Využijte kotlíkové dotace na maximum

Podzim letošního roku přinese další kolo kotlíkových dotací. Tentokrát se na výměnu zdrojů vytápění v rodinných domech využije 9 miliard Kč z fondů EU. Šanci získat podporu až 127 500 Kč má tak skutečně každý. A nejžhavějším artiklem v druhém kole kotlíkových dotacích budou tepelná čerpadla, na která je dotace nejvyšší.

Kotlíkové dotace jsou celorepublikovým programem, souvisejícím s ochranou ovzduší. Jejich cílem je nahrazení co největšího počtu zastaralých kotlů na uhlí s ručním přikládáním. Ty se už za několik let přestanou prodávat, takže se skutečně jedná o technologii, která je překonaná a nevyplatí se do nich investovat při modernizaci stávajícího systému vytápění. Výhodou druhého kola kotlíkových dotací je fakt, že rozhodné datum je 15.7.2015, takže pokud jste již po tomto datu nějaké opatření, na které se dotace vztahují, realizovali, můžete požádat o zpětné proplacení.
 

Proč tepelné čerpadlo

Tepelná čerpadla dosahují v rámci kotlíkových dotací na vůbec nejvyšší podporu. Důvody jsou nasnadě – jedná se o nejefektivnější zdroj tepla, který svému domu můžete dopřát. Na tepelné čerpadlo můžete získat až 127 500 Kč, což je částka, o které se ostatním technologiím vytápění ani nesní. Dotace pokryje do uvedené výše až 80 procent ceny tepelného čerpadla, vlastní investice tak nezruinuje rodinný rozpočet. Naopak následné úspory z provozu čerpadla ho budou už jen vylepšovat.
 

Garance získání dotace IVT

Dotace pokrývá náklady nejen na zdroj vytápění, ať už je jakýkoliv, ale také na novou otopnou soustavu či její rekonstrukci, příspěvek se týká i projektové dokumentace.

Společnost IVT, zastoupení stejnojmenných špičkových švédských tepelných čerpadel, nabízí program garance získání kotlíkové dotace, takže zákazníkovi odpadá jakákoliv administrativa a může se soustředit pouze na výběr správného modelu. A s tím mu také samozřejmě rádi pomůžeme. V čem garance získání dotace IVT spočívá? Zdarma provedeme prvotní audit, zda máte na dotaci nárok. Připravíme žádost, energetický posudek a projekt. Žádost o dotaci za vás podáme a budeme vás informovat o jejím schválení. Pokud ke schválení nedojde, za zpracování a podání žádosti nic hradit nebudete. V minulém kole kotlíkových dotací získali zákazníci společnosti IVT více než 71 milionů Kč na příspěvcích.
 

Hvězda kotlíkových dotací – IVT Air X

Nejprodávanějším modelem tepelného čerpadla na českém trhu byl v loňském roce i díky úspěchu v programu kotlíkových dotací IVT Air X, zástupce technologie vzduch/voda.

Důvodem jeho úspěchu je vysoký topný faktor SCOP, který dosahuje bezmála hodnoty 5 a revoluční konstrukce, která oproti předchozímu modelu výrazně snížila cenu tepelného čerpadla. Potěší i funkce klimatizace již ve standardu nebo ovládání tepelného čerpadla aplikací pro mobilní telefony.

Na výběr v rámci kotlíkových dotací jsou v nabídce IVT i další tepelná čerpadla a díky snadnému průvodci si můžete vybrat to nejvhodnější pro vaši nemovitost. 
05.06.2017 | PR
  • IVT Tepelná čerpadla s.r.o.

    IVT je specializovaný dodavatel švédských tepelných čerpadel vzduch/voda, země/voda a vzduch/vzduch, určených pro vytápění a ohřev teplé vody v rodinných domech, školách, sportovních areálech a komerčních budovách.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444