Stavíte chytře? Vyhrajte Ekologického oskara a získejte úsporný vůz

Už jen posledních pár dní mají všichni realizátoři ekologických staveb na to, aby zaregistrovali svůj projekt do 8. ročníku jedné z nejuznávanějších soutěží v oblasti životního prostředí, takzvaného „Ekologického oskara“.

Letos poprvé mohou v samostatné kategorii soutěžit všechny stavby. Nejlepší stavební projekty, které respektují principy energetických úspor a životní prostředí, mohou získat nejen slavné ocenění, ale i ekologický vůz.

Ekologický oskar je každoročně udělován projektům, které šetří energii či přírodu, nebo přispívají k ochraně životního prostředí. Soutěž probíhá paralelně ve 177 zemích světa a v České republice ji pravidelně pořádá energetická společnost E.ON. Novinkou letošního ročníku je zcela nová soutěžní kategorie Stavba, která ocení nejlepší energeticky úsporné stavby v České republice.

„Může se jednat o stavební řešení, jako například rekonstrukci nebo zateplení, či o inovativní řešení v oblasti stavebnictví nebo o jakoukoliv stavbu s pozitivním dopadem na životní prostředí,“ zmiňuje Vladimíra Glaserová z organizačního týmu soutěže.

Vlastní projekty nebo projekty ze svého okolí, které pomáhají snižovat spotřebu energií nebo chránit životní prostředí, můžete do kategorie Stavba přihlásit do 15. dubna 2016. Stačí vyplnit přihlášku, kterou naleznete na adrese www.ekologickyoskar.cz/prihlaska.

Vítězové jednotlivých kategorií, kterými jsou kromě Stavby také Obec, Mládež, Kutil, Firma a Nápad, obdrží hodnotné ceny a roční zapůjčení vozu ŠKODA Citigo na stlačený zemní plyn (CNG). Celkový vítěz soutěže odjede vlastním automobilem ŠKODA Octavia Combi G-TEC na CNG a jeden z nominovaných projektů bude mít možnost zastupovat Českou republiku na světovém finále soutěže Energy Globe Award.

Více informací o soutěži najdete na webu www.ekologickyoskar.cz.
01.04.2016 | PR

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group

  Objevte širokou nabídku dekorativních skel pro moderní interiér. Společnost AGC Flat Glass Czech je největší výrobce plochého skla a jeho aplikací ve střední a východní Evropě - vyrábí funkční skla pro architekturu a skla pro interiér.

 • Ing. Karel Peterka - THERMO PLUS - projektový ateliér

  Projektový ateliér Ing. Karla Peterky nabízí individuální i typové projekty rodinných domů. Dále projekty novostaveb a rekonstrukcí bytových domů včetně půdních vestaveb.

 • ABB s.r.o. Elektro-Praga

  ABB s.r.o., Elektro-Praga je od roku 1993 součástí koncernu ABB, přední světové firmy v technologiích pro energetiku a automatizaci. Organizační jednotka Elektro-Praga, se sídlem v Jablonci nad Nisou, má v České republice 150letou tradici v oblasti výroby a prodeje spínačů a zásuvek pro domovní i průmyslové použití.

 • JMP - Studio zdravého spaní®

  Značkové matrace a rošty pro dospělé, děti, alergiky, seniory, vysoké váhové kategorie, široká nabídka postelí a ložnic, rozkládací postele, polštáře a přikrývky – to vše najdete v JMP Studiích zdravého spaní® v Praze, Brně a Valašském Meziříčí.

 • ROCKWOOL, a.s.

  ROCKWOOL, a.s. patří do Skupiny ROCKWOOL – předního světového výrobce kamenné minerální vlny – dodavatele výrobků a systémových řešení, které vedou k zvýšení energetické účinnosti, požární odolnosti a zlepšení akustiky stavebních objektů. Kamenná vlna je přírodním materiálem, je recyklovatelná a šetrná k přírodě


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444