Do kdy musí makléř vyplatit částku z úschovy?

Dobrý den, prosím vás, existuje časové vymezení, do kdy realitní makléř musí vyplatit částku za prodej nemovitosti, kterou má v úschově? Poprvé nám částku poslala na náš zahraniční účet, ale měla chybný název účtu (naše jméno bylo nesprávně napsáno), a proto částka nebyla připsána na náš účet. Peníze uz dostala nazpátek, ale už druhý den čekáme na zprávu o převodu. Nemohu se jí dovolat. Tak by mne zajímalo, zda existuje nějaký zákon, podle kterého musí částku převést do určité doby. Děkuji Soňa

Na dotaz odpovídá Mgr. Denisa Višňovská, partner LEXXUS


Lhůty pro nakládání s uschovanou částkou by měly být sjednány ve smlouvě o úschově finančních prostředků uzavřené s realitní kanceláří, která musí mít písemnou formu, jak stanoví zákon o realitním zprostředkování. Lhůty v samotném zákoně stanoveny nejsou.
27.05.2020 | redakce Bydlení.cz
  • LEXXUS a.s.

    Realitní kancelář LEXXUS Vám nabízí velký výběr starších a nových bytů, novostaveb v developerských projektech a pozemků v Praze a okolí. Patříme již více než dvě desítky let k nejvýznamnějším realitním kancelářím v Praze. V portfoliu naší společnosti naleznete nové rezidenční projekty, rodinné domy i luxusní rezidence k prodeji či pronájmu, které nabízíme pod značkou LEXXUS NORTON. 


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444