)


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444