Střešní materiály

Předpoklady bezpečné střechy jsou: připravený projekt, odborné položení a kvalitní střešní materiál. Střecha má být bezpečná a chránit před deštěm, krupobitím, sněhem i větrem.

Zároveň se však musí konstrukcí, tvarem i barvou harmonicky začlenit do okolní krajiny. V zásadě platí, že např. šikmé střechy jsou méně problematické než střechy ploché, protože vedle svých výhodných funkčních vlastností (srážky se rychle a bezpečně odvádějí), jsou prakticky bez nároku na údržbu a mají dlouhou životnost. Četnost střešních tvarů - od jednoduchých sedlových až po valbové - dává možnost vytvářet individuální stavby. Klíčovými parametry kvality krytiny jsou mrazuvzdornost, geometrie tvaru, stálobarevnost, křehkost (ve smyslu odolnost proti lomu a pochůzce), odolnost proti nasákavosti, propustnost (prodyšnost), pracnost montáže, možnost opravy, kyselinovzdornost. Máme-li šikmou střechu, pak pálené tašky splňují požadavky estetického vzhledu, či barevnosti provedení a jejich montáž je jednoduchá, nevyžadují časté opravy, ale jsou poměrně těžké a vyžadují proto vhodnou konstrukci střešního pláště. Čím je základní taška těžší, tím důležitější je kvalitní latění.
24.04.2003 | Ing. Olga Koníčková

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • IZOLTECH s.r.o. - technické izolace a zateplení budov

  Prodej, konzultace a realizace v oborech stavebních izolací a zateplení budov (fasádní zateplovací systémy, izolace staveb a rozvodů topení, sanity a klimatizací)

 • XELLA CZ | YTONG

  Výrobce inovativního a ekologického stavebního materiálu, který v Česku patří mezi zavedené značky. Pod značkou YTONG vyrábí společnost Xella CZ pórobetonové tvárnice (obvodové stěny, příčky, překlady, obezdívky atd.), jež jsou vhodné pro stavbu rodinných domů a bytů, nebo jejich rekonstrukce.

 • HON - okna, dveře

  Eurookna a vchodové dveře děláme už více než 93 let. S našimi okny budete přírodě nablízku. Tradici výroby nejen dřevěných oken a dveří, ale i jiných truhlářských výrobků založil v roce 1924 náš děda. Dnes vyrábíme dřevěná a dřevohliníková okna, vchodové dveře , posuvky a balkónové dveře, repliky historických oken na památkově chráněné stavby a další otvorové výplně na všechny druhy staveb, od moderních domů až po kostely.

 • Optimi, spol. s r.o.

  Firma Optimi spolupracuje s celou řadou řemeslníků a montážních firem. Každý projde školením, aby věděl, jak se systémem správně nakládat, jak ho namontovat a udržovat. Počátky uvedení systému OPTIMI - zasklení lodžií na náš trh se datují od roku 1994, kdy byla práva na výrobu, obchodování, montáž a prodej zakoupena u finské firmy Lemminkainen, která systém na zasklení lodžie vyvinula a je vlastníkem světového patentu pro zasklení balkonů a lodžií.

 • HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

  Společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s., člen skupiny HELUZ GROUP, patří mezi tři největší výrobce zdicích systémů na našem trhu, jako jediná je ryze česká. Vyrábí kompletní stavební systém HELUZ zahrnující obvodové i vnitřní cihelné bloky, včetně cihel s nejlepšími tepelně izolačními vlastnostmi na trhu řady HELUZ FAMILY 2in1 pro nízkoenergetické a pasivní domy. Novinkou je PŘEKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný s variabilním vnitřním prostorem pro umístění venkovní stínicí techniky. Sortiment dále tvoří ploché překlady, keramické stropy, komínové systémy a speciální tvarovky. Je členem skupiny HELUZ GROUP.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444