Zjednodušte si život sušičkou prádla

Práce v domácnosti je tolik, že doceníme každé její usnadnění. V předvánočním období to platí obzvlášť, neboť povinností s blížícím se Štědrým dnem přibývá. Pokud chceme mít více času například na pečení cukroví, nebo prostě jen chceme zvolnit, musíme se zamyslet, co vše lze zjednodušit. Jednou z takových činností je žehlení. Vyhnout se mu můžeme pomocí sušiček. O jaké sušičce při koupi uvažovat, nám prozradí následující článek.

Vhodnou variantu představují sušičky Beko, které nejenže usnadní žehlení, ale také sušení. Prádlo je po jejich použití rovnoměrně vysušené. To díky bubnu, který se otáčí na obě strany. A jaké typy sušiček vlastně Beko nabízí?

Standardní a úzké sušičky

U sušičky je zásadní její rozměr. Ať už kvůli kapacitě nebo energetické náročnosti. Ve větších koupelnách se používá standartní rozměr 85 × 60 × 60 cm. U těchto "standartních" sušiček spočívá nesporná výhoda v tom, že jejich pořízení nevyžaduje žádné stavební úpravy. Prádlo usuší šetrně a přesně podle nastavení, které si uživatel zvolí. Existují ve variantě s bočním i horním plněním. Existuje však i varianta slim, jejíž hloubka se pohybuje mezi 45 – 60 cm. Tyto "úzké“ sušičky se vejdou do menších prostor než ty standartní.  Neplatí ovšem, že by s rozměrem ztrácely na funkčnosti, jak by nás mohlo mylně napadnout. Disponují vším, co ostatní typy.

Sušičky s tepelným čerpadlem

Velice oblíbené bývají sušičky s tepelným čerpadlem. Nejvíce se hodí do domácností, kde se musí často prát. Jejich výhoda spočívá v menší spotřebě energie. Jak to funguje? Vlhkost z prádla odchází díky ochlazení vzduchu a opětovnému využití energie. Odpařená voda se pak nikde neukládá, ale mizí do odpadu, odkud lze jednoduše vylít. 

Parní sušičky

Další možnost představuje parní sušička. Její specifikum je v tom, že neobsahuje buben. Tento kondenzační spotřebič využívá horkou páru, což mimochodem pomáhá k tomu, aby zmizel zápach ze suchého prádla. Příkladem takové sušičky je model Bosch, u kterého se nemusí čistit filtr. Zároveň disponuje již zmíněným tepelným čerpadlem.
 
Vyberte si svou sušičku, nabídka je více než široká. Usnadnění práce oceníte nejen o Vánocích, ale i po celý rok!
23.12.2019 | PR

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • STĚHOVÁNÍ Praha, spol. s r.o.

  Už více než 10 let provádíme profesionální stěhování bytů a rodinných domů, firem i státních institucí po celé České republice. Díky kvalitě a komplexnosti našich stěhovacích služeb patříme v ČR k předním hráčům v oboru. V roce 2008 jsme získali prestižní certifikát kvality ISO.

 • LIFETECH s.r.o.

  LIFETECH dodává pro bazény od cca 10 m 3 do cca 120 m 3 vlastní ozonizační komplety, pro větší a veřejné bazény ozonovou technologii a technologii ozon/UV. Navrhuje a vyrábí také ozonizační zařízení pro úpravny pitných a minerálních vod, pro čističky odpadních vod, pro dezinfekci, čištění a dezodorizaci vzduchu a dezinfekci povrchů. K výrobkům firmy se řadí i kosmetika - vysoce ozonizovaný olivový olej Lifex. Produkce firmy je orientována na privátní uživatele, veřejný sektor i průmysl. LIFETECH je výhradním distributorem multifunkčních van neoQi pro ČR a SR.

 • KORADO a.s.

  Jsme dynamická česká společnost s nadnárodní majetkovou účastí a patříme mezi přední světové výrobce ocelových otopných těles.

 • Los Kachlos s.r.o.

  Los Kachlos s.r.o. je významným českým dovozcem a prodejcem keramických obkladů a dlažeb. Dále nabídka firmy zahrnuje i kompletní vybavení koupelen: sanitární keramiku, baterie a koupelnový nábytek. Rozsáhlé vzorkovny je možné navštívit v Praze, Brně, Uh. Hradišti a Zlíně.

 • GEBERIT spol. s r.o.

  Skupina Geberit je lídrem na evropském trhu sanitárních produktů s globální působností. Geberit funguje jako ucelená skupina s velmi silným lokálním zastoupením ve většině evropských zemí a poskytuje prvotřídní kvalitu v oblasti sanitárních technologií a koupelnové vybavení.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444