Zahřejte se ve vířivce a infrasauně

Během chladných zimních měsíců je obzvlášť důležité posílit imunitní systém. Své zdraví můžete chránit přirozeným způsobem. Stačí pravidelně navštěvovat saunu. V boji se stresem, ztuhlými svaly nebo bolestmi kloubů zase výrazně napomáhá vířivá vana, která přepracované tělo vrací zpět do rovnováhy. 

Když barvy a vůně léčí
Současné vířivky umí vedle klasické hydromasáže také doplňkové terapie. ALBIXON naprosto běžně vybavuje své vířivky komponenty pro aromaterapii a barevnými podvodními reflektory pro chromoterapii.

Aromaterapie
Aromaterapie je metoda, která využívá vonnou aktivní látku, jež po vdechnutí putuje do čichového centra mozku, kde působí na nervový systém. Touto metodou si můžeme navodit snížení či zvýšení krevního tlaku, uklidnit se nebo naopak povzbudit. V psychoterapii je preferována pro snižování napětí, vyvolání emocionální pohody, odstraňování stresu, zvýšení životní energie a vitality. Vířivka Jacuzzi Profile s kapacitou 5 - 6 osob má zásobník vonné esence důmyslně skrytý pod přelivovou mřížkou. Pro ještě intenzivnější zážitek z relaxace je vybavena také dálkově ovládaným HiFi Insound systémem. 

Chromoterapie
Chromoterapie používá barvy a světlo k vyvážení energie v lidském těle. Jedná se o alternativní léčebnou metodu využívanou k harmonizaci těla a ducha. Celkově posiluje organismus, mírní stres a navozuje pocit klidu. Světlo a barvy na nás rozsáhle působí, „zabarvují“ naši náladu a životní energii. 
Vířivka Jacuzzi Unique je navržena tak, aby ji bylo možné používat i v méně prostorných interiérech. 14 hydromasážních trysek se postará o masáž až 3 osob. Nechybí ani systém Clear Ray UV pro desinfekci vody či audio systém s MP3. Překližkové postranní panely jsou přizpůsobitelné - lze vyzdobit dle vlastního vkusu (polepit tapetou, dlažbou, zrcadlem, mozaikou apod.).

Ve výbavě vířivky BRILIX Penelope nechybí vedle vestavěného LED osvětlení ani výsuvná 19‘‘ LCD obrazovka a DVD přehrávač. Můžete tak relaxovat a zároveň sledovat svůj oblíbený film, záznam z koncertu nebo sportovního utkání. Vnitřní uspořádání vířivky je navrženo pro pohodlné užívání šesti osobami. K dispozici jsou 4 sedátka a 2 lehátka. 
 
bydlinek
Vědeli jste?

Vířivka dříve nevypadala tak, jak ji známe dnes. Jejím předchůdcem byl hydromasážní agregát, který v roce 1956 sestrojil Roy Jacuzzi k léčbě jednoho ze svých dětí. Tento přístroj si velmi rychle našel cestu do nemocnic a rehabilitačních center. Jeho účinky se osvědčily natolik, že konstruktéři Jacuzzi začali vymýšlet možnost domácího využití. První vířivka spatřila světlo světa v roce 1968. 
Saunu, nebo infrasaunu?
Infrasauna je cenově dostupná a oproti klasickým saunám má i levnější provozní náklady. Infrasauny jsou určeny pro umístění v kterémkoli vytápěném interiéru (ložnice, domácí fitness, zimní zahrada). K jejich provozu není třeba žádné speciální odvětrávání, infrasauna totiž nevytváří páru ani vysokou teplotu. Stačí přirozená cirkulace vzduchu v interiéru. Z lékařského hlediska jsou infrasauny mnohem vhodnější než sauny klasické. Jelikož pro zahřátí se v tomto typu saun používá „zářící teplo“, nedochází k přehřívání okolního vzduchu v kabinách. Teplota v infrasauně se pohybuje jen kolem 55 °C, kdežto v saunách klasických to může být až 90 °C.
 
Prohřejte se v infrasauně
ALBIXON používá pro výrobu infrasaun kvalitní a výjimečně trvanlivé dřevo kanadského jedlovce. Do infrasauny I4R 2014 se pohodlně vejdou 3 až 4 osoby. Použité karbonové zářiče se nahřívají pomaleji a díky tomu mají delší životnost. Infračervené paprsky se v kabině šíří rovnoměrně a efektivněji. Sauna má dva ovládací panely (venkovní a vnitřní) a je dodávána s prosklenými dveřmi.

Údržba není náročná, stačí v kabině dodržovat základní hygienická pravidla a pro údržbu používat prostředky, které jsou k tomu určené. 
Jak správně postupovat při saunování v infrasaunách?
Pokud si chcete pobyt v infrasauně opravdu vychutnat a mít jistotu maximálních účinků, doporučujeme dodržovat několik základních pravidel:

  • Minimálně 2 hodiny před pobytem v sauně bychom neměli konzumovat žádné jídlo. Tučná strava se doporučuje vynechat úplně.
  • Před vlastním saunováním je vhodné se osprchovat vlažnou vodou a důkladně osušit. 
  • Ideální doba saunování se pohybuje mezi 25 - 40 minutami. Delší pobyt se nedoporučuje. Je však možno po cca 20 minutách kúru opakovat.
  • Délka pobytu je však velmi individuální a vždy záleží na tom, jak se momentálně cítíte. Proto vždy přihlédněte k aktuálnímu zdravotnímu stavu.
  • Pokud pobýváte v sauně, snažte se dýchat výhradně nosem.
  • Po dobu saunování je nevhodné požívání alkoholických nápojů a kouření.
  • Naopak dodržování pitného režimu po dobu saunování je velmi důležité. Ideální je neslazená voda pokojové teploty. Dostatek tekutin zvyšuje intenzitu pocení.
  • Sprcha v kombinaci s dostatečným množstvím tekutin zvýší efekt pocení přibližně 3x (ve srovnání s klasickou saunou) a naše tělo „bez práce“ spálí přibližně 800 kalorií.
28.11.2014 | PR

BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444