Bydlení "Za Větrníkem"

Nekonvenční bydlení átriového typu v blízkosti hlavního města slibuje projekt společnosti RIM PROPERTY DEVELOPMENT. Atraktivní, neobvykle řešená zástavba domků nazvaná "Za Větrníkem" vyroste v Říčanech-Radošovicích.

V případě tohoto projektu nejde o klasicky řešenou zástavbu řadových domků. Investor se zde snažil uplatnit jeden ze svých základních záměrů - nabídnout svým klientům bydlení s vysokou architektonickou i praktickou hodnotou. Neobvyklost řešení spočívá ve zvolení základního půdorysu ve tvaru L. Domy jsou navrženy ve čtyřech základních typových řadách D1,D2,D3 a D4. Vzhledem k tomu, že jsou na pozemcích různě natočeny, i když se přitom dotýkají oběma vnějšími stěnami bez oken, má každé bydlení ve vzniklém átriu zaručeno příjemné soukromí. Budoucí obyvatelé jistě ocení i fakt, že na ploše parcely se počítá s dřevěnými pergolami, zejména nad cestou od vchodu podél garáže, s další zelení na terasách, balkónech anebo i na střeše domu či garáže, takže lze hovořit o skutečném domově v zeleni.
Základní dispoziční řešení přízemí všech devětapadesáti domů je obdobné. Většinu plochy zaujímá obývací pokoj propojený s kuchyňským koutem. Dále je zde  koupelna a případně technická místnost, úložný prostor pod schodištěm a menší ložnice. V této variantě je řešen jednopodlažní dům typu D4, ostatní domy jsou řešeny jako dvojpodlažní. Horní patro tvoří dvě ložnice, popřípadě tři u varianty D3, a koupelna. U varianty D2 je navíc u ložnice malý balkón. (Vizualizace a podrobné informace o jednotlivých typech domů, jejich přesném umístění, ale i o možnostech financování a řadu dalších údajů najdete zde.)

Pozemek pro výstavbu rodinných domů "Za Větrníkem" je situován přímo u hranice Prahy v krásném prostředí, které vytváří sousední rybník a blízké lesy. O zdravém ovzduší, které je dnes při volbě místě bydliště pro mnohé rodiny rozhodujícím faktorem, svědčí mj. fakt, že v blízkosti je umístěna dětská léčebna Olivovy nadace na respirační onemocnění.
Říčany patří k zajímavým a vyhledávaným lokalitám vhodným pro bydlení i z dalších důvodů. Do Prahy se odtud autem dostanete po nedaleké dálnici D1 mimo dopravní špičku i za dvacet minut. Mimo dálnici je možnost dojet do Říčan po Černokostelecké ulici z Prahy 10. Výhodou je, že Říčany jsou napojeny na pražskou městskou hromadnou dopravu a rychlé spojení s hlavním městem umožňuje i vlak odjíždějící z nádraží, vzdáleného od obytného areálu jen asi čtvrt hodiny chůze. V Říčanech je kromě mateřských a základních škol také gymnázium, nemocnice s poliklinikou, sportovní hala s několika hřišti, kulturní středisko atd. Při příjezdové Říčanské silnici jsou rozmístěny supermarkety a v komerční zóně jsou plánována další nákupní centra.

 

23.11.2005 | redakce Bydlení.cz

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • Optimi, spol. s r.o.

  Firma Optimi spolupracuje s celou řadou řemeslníků a montážních firem. Každý projde školením, aby věděl, jak se systémem správně nakládat, jak ho namontovat a udržovat. Počátky uvedení systému OPTIMI - zasklení lodžií na náš trh se datují od roku 1994, kdy byla práva na výrobu, obchodování, montáž a prodej zakoupena u finské firmy Lemminkainen, která systém na zasklení lodžie vyvinula a je vlastníkem světového patentu pro zasklení balkonů a lodžií.

 • HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

  Společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s., člen skupiny HELUZ GROUP, patří mezi tři největší výrobce zdicích systémů na našem trhu, jako jediná je ryze česká. Vyrábí kompletní stavební systém HELUZ zahrnující obvodové i vnitřní cihelné bloky, včetně cihel s nejlepšími tepelně izolačními vlastnostmi na trhu řady HELUZ FAMILY 2in1 pro nízkoenergetické a pasivní domy. Novinkou je PŘEKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný s variabilním vnitřním prostorem pro umístění venkovní stínicí techniky. Sortiment dále tvoří ploché překlady, keramické stropy, komínové systémy a speciální tvarovky. Je členem skupiny HELUZ GROUP.

 • XELLA CZ | YTONG

  Výrobce inovativního a ekologického stavebního materiálu, který v Česku patří mezi zavedené značky. Pod značkou YTONG vyrábí společnost Xella CZ pórobetonové tvárnice (obvodové stěny, příčky, překlady, obezdívky atd.), jež jsou vhodné pro stavbu rodinných domů a bytů, nebo jejich rekonstrukce.

 • Ing. Karel Peterka - THERMO PLUS - projektový ateliér

  Projektový ateliér Ing. Karla Peterky nabízí individuální i typové projekty rodinných domů. Dále projekty novostaveb a rekonstrukcí bytových domů včetně půdních vestaveb.

 • ROCKWOOL, a.s.

  ROCKWOOL, a.s. patří do Skupiny ROCKWOOL – předního světového výrobce kamenné minerální vlny – dodavatele výrobků a systémových řešení, které vedou k zvýšení energetické účinnosti, požární odolnosti a zlepšení akustiky stavebních objektů. Kamenná vlna je přírodním materiálem, je recyklovatelná a šetrná k přírodě


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444