Zelená švédským tepelným čerpadlům NIBE

Tepelná čerpadla NIBE lze nyní pořídit s dotací až 75 tis. Kč. Využijte programu Zelená úsporám, který od dubna vyhlásí Státní fond životního prostředí ČR. Žádosti budou přijímat jednak krajská pracoviště SFŽP ČR, jednak pobočky finančních institucí typu bank a stavebních spořitelen, které budou zapojeny do administrace programu. Podrobné informace pro čerpání dotací a podávání žádostí budou k dispozici v dubnu na stránkách fondu.

Švédsko je země, kde se klade velký důraz na ekonomické a také ekologické vytápění. Je to země, kde je péče o životní prostředí samozřejmou součástí života občanů a patří i k firemní kultuře zdejších podniků. Proto se tepelná čerpadla, která vytápějí, větrají a ohřívají vodu stala běžnou výbavou rodinných domů i komerčních podniků. Švédská firma Nibe Heating má ve výrobě tepelných čerpadel dlouholetou tradici a patří v tomto oboru ke světové špičce.

Také u nás popularita tepelných čerpadel rok od roku roste a s tím se zvyšuje i nabídka značek na trhu. Někdy je obtížné pro laika se orientovat v parametrech tepelných čerpadel a zákazník se orientuje pouze podle ceny nabízené jednotky, což může být zavádějící a bez výpovědní hodnoty o možných úsporách. Při úvaze o instalaci tepleného čerpadla vždy doporučujeme nechat si zpracovat cenovou nabídku na kompletní instalaci. Vyhnete se tak tomu, že si vyberete tepelné čerpadlo za x tisíc, ale později zjistíte, že potřebujete ještě doplňkový zdroj, nádrž na ohřev vody, akumulační nádrž, další ventily, oběhová čerpadla apod. Každá solidní instalační firma by vám takovou cenovou nabídku měla vypracovat a sdělit vám, co vše bude součástí dodávky.

Chcete se o tepelných čerpadlech Nibe dozvědět víc? Stavíte dům nebo jen zvažujete ekologičtější způsob vytápění? Myslete na budoucnost a uvažujte ekonomicky i ekologicky. Technici Divize tepelných čerpadel Nibe společnosti Družstevní závody Dražice vám rádi poradí s výběrem a pomohou najít optimální řešení pro váš dům. Více na www.nibe.cz, nebo pište přímo na nibe@nibe.cz.
27.03.2009 | PR

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • Grundfos s.r.o.

  Grundfos patří mezi největší výrobce čerpací techniky na světě. Ročně vyrobí přes 16 mil čerpadel. Největší podíl na výrobě mají oběhová čerpadla pro vytápění domácností a komerčních budov.

 • IVT Tepelná čerpadla s.r.o.

  IVT je specializovaný dodavatel švédských tepelných čerpadel vzduch/voda, země/voda a vzduch/vzduch, určených pro vytápění a ohřev teplé vody v rodinných domech, školách, sportovních areálech a komerčních budovách.

 • KORADO a.s.

  Jsme dynamická česká společnost s nadnárodní majetkovou účastí a patříme mezi přední světové výrobce ocelových otopných těles.

 • STIEBEL ELTRON spol. s r.o.

  STIEBEL ELTRON patří k technologickým lídrům v oblasti ohřevu vody, vytápění a technologií využívajících obnovitelných zdrojů. Široké portfolio produktů tvoří zásobníkové a průtokové ohřívače vody, akumulační kamna, přímotopné konvektory, osoušeče rukou, tepelná čerpadla, ventilační jednotky a solární zařízení.

 • HAAS + SOHN Rukov s.r.o.

  Vyrábíme a dodáváme krbová kamna, krbová kamna s výměníkem, krbové vložky, krbové vložky s výměníkem, krbové sestavy, peletová kamna a příslušenství jako krbové nářadí, kouřovody a další. Zajišťujeme záruční a pozáruční servis našich výrobků. Společnost HAAS+SOHN Rukov, s.r.o. vznikla v roce 1995 spojením bývalé tradiční rumburské firmy Rukov s rakouskou společností Reischl GmbH, čímž se stala součástí značky působící na trhu od roku 1854.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444