Dřevěné parkety v kuchyni. Jak je ošetřit?

Foto: www.parketymosaic.cz

Foto: www.parketymosaic.cz

Po rekonstrukci bytu, kdy se z 1+1 udělalo 2+kk s tím, že kuchyň vznikla předělením ložnice, zůstaly i v kuchyni staré renovované dřevěné parkety. Jak je co nejlépe v kuchyni ochránit od vody atd.? Dávat na ně lino opravdu nechci. Děkuji moc a přeji pěkný den, čtenářka Lucie.

Na dotaz odpovídá paní Vlasta Tomášková ze společnosti MOSAIC spol. s r.o.

Dobrý den, dát na dřevo lino, jak píšete, to je ta poslední varianta. Dřevo je živý materiál. Vždy bude pracovat. A pokud na něj položíte lino, nebudete vidět, jak se chová. Zvolená povrchová úprava je na vás, doporučuji kvalitnější lak či olej. Osobně bych volila lak, ten nevyžaduje tolik péče. Jen pokud jsou parkety bukové a hodně seschlé, tak bych se přiklonila ke změně materiálu. Věřím, že se rozhodnete pro tu nejlepší cestu a budete spokojeni.

Tomášková Vlasta
MOSAIC spol. s r.o.
www.parketymosaic.cz
05.10.2015 | redakce Bydlení.cz

BYDLENÍ.CZ doporučuje

  • VETOS dveře a zárubně s.r.o.

    Největší obchodně realizační společenost v České republice. Dodává a montuje dveře, podlahy, mobilní příčky a půdní schody předních evropských výrobců. Dále nabízí široký sortiment dveřního kování, dlažeb do interiéru a exteriéru a koupelnový nábytek.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; fax: 532 154 452; info@bydleni.cz https://www.bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444; Fax.: 541 558 442