V zimě hřeje, v létě chladí a celoročně šetří

Tak má fungovat správná izolace. Chytrá pěna je materiál, který v zimě zabraňuje úniku tepla, v létě přehřívání a současně uspoří až 70 % nákladů na vytápění. Navíc si dlouhodobě drží svoje užitné vlastnosti a vydrží po celý život.

Pokud vás čeká zateplování domu, půdy nebo chalupy, případně stavíte nový dům, máte na výběr mezi řadou izolačních materiálů. „Málo se ovšem ví, že ty nejznámější, jako je minerální vata nebo polystyrén, časem degradují a už za několik let neslouží tak, jak mají,“ říká Ivor Ševčík z firmy Chytrá pěna, která se specializuje na zateplování stříkanou polyuretanovou pěnou. „Zatímco klasická vata za pět let sesedne zhruba o třicet procent, stříkaná pěna za padesát let degraduje zhruba o jedno procento a neztrácí nic ze své funkčnosti. Tepelná, vodní a zvuková izolace, kterou poskytuje, je de facto tak dlouhá, jaká je životnost stavby,“ doplňuje Ivor Ševčík.
 
 
Chytrá pěna snižuje desítky procent z nákladů na vytápění a při současné změně klimatu šetří také výdaje na letní chlazení a klimatizace. Stříkaná pěna je nejefektivnějším tepelně izolačním materiálem, se kterým se klasická izolační vata nebo polystyrén nedá srovnat. „Funguje tak, že při aplikaci dopadá na povrch jako tekutina, za pár sekund mnohonásobně nabývá a dokonale vyplňuje mezery, prostupy a spáry. Přitom propouští vlhkost, takže funguje i proti plísním,“ říká Ivor Ševčík.
 

Stříkaná polyuretanová pěna má oproti vatě řadu výhod

  • pěna nezmizí, nesesedá, neřídne, na rozdíl od konvenčních izolantů vydrží několik desítek let
  • tvoří souvislou bezešvou vrstvu bez tepelných mostů
  • nevyžaduje další náklady na dozateplení• je vzduchotěsná
  • expresně rychle se aplikuje (rodinný dům se zateplí za jeden den)
  • neláká škůdce, ani hlodavce
  • zabraňuje vzniku plísní a hub
 
 
Stříkaná Chytrá pěna je ekologicky šetrný a absolutně nezávadný materiál, zabraňuje vniku alergenů a je proto vhodná pro alergiky nebo lidi, kteří chtějí žít ve zdravém domě. Používá se pro vnitřní i venkovní aplikace - šikmé a ploché střechy, podkroví, stěny, stropy, podlahy, fasády, základy domů, bazény.

Více informací najdete na na www.chytrapena.cz.
12.12.2018 | PR
  • Chytrá pěna Bohemia s.r.o.

    Společnost Chytrá pěna se zabývá distribucí a aplikací stříkané izolační pěny vyráběné holandským výrobcem, který patří do nadnárodního koncernu specializujícího se na výrobky z polyuretanu.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444