V soutěži E.ON Energy Globe soupeří dům s květinovou střechou a komplex zdravého bydlení

Ecocity Malešice

Ecocity Malešice

9. ročník E.ON Energy Globe už zná nominované projekty v jednotlivých kategoriích. V kategorii Stavba je letos přihlášen chytrý dům s květinovou mokřadní střechou a Ecocity Malešice, které poskytuje zdravé bydlení ve velkoměstě. Nyní probíhá online hlasování, do kterého se může zapojit široká veřejnost.

Jedním z letošních soutěžních projektů E.ON Energy Globe je unikátní dům uprostřed pražského vnitrobloku. Dřevěná stavba nenásilně zapadá do prostoru mezi činžovní domy, které obklopuje zeleň. Jejím výrazným estetickým prvkem je mokřadní střecha. Mokřadní rostliny navíc fungují jako střešní kořenová čistička pro čištění odpadní vody.

Pasivní dům obložený dřevem je výjimečný také systémem vytápění, které kombinuje zemní výměník, fotovoltaiku a akumulaci energie. Zemní výměník spolu s fotovoltaikou šetří energii na vytápění. Teplý vzduch vstupující do domu je využíván také k sušení prádla. Díky vodě z vlastní čističky, která pak slouží například ke splachování toalety, dokáže dům navíc ušetřit více než 50 % používané vody. Stavba dosahuje energetické třídy A, do níž jsou řazeny domy s vůbec nejnižší náročností.Druhým nominovaným projektem v této kategorii je Ecocity Malešice. Tento developerský projekt je vůbec prvním u nás, který nabízí byty v pasivním standardu. Cílem této výstavby bylo postavit byty, které budou minimálně zatěžovat životní prostředí a pro majitele budou energeticky nenáročné. Takové stavby jsou ve velkých městech u nás stále ojedinělé.

Bytové domy stojí v klidné městské části Prahy 10 – Malešicích. Všechny jsou navrženy v energeticky pasivním standardu s důmyslným systémem řízeného větrání s rekuperací, které zajišťuje neustálý přísun čerstvého vzduchu a tepelnou pohodu v bytech. Čistý vzduch v interiérech pomáhají udržovat vstupní prachové filtry. Na úspory mysleli tvůrci projektu i v exteriérech -  třeba dešťová voda se vsakuje do vsakovacích košů. Architekti také dbali na zachování přírodního rázu krajiny. Kromě zelených střech garáží zde zpříjemňuje lidem bydlení také kombinace privátní a veřejné zeleně.Vítězové jednotlivých kategorií 9. ročníku soutěže E.ON Energy Globe budou představeni v říjnu na slavnostním vyhlášení, které i letos odvysílá Česká televize. Více informací o soutěži i hlasování je možné najít zde.
03.07.2017 | PR

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • ABB s.r.o. Elektro-Praga

  ABB s.r.o., Elektro-Praga je od roku 1993 součástí koncernu ABB, přední světové firmy v technologiích pro energetiku a automatizaci. Organizační jednotka Elektro-Praga, se sídlem v Jablonci nad Nisou, má v České republice 150letou tradici v oblasti výroby a prodeje spínačů a zásuvek pro domovní i průmyslové použití.

 • Ing. Karel Peterka - THERMO PLUS - projektový ateliér

  Projektový ateliér Ing. Karla Peterky nabízí individuální i typové projekty rodinných domů. Dále projekty novostaveb a rekonstrukcí bytových domů včetně půdních vestaveb.

 • ROCKWOOL, a.s.

  ROCKWOOL, a.s. patří do Skupiny ROCKWOOL – předního světového výrobce kamenné minerální vlny – dodavatele výrobků a systémových řešení, které vedou k zvýšení energetické účinnosti, požární odolnosti a zlepšení akustiky stavebních objektů. Kamenná vlna je přírodním materiálem, je recyklovatelná a šetrná k přírodě

 • Architektonická kancelář Křivka s.r.o.

  Architektonická kancelář Křivka nabízí kompletní služby v oblasti architektonických a projekčních prací. Kancelář byla založena v roce 1990 Ing. arch. Lubomírem Křivkou.

 • AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group

  Objevte širokou nabídku dekorativních skel pro moderní interiér. Společnost AGC Flat Glass Czech je největší výrobce plochého skla a jeho aplikací ve střední a východní Evropě - vyrábí funkční skla pro architekturu a skla pro interiér.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444