Zvuková izolace oken

Dotaz: Prosím o radu, který typ plastových oken poskytne nejvyšší zvukovou izolaci. Pokud možno prosím doporučte firemní značku nebo výrobce.

Odpověď: Zvýšení zvukové izolace u plastových oken se běžně dosáhne speciálním zasklením - jedná se o zvukově izolační dvojskla. Jako veličinu určující izolační schopnost prvku proti zvuku šířícímu se vzduchem používáme index vzduchové neprůzvučnosti Rw vyjadřovaný v dB.
Standardní izolační dvojskla mají Rw = 32 dB, což je běžně dostačující hodnota. Za příplatek je možné dodat speciální protihluková zasklení, která mají rozdílnou tloušťku skleněných tabulí, příp. rozšířenou vzduchovou mezeru. Jejich neprůzvučnost Rw = 37 dB, navýšení ceny cca 260,- Kč/m2.
Tyto úpravy provádějí prakticky všechny firmy z oboru - několik společností bychom vám rádi doporučili. Na těchto odkazech naleznete více informací i s kontakty:

http://stavebnictvi.bydleni.cz/firma/VEKRA-plastova-drevena-hlinikova-okna-dvere
http://stavebnictvi.bydleni.cz/firma/LOCK-Zdar-n-Sazavou-s-r-o
http://stavebnictvi.bydleni.cz/firma/RI-OKNA-s-r-o
http://stavebnictvi.bydleni.cz/firma/R-PROFIL-a-s

15.09.2006

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • Stavona, spol. s r.o.

  Stavona, společnost s ručením omezeným, vznikla roku 1991. Od počátku působí v oboru výroby oken, dveří, výloh, zimních zahrad, posuvných stěn a rolet, včetně příslušenství (parapety, sítě proti hmyzu, žaluzie apod.).

 • HON - okna, dveře

  Eurookna a vchodové dveře děláme už více než 93 let. S našimi okny budete přírodě nablízku. Tradici výroby nejen dřevěných oken a dveří, ale i jiných truhlářských výrobků založil v roce 1924 náš děda. Dnes vyrábíme dřevěná a dřevohliníková okna, vchodové dveře , posuvky a balkónové dveře, repliky historických oken na památkově chráněné stavby a další otvorové výplně na všechny druhy staveb, od moderních domů až po kostely.

 • Optimi, spol. s r.o.

  Firma Optimi spolupracuje s celou řadou řemeslníků a montážních firem. Každý projde školením, aby věděl, jak se systémem správně nakládat, jak ho namontovat a udržovat. Počátky uvedení systému OPTIMI - zasklení lodžií na náš trh se datují od roku 1994, kdy byla práva na výrobu, obchodování, montáž a prodej zakoupena u finské firmy Lemminkainen, která systém na zasklení lodžie vyvinula a je vlastníkem světového patentu pro zasklení balkonů a lodžií.

 • AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group

  Objevte širokou nabídku dekorativních skel pro moderní interiér. Společnost AGC Flat Glass Czech je největší výrobce plochého skla a jeho aplikací ve střední a východní Evropě - vyrábí funkční skla pro architekturu a skla pro interiér.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444