Úrokové sazby hypoték nadále rostou, zafixujte si výhodnou sazbu včas

Česká národní banka 2. listopadu 2017 podruhé v letošním roce zvýšila úrokové sazby, poprvé tak učinila letos v srpnu po téměř deseti letech. Zvýšení sazeb u hypotečních úvěrů na sebe nenechalo dlouho čekat a banky prakticky okamžitě vyhlásily zvýšení úrokových sazeb.

V příštím roce úrokové sazby porostou

Aktuální úrokové sazby pro 80% hypotéky se pohybují většinou nad dvěma procenty. Rostoucí trend úrokových sazeb by měl pokračovat i v následujícím roce. Zkušený hypoteční specialista vám může najít nejvhodnější podmínky pro vaše financování. Obzvláště v těchto dnech je situace pro klienty o to méně přehledná, protože nabídky bank se mění dynamicky každý týden. „Úrokové sazby hypotečních úvěrů se mění u jednotlivých bank nerovnoměrně a liší se i ve vztahu k délce fixace. I dnes tak můžeme na trhu najít úrokovou sazbu 1,79% p.a. na kratší fixaci bez nutnosti uzavírat další doplňkové produkty v bance, s výjimkou běžného účtu,“ říká Pavel Čech, zakladatel hypotečního portálu Bezporadce.cz
 

Zafixujte si nízkou sazbu právě teď

Jestliže plánujete financování nemovitosti a již nyní víte, v jaké přibližné výši budete prostředky potřebovat, pak můžete zvolit i opačný postup. Nejprve si vyřídíte hypotéku, zajistíte a zafixujete výhodné podmínky a následně můžete během několika následujících měsíců vybírat nemovitost ke koupi, realizovat rekonstrukci, či refinancovat stávající úvěr. Jen málo lidí o těchto možnostech ví a řeší financování s předstihem, v současném nově započatém trendu rostoucích úrokových sazeb to však dává opět smysl.

Poptat zajištění výhodných podmínek a vyřízení hypotečního úvěru od specialistů na financování nemovitostí můžete přímo zde.
20.11.2017 | PR

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • Optimi, spol. s r.o.

  Firma Optimi spolupracuje s celou řadou řemeslníků a montážních firem. Každý projde školením, aby věděl, jak se systémem správně nakládat, jak ho namontovat a udržovat. Počátky uvedení systému OPTIMI - zasklení lodžií na náš trh se datují od roku 1994, kdy byla práva na výrobu, obchodování, montáž a prodej zakoupena u finské firmy Lemminkainen, která systém na zasklení lodžie vyvinula a je vlastníkem světového patentu pro zasklení balkonů a lodžií.

 • Ing. Karel Peterka - THERMO PLUS - projektový ateliér

  Projektový ateliér Ing. Karla Peterky nabízí individuální i typové projekty rodinných domů. Dále projekty novostaveb a rekonstrukcí bytových domů včetně půdních vestaveb.

 • IZOLTECH s.r.o. - technické izolace a zateplení budov

  Prodej, konzultace a realizace v oborech stavebních izolací a zateplení budov (fasádní zateplovací systémy, izolace staveb a rozvodů topení, sanity a klimatizací)

 • ABB s.r.o. Elektro-Praga

  ABB s.r.o., Elektro-Praga je od roku 1993 součástí koncernu ABB, přední světové firmy v technologiích pro energetiku a automatizaci. Organizační jednotka Elektro-Praga, se sídlem v Jablonci nad Nisou, má v České republice 150letou tradici v oblasti výroby a prodeje spínačů a zásuvek pro domovní i průmyslové použití.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444