Správná volba parapetů

Okenní parapety dnes patří mezi důležité prvky estetického ztvárnění obytného prostoru.Společně s okny, dveřmi, podlahou a nábytkem tvoří základní pilíře bytové kultury a musí proto vyhovovat vysokým nárokům na kvalitu, design, funkčnost a provedení.

V tomto ohledu jsou správnou volbou parapety Helopal z litého mramoru, které disponují vynikajícími vlastnostmi, jsou snadno udržovatelné a širokou nabídkou umožňují individuální utváření interiéru podle představ každého zákazníka.

V segmentu vnějších parapetů však nejde o pouhý design. Často podceňovaným atributem je jejich správné osazení a utěsnění. Pouze v deseti procentech všech případů jsou parapety správně napojeny k oknu a ostění. Následkem je pak často vznik trhlin vlivem tepelné roztažnosti a následné vniknutí vody do fasády.

Napojení vnějších parapetů k rámu okna a ostění musí být těsné a odolné vůči tlaku od přívalového deště, současně však musí absorbovat délkové změny způsobené teplotními výkyvy. Těsné a  spolehlivé napojení vnějšího parapetu z litého mramoru zajišťuje inovativní technologie „Helopal contact“, kterou tvoří tři systémové prvky.

Jádrem systému je profil s integrovanými těsnícími břity, který zaručuje pevné, vodotěsné spojení parapetu s oknem. Připevňuje se k osazovacímu rámu okna a po ukončení montáže nijak nenarušuje jeho estetický vzhled. Prostřednictvím fixního sklonu profilu snadno docílíme požadovaného spádu parapetu pro odvod dešťové vody. Osazený profil dále zlepšuje tepelnou izolaci v oblasti napojení s oknem a usnadňuje montáž, spoj již není třeba silikonovat a parapet při montáži podklínovávat.

Druhým sériovým prvkem systému je frézování zadní hrany parapetu pro přesné osazení do těsnícího profilu.

Posledním prvkem jsou plastové boční krytky, které eliminují vliv délkových změn parapetů, chrání omítku před znečištěním a zajišťují odolné napojení parapetu s ostěním.

Helopal nabízí rovněž řešení v případě spojení parapetu s vodící lištou předokenní rolety v podobě specifického systému bočních krytek. Vodící lišta musí být uvnitř parapetního systému, aby byl zajištěn odvod dešťové vody.Vodorovná stěna systémové koncovky je v zadní části přerušena. Do takto vzniklého výseku se osadí vodící lišta předokenní rolety, přičemž svislá stěna koncovky probíhá nepřetržitě za lištou. Tímto způsobem dojde k vytvoření „vany“, která zamezí úniku vody do stavby.

V případě parapetů Helopal si tedy nepořizujete pouze kvalitní materiál, ale rovněž možnost využít moderní a vyspělé technologie, které jsou výsledkem zkušenosti z jejich více než třicetileté výroby a dodávky.

    

16.08.2011

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • Architektonická kancelář Křivka s.r.o.

  Architektonická kancelář Křivka nabízí kompletní služby v oblasti architektonických a projekčních prací. Kancelář byla založena v roce 1990 Ing. arch. Lubomírem Křivkou.

 • XELLA CZ | YTONG

  Výrobce inovativního a ekologického stavebního materiálu, který v Česku patří mezi zavedené značky. Pod značkou YTONG vyrábí společnost Xella CZ pórobetonové tvárnice (obvodové stěny, příčky, překlady, obezdívky atd.), jež jsou vhodné pro stavbu rodinných domů a bytů, nebo jejich rekonstrukce.

 • HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

  Společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s., člen skupiny HELUZ GROUP, patří mezi tři největší výrobce zdicích systémů na našem trhu, jako jediná je ryze česká. Vyrábí kompletní stavební systém HELUZ zahrnující obvodové i vnitřní cihelné bloky, včetně cihel s nejlepšími tepelně izolačními vlastnostmi na trhu řady HELUZ FAMILY 2in1 pro nízkoenergetické a pasivní domy. Novinkou je PŘEKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný s variabilním vnitřním prostorem pro umístění venkovní stínicí techniky. Sortiment dále tvoří ploché překlady, keramické stropy, komínové systémy a speciální tvarovky. Je členem skupiny HELUZ GROUP.

 • Stavona, spol. s r.o.

  Stavona, společnost s ručením omezeným, vznikla roku 1991. Od počátku působí v oboru výroby oken, dveří, výloh, zimních zahrad, posuvných stěn a rolet, včetně příslušenství (parapety, sítě proti hmyzu, žaluzie apod.).

 • Optimi, spol. s r.o.

  Firma Optimi spolupracuje s celou řadou řemeslníků a montážních firem. Každý projde školením, aby věděl, jak se systémem správně nakládat, jak ho namontovat a udržovat. Počátky uvedení systému OPTIMI - zasklení lodžií na náš trh se datují od roku 1994, kdy byla práva na výrobu, obchodování, montáž a prodej zakoupena u finské firmy Lemminkainen, která systém na zasklení lodžie vyvinula a je vlastníkem světového patentu pro zasklení balkonů a lodžií.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444