Vytápění budoucnosti v inteligentním domě

Blížící se zima už o sobě dala vědět prvním sněhem a topná sezóna ve většině domácností byla odstartována. Jaké to je, když svěříte teplo domova do rukou smart home systému Fibaro?

V první řadě je třeba vyzdvihnout, že celý systém této domácí automatizace lze nainstalovat bez nutnosti stavebních úprav. Bezdrátové řešení promění zařízení ve vašem domě v systém s vlastní inteligencí, aniž byste museli zasahovat do stávající elektroinstalace. Je tak vhodné nejen pro novostavby, ale s úspěchem jej lze využít při rekonstrukci domu či bytu.

Vytápění s FIBAREM je pohodlné a úsporné

Chytré je takové vytápění, o které se nemusíte zbytečně starat. FIBARO můžete přizpůsobit vašemu dennímu rytmu a tím vyřešit například příliš vysokou teplotu na spaní nebo naopak studený domov po probuzení či návratu ze zaměstnání. Systém FIBARO zatopí ještě předtím, než se vzbudíte nebo dorazíte domů.

Teplotu můžete regulovat v každé místnosti zvlášť s ohledem na optimální spotřebu. Inteligentní dům ví, jak se zrovna mění počasí, a umí tak chytře rozložit vytápění do různých místností.

Celý systém lze ovládat vzdáleně pomocí mobilní aplikace. Tato možnost se hodí třeba v případě neplánované nepřítomnosti. Můžete tak vypnout vytápění při odjezdu na chatu a stejně tak snadno jej zapnout před návratem domů. S aplikací FIBARO, chytrým termostatem HeatIt, případně termostatickými hlavicemi FIBARO či Danfoss je nastavení velmi jednoduché a rychlé.

Kromě komfortu ovládání a provozu je hlavním benefitem systému energetická úspora. Chytrá regulace vytápění vám může ušetřit až 30% nákladů, ať už bydlíte v bytě s centrálním či dálkovým vytápěním, či v domě, kde můžete ovládat přímo zdroj vytápění.

Výrazné úspory dosáhnete výměnou starých radiátorových hlavic za chytré termostatické hlavice FIBARO nebo Danfoss. S jejich pomocí optimalizujete vytápění dle vašich denních potřeb a šetřit tak začínáte okamžitě.

Každá jednotlivá hlavice indikuje teplotu v dané zóně zvlášť, nemusíte tak zapínat dokonce ani mobilní aplikaci.

Bezpečnost především

Komplexní systém Fibaro klade důraz také na vaši bezpečnost. Do systému můžete zapojit detektory kouře a CO, které vás upozorní na nebezpečnou situaci a umožní vám na ni okamžitě reagovat.

Detektor kouře
Zařízení nabízí elegantní vzhled a funční ochranu zároveň. Detekuje i nejmenší množství kouře, o případné hrozbě informuje pomocí barevného světla a zabudované sirény. V kombinaci s teplotním čidlem odhalí i požár materiálů, které hoří bez kouře. Zároveň s alarmem upozorní řídící jednotku, která může provést připravené akce - větrání, otevření garážových vrat, nasvícení únikové cesty atd.  

Detektor CO
Senzor oxidu uhelnatého s mimořádnou přesností měření. Nabízí detekci dokonce i mírně zvýšeného množství plynu. Informace o koncentraci jsou ukládány, takže se můžete k archivovaným údajům kdykoli vrátit. Detektor může fungovat i jako samostatné zařízení bez připojení do systému. V tom případě sice nelze využít archiv uložených hodnot, ale přesto zůstává přesným a účinným zařízením.21.11.2017

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • ABB s.r.o. Elektro-Praga

  ABB s.r.o., Elektro-Praga je od roku 1993 součástí koncernu ABB, přední světové firmy v technologiích pro energetiku a automatizaci. Organizační jednotka Elektro-Praga, se sídlem v Jablonci nad Nisou, má v České republice 150letou tradici v oblasti výroby a prodeje spínačů a zásuvek pro domovní i průmyslové použití.

 • KORADO a.s.

  Jsme dynamická česká společnost s nadnárodní majetkovou účastí a patříme mezi přední světové výrobce ocelových otopných těles.

 • STIEBEL ELTRON spol. s r.o.

  STIEBEL ELTRON patří k technologickým lídrům v oblasti ohřevu vody, vytápění a technologií využívajících obnovitelných zdrojů. Široké portfolio produktů tvoří zásobníkové a průtokové ohřívače vody, akumulační kamna, přímotopné konvektory, osoušeče rukou, tepelná čerpadla, ventilační jednotky a solární zařízení.

 • Grundfos s.r.o.

  Grundfos patří mezi největší výrobce čerpací techniky na světě. Ročně vyrobí přes 16 mil čerpadel. Největší podíl na výrobě mají oběhová čerpadla pro vytápění domácností a komerčních budov.

 • IVT Tepelná čerpadla s.r.o.

  IVT je specializovaný dodavatel švédských tepelných čerpadel vzduch/voda, země/voda a vzduch/vzduch, určených pro vytápění a ohřev teplé vody v rodinných domech, školách, sportovních areálech a komerčních budovách.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444