Údržba plotu po zimě

Přestože jsme poslední roky zvyklí spíše na mírnější zimy, je rozumné vždy na pomezí zimy a jara provést důkladnou kontrolu stavu dřevěného plotu. Povětrnostní podmínky prověřují kvalitu dřevěných prvků v exteriéru neustále. Je proto dobré zjistit případné škody co nejdříve a zapracovat na jejich odstranění.

Důsledná kontrola

Zkontrolujte jednotlivě všechny plaňky, zda nedošlo přes zimu k narušení ochranného laku, nebo zda nezačaly nahnívat přímo dřevěné plaňky. V prvním případě vyřešíte problém nanesením nového ochranného nátěru. V případě, že ochranná vrstva nevydržela a drsné klimatické podmínky zanechaly svůj podpis i na dřevě, budete muset vyměnit celé plaňky.


Obnova nátěru

Občas se stává, že tuhé zimní klimatické podmínky sice neuškodí dřevu jako takovému, ale nápory mrazu, sněhu a silného vichru odnese ochranný nátěr. V takovém případě není jiného zbytí, než ochrannou vrstvu obnovit. Pokud vás okolnosti donutí k tomuto kroku přistoupit, musíte dbát na to, abyste původní ochranný nátěr důkladně seškrábali a to pokud možno bezezbytku. K odstranění starého nátěru můžete použít například brusný papír, horkovzdušnou pistoli nebo tlakovou pistoli, tzv. vapku.


Zkontrolujte i spojovací materiál a ukotvení

Po skončené zimě si vaší pozornost zaslouží ale i jiné části plotu než jen dřevěné plaňky. Doporučuje se také zkontrolovat, zda vlhké a studené počasí nezanechalo nějaké stopy na spojovacím materiálu, který drží plot pohromadě a zda je plot dostatečně stabilně ukotven k zemi.

Více informací najdete na www.vladeko.cz.
30.03.2018 | PR
  • Vladeko spol. s.r.o.

    Vyrábíme zahradní nábytek, zahradní domky, chaty, ale i zastřešené zahradní pergoly, dřevěné masivní a dětská hřiště – veškeré výrobky ze dřeva pro dům i zahradu. Provádíme i montáže všech našich výrobků.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444