top‘ rezidence Pomezí: Komfortní bydlení uprostřed zeleně

Co nejvíce zachovat přírodní prostředí, poskytnout dostatek soukromí, a přitom zůstat na dosah centra Prahy. Takové cíle plní projekt top‘ rezidence Pomezí, jehož druhou etapu právě představuje developer KKCG Real Estate Group.

Na projektu top‘ rezidence Pomezí spolupracovalo hned několik architektonických kanceláří. Urbanistický návrh kombinuje světovou architekturu anglického studia Bogle Architects, rakousko-českého sdružení ateliérů Baumschlager Eberle (AT) / Hnilička architekti (CZ) a majo architekti (CZ).

Architekti řadové domy a bytové domy citlivě umístili do přírodního prostředí plného původních vzrostlých stromů, zeleně i nové výsadby. Obyvatelům se dostane možnosti příjemných procházek v parku, jehož součástí budou i dvě retenční jezírka. Realizaci parku zajišťuje zahradní architektka Šmídová se svým týmem z ateliéru Šmídová Landscape Architects. 

„Přirozené využití tvaru terénu dává možnost vytvářet různé výškové úrovně zahrad, díky nimž budou mít noví obyvatelé domů dostatek soukromí, které umocní panoramatické výhledy na centrum Prahy či do zeleně,” doplňuje Petr Pujman generální ředitel KKCG Real Estate Group.59 nadstandardních bytů, 38 prémiových řadových rodinných domů a také 5 exkluzivních vil – tak vypadá 2. etapa projektu top‘ rezidence Pomezí, která bude dokončena koncem roku 2023. Předpokládá se, že po nemovitostech bude velká poptávka podobně jako v etapě první, kde jsou v nabídce poslední tři střešní byty s výhledy na Prahu.

„Registrujeme velký zájem o byty v top‘ rezidenci Pomezí, a to nás těší. Přičítáme to především skvělé lokalitě a kvalitě nabízeného bydlení. Během několika týdnů od zahájení prodeje máme 25 % bytů pod rezervacemi a další byty jsou v jednání. V půlce listopadu jsme uvolnili do prodeje také rodinné řadové domy s cenami od 20 do 36 milionů Kč. S prvními zájemci o tento typ bydlení již také jednáme," říká Otto Koval, Obchodní ředitel KKCG Real Estate Group.
 

Byty, duplexy s předzahrádkami, penthousy

Čtyřpodlažní bytové domy od Bogle Architects nabízejí 59 moderně řešených bytů všech kategorií od 1+kk až po 5+kk s velikostí od 35 m2 do 205 m2. Všechny byty disponují balkonem či zahrádkou, přízemní duplexy 5 + kk s předzahrádkou mají terasu a zahradu od 150–200 m2. Milovníkům výhledů a výšek se nabízejí střešní byty, které jsou ve dvou variabilních velikostech, menší přibližně 90 m2, nebo prémiové 200 m2 veliké penthousy se dvěma padesátimetrovými terasami s úžasným výhledem na scenérii Prahy a výtahem až do bytu.
 

Řadové rodinné domy

Nabídka řadových rodinných domů top’ rezidence je rovněž pestrá. Vybrat si lze ze tří typických kategorií domů dle velikostí a jejich architektonického návrhu. Osmnáct domů (řady F) je navrženo architekty z ateliéru Bogle Architecs ve formě moderního městského třípodlažního domu s terasami, předzahrádkou, zahradou o rozloze 60 m2 a užitnou plochou 194 m2.

Dvacet řadových domů nese autorské znaky architektů ze sdružení rakouského ateliéru Baumschlager Eberle Architekten a pražského ateliéru Pavel Hnilička Architekti. Prostorné řadové rodinné domy 5+kk typu D s předzahrádkou a zahradou mají užitnou plochu 250 m2. Velikost pozemku je 470 m2 a zahrada má rozlohu 231 m2. Jsou umístěné tak, aby obyvatelé každého z nich měli maximum soukromí na své zahradě a možnost ji plnohodnotně využívat. Předzahrádka vytváří přirozený přechod mezi soukromým a veřejným prostorem.

Řadové domy typu E jsou uspořádány v zaoblených řadách, kaskádovitě ustupujících po svahu a s výhledy do vnitřního parku s jezírkem či do přilehlého Přírodního parku Košíře – Motol. Výškové i půdorysné uspořádání domů člení jejich objem do menších celků. Zaoblení vytváří jedinečný prostor mezi domy. Užitná plocha domu v dispozici 5+kk je 219 m2, přičemž z celkové rozlohy pozemku 368,4 m2, tvoří zahradu více než 127 m2. Také tyto domy mají vždy předzahrádku zajištující oddělení soukromého a veřejného prostoru.

top’ rezidence Pomezí funguje jako městské bydlení s parkovou úpravou veřejných prostor a soukromých zahrad jednotlivých domů. V dolní části pozemku pod řadovými domy bude multifunkční a dětské hřiště a také prostor pro piknik. Přípravné práce pro výstavbu druhé etapy byly zahájeny terénními úpravami a prací na technické infrastruktuře.

top’rezidence Pomezí obohatila nabídku prodeje bytů na Praze 5 nejen o luxusní byty, ale také řadové rodinné domy. Naplňuje potřebu bydlení v zeleni s dobrou občanskou vybaveností a dostupností do centra města. 
20.11.2020 | PR

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • IZOLTECH s.r.o. - technické izolace a zateplení budov

  Prodej, konzultace a realizace v oborech stavebních izolací a zateplení budov (fasádní zateplovací systémy, izolace staveb a rozvodů topení, sanity a klimatizací)

 • XELLA CZ | YTONG

  Výrobce inovativního a ekologického stavebního materiálu, který v Česku patří mezi zavedené značky. Pod značkou YTONG vyrábí společnost Xella CZ pórobetonové tvárnice (obvodové stěny, příčky, překlady, obezdívky atd.), jež jsou vhodné pro stavbu rodinných domů a bytů, nebo jejich rekonstrukce.

 • Architektonická kancelář Křivka s.r.o.

  Architektonická kancelář Křivka nabízí kompletní služby v oblasti architektonických a projekčních prací. Kancelář byla založena v roce 1990 Ing. arch. Lubomírem Křivkou.

 • Ing. Karel Peterka - THERMO PLUS - projektový ateliér

  Projektový ateliér Ing. Karla Peterky nabízí individuální i typové projekty rodinných domů. Dále projekty novostaveb a rekonstrukcí bytových domů včetně půdních vestaveb.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444