Bezbariérový obrubník pro vozíčkáře i maminky

Firma CS BETON Velké Žernoseky na Litoměřicku prezentuje na stavebních veletrzích v Brně bezbariérový obrubník určený pro nástupní ostrůvky a zastávky hromadné dopravy (trolejbusů a autobusů). Výrobek ze speciálního betonu, který zaručuje vysokou pevnost v tahu a extrémní odolnost proti působení vody a chemických rozmrazovacích prostředků, byl oceněn Zlatou medailí IBF 2003.

„Obdélníkový zářez v hraně obrubníku navede kolo autobusu tak, že vozidlo zastaví těsně u jeho okraje. Při otevření dveří vznikne maximální výškový rozdíl mezi chodníkem a vchodem do autobusu šest centimetrů. Umožňuje to pohodlný vjezd postiženým osobám na vozíčku, vhodný je i pro cestování maminek s kočárky či pro cestující s kolečkovými kufry,“ upřesnil odborný technický poradce firmy David Brychta. Jako první byl obrubník použit v Teplicích na zastávce veřejné dopravy u nemocnice.
CS BETON je jedinou firmou v Česku, která se zabývá produkcí bezbariérových obrubníků. Pro zlepšení životních podmínek tělesně postižených bude pořádat ve velkých městech semináře, na kterých seznámí primátory, starosty a další zástupce veřejné správy s možnostmi použití i montáží těchto speciálních obrubníků.
16.04.2003 | mava

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • Ing. Karel Peterka - THERMO PLUS - projektový ateliér

  Projektový ateliér Ing. Karla Peterky nabízí individuální i typové projekty rodinných domů. Dále projekty novostaveb a rekonstrukcí bytových domů včetně půdních vestaveb.

 • XELLA CZ | YTONG

  Výrobce inovativního a ekologického stavebního materiálu, který v Česku patří mezi zavedené značky. Pod značkou YTONG vyrábí společnost Xella CZ pórobetonové tvárnice (obvodové stěny, příčky, překlady, obezdívky atd.), jež jsou vhodné pro stavbu rodinných domů a bytů, nebo jejich rekonstrukce.

 • HON - okna, dveře

  Eurookna a vchodové dveře děláme už více než 93 let. S našimi okny budete přírodě nablízku. Tradici výroby nejen dřevěných oken a dveří, ale i jiných truhlářských výrobků založil v roce 1924 náš děda. Dnes vyrábíme dřevěná a dřevohliníková okna, vchodové dveře , posuvky a balkónové dveře, repliky historických oken na památkově chráněné stavby a další otvorové výplně na všechny druhy staveb, od moderních domů až po kostely.

 • LB Cemix, s.r.o.

  Společnost LB Cemix patří mezi přední výrobce stavebních hmot a je dodavatelem špičkových zateplovacích systémů Cemix THERM s evropskou kvalitou. Široký sortiment fasádních materiálů nabízí nepřeberné množství různých variant realizace fasády. Značka Cemix je známá nejen v České republice, ale i v rámci středoevropského trhu.

 • IZOLTECH s.r.o. - technické izolace a zateplení budov

  Prodej, konzultace a realizace v oborech stavebních izolací a zateplení budov (fasádní zateplovací systémy, izolace staveb a rozvodů topení, sanity a klimatizací)


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444