Výměna oken s dotací

Už od loňského dubna existuje možnost získat na nová okna dotaci z programu ZELENÁ ÚSPORÁM, který připravilo Ministerstvo životního prostředí. O dotace mohou zájemci žádat až do 30. června 2012. S možností získání příspěvku z tohoto programu úzce souvisí patrně nejdůležitější faktor, kterým bychom se při pořizování oken měli řídit, a tím je jejich tepelná prostupnost.

Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku
Pořízením kvalitních oken s nízkou tepelnou prostupností tak můžete ušetřit dvakrát - při splnění požadovaných tepelných parametrů domu získáte příjemný příspěvek z dotace a následně budete šetřit náklady za drahé energie, které doposud unikaly okny, popř. špatně izolovanými zdmi.

Hodnota tepelné propustnosti pro okna označovaná jako U okna nemůže být v případě, že se chcete o dotaci ucházet, vyšší než 1.2 W/m2K - jde o celkovou hodnotu pro zasklení a rám.
Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku
Protože řada stavebníků dnes již uvažuje o stavbě domu v pasivním standardu, firma Značková okna zařadila do portfolia nabízených výrobků dřevěný europrofil IV92 Passiv (šířka rámu je 92 mm) s celkovou hodnotou U okna=0.69 W/m2K, který je vhodný nejen pro nízkoenergetické, ale i pro pasivní domy. V poslední době stále více stoupá také poptávka po dřevo-hliníkových oknech TERMOacoustic +AL. Mezi okny jde v současné době snad o nejkvalitnější výrobek, jaký lze pořídit. Použitím hliníku na vnější straně se okno stává bezúdržbovým. Oba tyto typy oken společnost Značková okna standardně dodává s trojsklem 4-18-4-18-4 se vzácným plynem (ARGON) s hodnotou U skla = 0.5 W/m2K.
Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Pokud máte zájem spíše o plastová okna a chcete přitom dodržet podmínky pro získání dotace, společnost Značková okna vám rovněž vychází vstříc. Na našem trhu představuje produkty francouzské firmy FenStar, jejímiž silnými stránkami jsou špičková kvalita, technická dokonalost, designová propracovanost a téměř neomezený výběr barev a dekoru dřeva. Tento výrobce nabízí okna FenStar ENERGY, jejichž profilový systém je 7 komorový se středovým těsněním a možností skrytých pantů. Okno je dodáváno s vysoce kvalitním izolačním trojsklem (U skla=0.7 W/m2K). V tomto standardním provedení dosahuje okno součinitel prostupu tepla U okna=0.9 W/m2K. Při použití ještě kvalitnějšího trojskla (U skla=0.4 W/m2K) je dosaženo hodnoty U okna pod 0.8 W/m2K.

D 6000 ENERGO line je dalším výrobkem, který Značková okna nabízejí jako možnou alternativu do nízkoenergetických domů. Toto plastové okno má 6 komor, je zasklené izolačním trojsklem 4-12-4-12-4, U skla=0.7 W/m2K, celé okno pak dosahuje celkové hodnoty prostupu tepla U okna=0.95 W/m2K.

A jako poslední z nabídky společnosti Značková okna představujeme revoluční 8 komorové okno PASSIVline – plastové okno pro pasivní dům. Má vynikající parametry: konstrukční hloubka křídla 95 mm, šířka rámu 85 mm, středové těsnění zamezuje vnikání vody ke kování a ve spojení s dalšími třemi těsněními zaručuje dokonalou izolaci proti chladu i hluku. Použito je nízkoenergetické trojsklo 4-16-4-16-4 s hodnotou U skla=0.5W/m2K a v kování nechybí pojistka proti chybné obsluze. Díky technologii vlepování skel do křídla nedochází u tohoto typu k posouvání křídla vůči sklu, což představuje větší bezpečnost. Díky štíhlému vzhledu křídla je do interiéru propouštěno více světla. Plastová okna PASSIVline tak zajistí více světla, více tepla i větší bezpečnost.
Není jistě snadné vybrat si to pravé okno ze všech možností, které jsou dnes na trhu k dispozici. V orientaci vám může pomoci návštěva stránek www.znackovaokna.cz, kde najdete více podrobností. Můžete rovněž kontaktovat obchodního zástupce společnosti Značková okna a sjednat si schůzku přímo s ním. Firma vám zdarma poskytne technické poradenství, vytvoří cenovou nabídku a provede zaměření stavebních otvorů.

O firmě Značková okna , s.r.o.

Firma Značková okna, s.r.o. se transformovala z firmy Ing. Rostislav Peter a vznikla roku 2004. Sídlo společnosti se nachází v Ostravě, v Praze můžete najít její pobočku.

V obou prodejnách si můžete prohlédnout nabízené výrobky a prokonzultovat všechny své otázky. Společnost se nesnaží svým zákazníkům tvrdit, že je nejlevnější na trhu. Za své ceny ale nabízí kvalitní výrobky, vysokou technickou odbornost a snahou vyjít zákazníkům vstříc a vyřešit problémy, s nimiž jinde nepochodíte. Říká se, že okna mají být ozdobou a vchodové dveře dominantou domu. Pokud se tedy rozhodnete pro výměnu těchto prvků nebo stavbu nového domu, jedná se o dlouhodobou investici, která by měla by zaručovat bezproblémové bydlení. Právě v „rodinné“ firmě jakou jsou Značková okna můžete takového cíle dosáhnout. Na stránkách www.znackovaokna.cz najdete potřebné kontakty, informace o produktech a službách nebo např. poptávkový formulář.
23.02.2010 | PR

BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; fax: 532 154 452; info@bydleni.cz https://www.bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444; Fax.: 541 558 442