Důležitý je prostor

Firma ROLDOR vyrábí posuvné dveře, pevné příčky a šatníky, nábytek, jako jsou pracovní stoly, policové sestavy, chodbové sestavy a samostatně stojící komody.

Dveře jsou základním prvkem sestavy ROLDOR. Přičemž posuvné dveře jsou nehlučné díky jejich dosedávání, které zabezpečují štětinové pásky a o přesnou polohu dveří v zavřeném stavu se postarají vymezovače pohybu. Posuvné dveře ROLDOR jsou specifické svou lehkou manipulací, dále jsou řešené na míru přesně vystihující potřeby uživatele, ke kterým patří i důležitost prostoru.

Jaké máme typy posuvných dveří?

Rovné posuvné dveře jsou vhodné do prostředí s rovným stropem. Zalamovací posuvné dveře se pohybují ve vodících kolejnicích pouze na krajních nohách a střední rohy se pohybují směrem od sestavy. A zkosené posuvné dveře nejlépe uplatníme v prostoru se šikmým stropem (hlavně při realizaci podkroví).

Pro estetický vzhled se do rámů posuvných dveří dává výplň. Používají tři základní materiály výplní: z dřevotřísky, skla nebo lze použít i zrcadlo. Tyto materiály lze samozřejmě i různě kombinovat. Především u skla, ale i u ostatních materiálů je možné používat různé povrchové fólie, které jsou samozřejmě umyvatelné, mohou být barevné (na výběr máme hned z několika barev), průhledné, průsvitné, nebo i s libovolným grafickým motivem.

 
27.06.2003 | Zuzana Štolfová

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • XELLA CZ | YTONG

  Výrobce inovativního a ekologického stavebního materiálu, který v Česku patří mezi zavedené značky. Pod značkou YTONG vyrábí společnost Xella CZ pórobetonové tvárnice (obvodové stěny, příčky, překlady, obezdívky atd.), jež jsou vhodné pro stavbu rodinných domů a bytů, nebo jejich rekonstrukce.

 • ROCKWOOL, a.s.

  ROCKWOOL, a.s. patří do Skupiny ROCKWOOL – předního světového výrobce kamenné minerální vlny – dodavatele výrobků a systémových řešení, které vedou k zvýšení energetické účinnosti, požární odolnosti a zlepšení akustiky stavebních objektů. Kamenná vlna je přírodním materiálem, je recyklovatelná a šetrná k přírodě

 • Stavona, spol. s r.o.

  Stavona, společnost s ručením omezeným, vznikla roku 1991. Od počátku působí v oboru výroby oken, dveří, výloh, zimních zahrad, posuvných stěn a rolet, včetně příslušenství (parapety, sítě proti hmyzu, žaluzie apod.).

 • Ing. Karel Peterka - THERMO PLUS - projektový ateliér

  Projektový ateliér Ing. Karla Peterky nabízí individuální i typové projekty rodinných domů. Dále projekty novostaveb a rekonstrukcí bytových domů včetně půdních vestaveb.

 • Architektonická kancelář Křivka s.r.o.

  Architektonická kancelář Křivka nabízí kompletní služby v oblasti architektonických a projekčních prací. Kancelář byla založena v roce 1990 Ing. arch. Lubomírem Křivkou.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444